Koha e leximit: 4 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 25/01/2021)

Evropa është një kontinent i jashtëzakonshëm për të shqyrtuar! Me kaq shumë gjëra për të parë, të bëjë dhe të zbuloni, është vendi i përsosur për të planifikuar pafund, Evropa përjeton me tren.

 

EVROPA përvojat me tren – Ndalesa e PARË, LONDËR:

Një tjetër përvojat Evropa me tren duhet të nisem në Londra! Është thënë se “Një ditë e keqe në Londër është ende më e mirë se një ditë të mirë diku tjetër.” Kështu që, le të fillojë atje! Një vlerë absolute duhet është Turneu i Harry Potter i Warner Bros. studio edhe në qoftë se ju nuk jeni një super-fan. E teknologji, Modelet dhe prapa-skena janë vetëm amazing dhe me vlerë edhe duke parë. Në këtë spellbinding 6 udhëtim orë, ja vendos origjinale të tilla si platformë 9 ¾ dhe Diagon Alley; shikoni trenin me avull Hogwarts Express; ngasin një doreza e fshesës si të hedhura, dhe të zbulojë sekretet prapa-skena të filmave "në ekran magji. Kjo studio Harry Potter Tour London përfshin trajner vajtje-ardhje transporti dhe bileta e hyrjes Lexoni më shumë për të Londrës Harry Potter Tour e Warner Bros. Studio me pranimin këtu.

Amsterdam për Trenat Londër

Rotterdam për Trenat Londër

Paris për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

PARIS: Thuaj po’ PËR një artist pikturë portret TUAJ

paris art - Europe experiences by train

Europe tuaj përvojat e ardhshme me tren duhet të jetë në Paris. Në kohën e Pikasos, Montmartre ishte një parajsë bohem mbushur me kryesisht të pijshëm vrima dhe një helikopter hilltop kthyer në një sallë valle pagdhendur. Sot, Place du Tertre në hijen e Sacre Coeur është e plotë të artistëve të cilët me gatishmëri do të kapur ngjashmërinë tuaj. më pas, vizitoni studio më të famshme në botë e artit, anija Lavoire, ku Picasso pikturuar dhe Braque, John Gri, dhe Modigliani jetuar dikur.

Dijon për Trenat Paris

Reims për Trenat e Parisit

Lille për Trenat Paris

Tours në Trenat e Parisit

 

Rritet deri në shkallë nga përvojat tuaja Evropë me tren me magjike Montjuic:

montjuic - Europe experiences by train

 

pas të tuaj udhëtim me tren nga Parisi, ardhshme Europe përvojat tuaja me tren duhet të jetë Barcelona. Tani, para se të ketë filluar, le të praktikojnë se si për të thënë këtë qytet zakonisht mispronounced. Shumë folës angleze bëjnë të pamundurën të shëndosha ‘më shumë Spanish‘ nga shqiptuar 'c’ në Barcelona si një 'th’ dhe duke thënë "Bar-the-lona". Por në katalanisht (gjuha e Katalonjës, ku Barcelona gjendet), të "c’ është e theksuar si 's’ – kështu 'canvas Bar-up’ është shqiptimi i saktë.

Tani që ne kemi që nga rruga, le të flasim malin Montjuic. Ky është vendi i përsosur për një shëtitje me gjethe me views mrekullueshëm. Sigurohuni që ju keni marrë këmbë tuaj (ose drejtimin e nëse ju preferoni) këpucë në, pasi ajo ka marrë një grimë e legwork për të marrë deri atje, por kjo do të thotë se është më pak të mbushur me njerëz nga turistët e tjera. Përveç një mjedis natyror dhe pamjet spektakolare, ju do të gjeni ndërtesa nga 1992 Lojra Olimpike, duke përfshirë Palau Sant Jordi dhe telekomunikacionit kullë projektuar nga Santiago Calatrava.

 

PRAGË: Shëtitje përgjatë një ure mesjetar në muzg

channel Pragë - Evropa përjeton me tren

Praga është i njohur si zemra e Evropës. Kjo e bukur dhe e disi misterioze qyteti është një duhet të shohim në kartën tuaj të Evropës Përvojat udhëtim me Tren. Shekullit të 14 Charles Bridge kalon lumin Vltava me pjesën më të madhe masive e 1000-Kalaja vjeçar kanosës pas saj. Fakt gazmor; deri 1841, kjo ishte mënyra e vetme për të kaluar lumin nga qyteti i vjetër!

Oferta e views zanash-përrallë, ura gothic për këmbësorë-vetëm guri është i veshur me 30 statujat e shenjtorëve dhe të mirë ka vizituar në mbrëmje në fillim, kur dielli është duke. në qoftë se ju jeni atje me tjera tuaj të rëndësishme, Kjo e bën për një shume romantike vendosjen.

Frankfurt për Trenat Pragë

Mynih për Trenat Pragë

Berlin për Trenat Pragë

Vjenë për Trenat Pragë

 

VENECIA: Marrë në një gondolë!

gondolë në Venecia - Evropa përjeton me tren

Kjo mund të duket e dobët, por kur ju shkoni në Venecia, hipur në një gondolë nëpër qytet me të vërtetë është një domosdoshmëri. Përveç të qenit argëtim dhe romantike, kjo është edhe mënyra më e mirë për të parë qytetin! Dita duhet të përfundojë jashtë duke vizituar bar elegant Harry për një Bellini freskuese. Kjo është lëng të bardhë bukuroshe dhe Prosecco, ku koktej u shpik nga themeluesi bar-së.

Milani për Trenat Venecia

Florence për Trenat Venecia

Bologna për Trenat Venecia

Roma për Trenat Venecia

 

Azi dhe Evropë tona përvojat me tren është UNIK ISTANBUL

 

Stambolli është i famshëm për Xhamia Blu. Ndërsa ne e rekomandojmë këtë, Ne gjithashtu dëshirojmë t'ju tërheqim vëmendjen Stambolli është në buzë të përvojave të Evropës me tren, sa më afër saj në Azi se sa në Evropë.

Stambolli nuk është vetëm interesante mbi tokë, por gjithashtu nëntokësor me Bazilika cisternë (bazilikën). Kjo pjesë e hollë e inxhinierisë bizantine është një frymë-marrjen cisternë nëntokësore, herë duke sjellë ujë të pijshëm me ujësjellës nga Bullgaria aktuale në Stamboll. Mendoni dritë të ngrohtë, dhe zëri i ujë dripping butë shoqëruar me luajtur klasike muzikë në sfond. Shkel e walkways dhe të shikojnë notuar peshku në mes të 336 shtyllat që mbështesin tavan.

 

Shkoni në SaveATrain.com të rezervoni aventurën tuaj të ardhshëm trenit në 3 minuta, në lirë normat biletë treni.

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Feurope-experiences-by-train%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)