Koha e leximit: 5 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 15/07/2022)

Asgjë nuk thotë pushime apo pushim, krejt si një park ujor, mos mendoni? kohë e mirë, akullore, dhe rrëshqitje poshtë disa slides masive të ujit është recetë përfundimtare për argëtim gjatë Pushimet verore! Ne e bëmë punë të vështirë e testimit jashtë Parqet më të mirë të ujit në Evropë veten për të ju jap raportimin më të saktë mbi ata që ne mund të! Këtu janë parqeve më të mirë të ujit në Evropë për ju dhe familjen tuaj për të shijuar.

 

Lalandia - Billund, Danimarkë

Lalandia – Billund, Denmark Indoor pool

 

Në humor për disa aventura nordike? Shikoni Lalandia, parku më i madh i ujit në Skandinavi, dhe një nga parqet e Ujit të mira në Evropë. Përmblidhe një përzgjedhje e slides familjare-miqësore, ne veçanti dashuri udhëtim Octopus! mosha jonë ka treguar pse, kur e ardhshme nxjerrë në pah në listën tonë në lidhje me këtë park janë pishinat e ngrohta dhe përroi i mrekullueshëm dembel!

Kthejeni këtë udhëtim në një një arsimor shumë. Kids do të adhuroj Pool Cave, ku ata mund të vëzhgojnë shkëmbinj nënujorë koral dhe peshk ekzotik. Jo të prirur për oktapod? Atëherë kjo sigurisht do të gudulis dashuroj tuaj; Prindërit mall relaksim mund të marrë frymë lehtë në sauna Aromatherapy! rezultat! Le fëmijët të gëzojnë shesh lojërash uji Aqua Splash, playland shtëpie Monky Tonky, ose shkoni në bowling ndërsa qetësoheni.

Ka edhe pesë slides vogla të ujit për të dashuruar pak ujë. shpërblim: Lalandia është e vendosur në Billund, ku Legoland është një tjetër barazim i madh i familjes!

 

Tropical Island Amazonia - Brandenburg, Gjermania

Tropical Island AMAZONIA – Brandenburg, Germany Indoor

 

Ne jemi aq të befasuar sa ju se ne kemi gjetur disa nga parqet e Ujit të mira në Evropë në vendet që përgjithësisht të përfundojë si më i ftohtë në të mirë të dimër muaj. Amazonia Tropical Island në Brandenburg, Gjermania nuk është përjashtim.

Ndodhet rreth një orë me makinë nga të Stacioni Qendror në Berlin, Tropical Island Amazonia është një masiv 35.000-metra katrore ujë-fun-parajsë. Më të mirë të të gjitha? Kjo është e hapur gjatë gjithë vitit! yep, kjo është një mandat katër-sezon shtëpie-natyrë South Pacific-themed tërheqje! Ajo përmban një kullë 27 metra të lartë të ujit, rrëshqitje, një oqean shtëpie, a lagunë nxehtë, dhe një pishinë kiddie me një tavolinë të luajë me ujë.

Lodhur për të qenë i lagësht, por ende duan të argëtohen? Nuk është për t'u shqetësuar, nënshkruajë për një raund të mini-golf ose të marrë një udhëtim tullumbace e ajrit. Natyra-loving familje do të gëzojnë gjithashtu shtëpie shi-pyllin e parkut, e cila përmban 50,000 bimëve nga e gjithë bota. Si me shumicën e ujit parqeve ne kemi zgjedhur, ka diçka për prindërit, shumë! A dikush thotë loungers flluskë dhe pishina masazh? na Count në!

Berlin për Trenat Potsdam

Berlin për Trenat Hamburg

Frankfurt për Trenat Berlin

Berlin për Trenat Mynihut

 

Parku Ujor Splashworld – Avignon Francë

Është parku i parë dhe më i madh me temë uji në Francë, ndodhet ne rajonin Provence, pranë Avignon, mund t'ju ofrojë udhëtime familjare, zonat për fëmijët e vegjël, slides të ndryshme të ujit, lumi më i madh dembel në Evropë, dhe gjithashtu imitues i madh shfletoj në botë. Ky park ujor është e hapur gjatë sezonit të verës (nga qershori deri në shtator) dhe kjo është gjithashtu i përshtatshëm për njerëzit me aftësi të kufizuara.

Si për të arritur Splash Botërore Water Park?

Splashworld ndodhet 17 km nga Avignon, që e bën të lehtë të arritshme! Gjithashtu, afërsia e stacionit të autobusëve që lidh park ujor me stacionin e trenit e Avignon, bën të mundur që ata udhëtojnë me autobus ose tren nga tjetri vende në Francë për të arritur shpejt Splashworld!

Aqua-argëtim

15 të 17 pishinat janë të hapura gjatë gjithë vitit dhe një nga pishinat e mëdha të brendshme është e lidhur me një pishinë të jashtme të nxehtë që është gjithashtu e hapur gjatë gjithë vitit. Pishina e valëve dhe pishinë evokojnë atmosferën e pushimet bregdetare. Pishinë Surf është masiv! Ajo mund të përdoret me dërrasa të veçanta të zhvilluara për përdorim të brendshëm, si dhe me bordin tuaj.

Nëse jeni duke kërkuar për disa stërvitje ka një 25 m (82 ft) pishinë dhe një 3 m (10 ft) kulla diving. Ofertat pishinë aventurë shtëpie 11 slides me një gjatësi totale prej gati 1 km (0,6 milje). Rrëshqitje lartë ju merr poshtë në një udhëtim emocionues nga 17 m (55 ft). Gjithashtu, ka një rrëshqitje të gjerë për deri në tre persona krah për krah, si dhe një rrëshqitje qepë dhe një 180 m (590 ft) lumi i gjatë malor, rrethuar me shkëmbinj të pjerrët, në qoftë se keni ndjenja aventureske.

Lyon në Avignon me Tren

Paris për Trenat Avignon

Nice to Trenat Avignon

Marseilles për Trenat Avignon

 

Pick ynë i preferuar për parqeve më të mirë e ujit në Evropë është: Water Park Caneva Botërore, Italia

Lake Garda mund të jetë i njohur për paqe dhe qetësi e saj, por Caneva Botërore të vërtetë dridhet gjërat. Ky tronditje e dyfishtë e një park teme është e ndarë midis një Movieland dhe Acquapark.

Merrni në afërsi të film aksionOverdrive Set live, rri mbi vende tuaj në John Rambo Stunt Trego, pastaj pezullojë të gjithë mosbesimin më së iluzionist shfaqje. Ka rides për të gjithë familjen, nga ujërat Gara në Kitt Super Jet, në lartësitë marramendëse të të Kulla e Veprimit në Hollywood dhe e tmerrshme Diabolik Invertigo slitë rul.

Aquapark Caneva

Nëse të gjithë se veprimi merr një pak shumë e nxehtë, zhyten në Caneva Aquapark dhe shtrije nën palma, në hijen e një vullkani të madh! Por, me një pishinë të madhe tundur dhe slides mahnitshme të ujit, si të Majat Binjake, Anakonda dhe sheri ka shumë për të provokoj ju off plazh.

Argëtuese vazhdon në nivel Restoranti i Kohës së Mesjetës & Shfaqje – ulni veten poshtë në një mesjetar kala dhe të marrë të gatshme për Knights, kuaj, dhe një turne i madh jousting!

Trento për Trenat Lake Garda Peschiera

Bolzano Bozen për Trenat Lake Garda Peschiera

Bologna për Trenat Lake Garda Peschiera

Venecia për Trenat Lake Garda Peschiera

 

 

Gati që të dal rroba banje tuaj dhe të shkoni në një udhëtim për të gjetur Parks ujë të mirë në Evropë? dreq po! Lajmi më i mirë ende, ju mund të merrni të gjitha këto destinacione lehtë me ndihmën e SaveATrain ! Me ka fshehur taksat shtesë, ju do të keni më shumë për të shpenzuar në rides awesome dhe herë e mirë! Libër që pushimet verore, tani!

 

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japin kredi me një lidhje në këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-water-parks-europe%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)