Koha e leximit: 5 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 06/08/2021)

Ata që kanë qenë me fat të mjaftueshme për të vizituar Evropën dinë eksitim dhe ndjenjën e aventura që ofron. Udhëtim në Evropë mund të pasurojnë jetën tuaj në mënyra të shumta. nga gjuhët, pamjet fantastike, dhe historia për ushqim fantastike që ju nuk mund të gjeni përsëri në shtëpi. Ata që kanë një dhëmb i ëmbël të veçantë për akullore mund të përjetojnë diçka të mahnitshme. Ndryshme akullore parlors gjithë Evropën ofrojnë një shpërthim të flavors fantastike. Pas te gjithave, akullore është mënyrë e përsosur për të rri duarkryq në hije dhe të pushojnë pas një dite të gjatë të eksploruar një qytet. Nëse jeni të udhëtojnë nëpër Evropë dhe janë një dashnor akullore, ne kemi marrë përvojën tonë të madhe në të udhëtojnë nëpër Evropë dhe të vënë së bashku një listë për ju. prandaj, këtu janë disa nga vendet më të mira për të ngrënë akullore në Evropë.

 

Ku për të ngrënë akullore në Itali?

Italia është e njohur për dashurinë e saj të jetës dhe Ushqim i shijshëm. krem e tyre akull duket të kombinohen dy. Shumë të dashuruar akullore pranoni se ju nuk e keni jetuar deri sa të keni shijuar një lugë e gelato autentike italiane. Shije e pasur dhe cilësi janë tregues të qartë se akullore është bërë nga një person që është i pasionuar për zeje të tyre. Kjo është në qoftë se ju jeni me fat të mjaftueshme për të ardhur nëpër një vend të akullore mirë.

si qumështi

Roma është shtëpia e një e mirë parlors akullore në Evropë, si qumështi. Qyteti është plot e dashuruar akullore. skena piktoreske e njerëzve që gëzojnë gelato janë tipike. Megjithatë, në një qytet me dyqane të panumërta gelato, një qëndron si një perlë e fshehur që çdo adhurues i gelato-s ka nevojë ta vizitojë. turistë të panumërt dhe vendasit dynden në Come Il Latte. Çfarë mund të bëjë krem ​​e tyre akull në mënyrë unike ju mund të pyesni? Së pari, shumë njerëz të gëzojnë flavors të pasur dhe të shijshme që ato ofrojnë. Ata përgatisin gelato e tyre të përditshme dhe të bëjnë përdorimin e përbërësve natyrore. krem e tyre akull janë të pasur dhe i butë, siç sugjeron emri. Nëse jeni të pyesin se çfarë do të thotë Come Il Latte, ju do të jetë i lumtur të dinë se përkthehet në “si qumësht”. Edhe njerëzit që urrejnë qumështin mund të shijojnë aromat e tyre pa qumësht. Shije është e mahnitshme. në radhë të dytë, njerëzit adhuroj atmosferën e dyqanit. Ajo përfshin thelbin dhe të ndjehen të Romës.

Milani për Trenat Romës

Florence për Trenat Romës

Pisa për Trenat Romës

Napoli për Trenat Romës

 

Ku për të ngrënë akullore në Gjermani?

Akullorja fantastike nuk është diçka që shumë e shoqërojnë me Gjermaninë. Megjithatë, Ballabeni Akullore është këtu për të ndryshuar atë me scoops e saj të pabesueshme. Ky akull i shquar për akullore ndodhet në Mynih dhe ka një numër të mëposhtëm. Sallon takon Giorgio Ballabeni, një Grandmaster në artin e bërë akullore. Ai filloi akulloren si një hobi, dhe të gjithë i Munihut është mirënjohës për të. Shumë turistë dhe vendasit duan të dyqan, duke lënë komente të jashtëzakonshme. Kur ju provoni krem ​​e tyre akull, ajo nuk është e vështirë për të parë pse. Ata kanë honed zeje e tyre të përsosjes dhe janë një nga më të mirë në fushën e tyre. pasioni i tyre vjen përmes në çdo lugë. Një bonus shtesë është se ata kanë kamion tyre akullore dhe mund të kujdesem për palët private!

Dusseldorf për Trenat Mynihut

Dresden për Trenat Mynihut

Nuremberg për Trenat Mynihut

Bonn për Trenat Mynihut

 

 

Ku për të ngrënë akullore në Hungari?

Nëse ju gjeni ndonjëherë veten në kryeqytetin e Hungarisë, të sigurt për të vizituar Gelart rozë. Ky dyqan mahnitshme akullore është në zemra e Budapestit. Ata janë të gjithë në lidhje me traditën, miqësi e ngushtë, romancë, dhe pasion, e cila është e dukshme në punën e tyre. Me fjale te tjera, ata janë ekspertë të vërtetë në këtë fushë. Sa i përket krem ​​e tyre akull, ju do të jenë të lumtur për të dëgjuar se ata përdorin vetëm përbërësit mirën organike. Çdo e madhe dyqan akullore shmang krem ​​artificiale akull. Megjithatë, ajo që e bën Gelarto Rosa unik është qasja e tyre artizanale për formimin e akullore në një trëndafil. Nëse jeni ndonjëherë në Szent Istvan Sheshi gjatë një dite të nxehtë, do të jeni të sigurt për të parë shumë njerëz me akullore në formë trëndafili duke ecur përreth.

Best Places To Eat Ice Cream In Hungary

 

Zvicra

Salloni tjetër i akullores që duhet të vizitoni është nga Cyrihu. lart është një sallon akullore që mori frymëzimin nga Argjentina. Themeluesi Rofe Bote ka jetuar atje për dy dekada dhe mori në kulturën. Ai ishte i impresionuar me shije frute e tyre, freskues, dhe akullore natyrore. Ai ishte aq i impresionuar sa që ai i solli kështu në Zvicër. Sot ka dy dyqane në Cyrih, dhe ata aspirojnë për rrënjët e tyre argjentinas. Muzika gjallë dhe të ndjehen latine janë të sigurt për të hequr shpirtrat tuaj edhe më shumë si ju të gëzojnë disa krem ​​shijshme akull. Hasta është një përzierje e shkëlqyer e shije argjentinas dhe zgjuarsi zvicerane.

Mynih për Trenat Cyrih

Berlin për Trenat Cyrih

Basel për Trenat Cyrih

Vjenë për Trenat Cyrih

 

 

Akullore në Francë

Francezët janë të njohur për shumë gjëra. Së pari, ekziston dashuria e tyre për artet, arkitekturë, dhe filozofia, i cili është i pamohueshëm. Paris është një testament i gjallë për këtë. në radhë të dytë, ata janë të njohur edhe për gatim e tyre të mahnitshme. Kuzhina franceze janë ndër vlerësuarat më të lartë në botë, dhe ju mund të jetë i sigurt se disiplina në kuzhinë tregon deri në shkretëtirat e tyre. Për shkak të këtij pasioni për ushqim, nuk është çudi që ata kanë disa nga krem ​​të mirë akull në Evropë.

Berthillon

Një nga ato më të njohura është Berthillon. Kjo është një nga sallonet më të famshme në Paris dhe për një arsye të mirë. Ajo u hap në vitet '60 dhe kishte shërbyer akullore shijshme që ndonjëherë. Ju jeni të lirë të zgjidhni një nga shijet e tyre të shijshme, dhe mund edhe të përzierje dhe ndeshje flavors për të gjetur kombinime të drejtë për ju.

Kudo që ju zgjidhni për të udhëtuar, ju jeni të sigurt për të shijuar një lugë të mirë të akullore. Vetëm mos harroni të rri duarkryq dhe të gëzojnë peizazh dhe shije kur ju bëni kështu. Marrë të gjitha në dhe shijoj flavors mahnitshme të akullore në këto vende të ndryshme.

Amsterdam për Trenat Paris

London për Trenat Paris

Rotterdam për Trenat Paris

Bruksel për Trenat e Parisit

Best Places To Eat Ice Cream In France

 

Gati të përjetojnë shijet dhe shijet se Evropa ka për të ofruar? Librin Tuaj Të Bileta Treni tani. pas kësaj, ju mund të provoni botën e shijshme të akullores në Evropë.

 

 

A doni të tërheq vëmendjen tonë blog post “5 Places mirë për të ngrënë Akullore Në Evropë” onto faqen tuaj? Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japin kredi me një lidhje në këtë blog post. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-places-eat-ice-cream-europe%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)