Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 26/03/2020)

Venecia është një nga qytetet më frymëzuese dhe magjike në Itali dhe është lehtësisht të arritshme me tren. Duke vizituar Venecias gjatë Pashkëve pushime, ju mund të gëzojnë të këndshme moti pranverë. Kjo ju lejon të shpenzojnë tërë ditën jashtë. Udhëtoni për qendrën historike në ujë, marrë në pamje madhështore ose mostrës Ushqim i shijshëm të Venecias për pushimin perfekt të Pashkëve. Këtu është se si për të marrë në Venecia me tren për Pashkë.

 

Venecia me tren për Pashkë është e mundur nga çdo qytet italian

Venecia është të rrethuara nga uji por është e lidhur mirë me kontinentin dhe pjesën tjetër të botës falë saj hekurudhat efikase. Gjatë viteve të Venecias gjatë festave të Pashkëve është bërë gjithnjë e më popullore, dhe linjave ajrore shpesh rrisin çmimet e tyre për shkak të kësaj kërkese. Megjithatë, Trenat drejtuar rregullisht në Venecia, kështu që udhëtarët mund të marrin një fluturim me kosto të ulët për në Milano ose Treviso dhe prej andej, të marrë tren në Venecia.

Milani për Trenat Venecia

Florence për Trenat Venecia

Bologna për Trenat Venecia

Treviso për Trenat Venecia

 

Si të shkoni në Venecia me tren për Pashkë

Stacioni hekurudhor Venezia Santa Lucia

Është shumë e lehtë për të marrë për të Venediku gjatë pushimit të Pashkëve me tren. Kryesor stacion hekurudhor, Venezia Santa Lucia ju jep akses në çdo pikë të qendrës së qytetit në këmbë ose me autobus. Ky stacion qendror hekurudhor lidh qytetin me shumë vende dhe qytete të tjera italiane.

Napoli për Trenat Venecia

Rimini për Trenat Venecia

Salerno për Trenat Venecia

Roma për Trenat Venecia

 

Venecia Mestre

Një tjetër mundësi e mirë është të merrni trenin për në stacionin Venezia-Mestre. Ky është stacioni i parë hekurudhor që ju shihni para jush kalojë nëpër urë që përshkon lagunën e bukur. Stacioni Venezia-Mestre është i arritshëm nga të gjitha qytetet më të afërt me tren.

Vicenza për Trenat Venecia

Ferrara për Trenat Venecia

Modena për Trenat Venecia

Bergamo për Trenat Venecia

 

 

Book herët – Venecia me tren për Pashkë

Ngjarje dhe festimet bëhen gjatë pushimeve të Pashkëve në Venecia. Është e rëndësishme për të planifikuar dhe librin tuaj stërvitni paraprakisht.

Genoa për Trenat Venecia

Siena për Trenat Venecia

Pisa për Trenat Venecia

Arezzo për Trenat Venecia

 

 

Kontrolloni ofertat tona të fundit në tonë Facebook dhe Cicëroj llogaritë dhe të fillojnë përgatitjet tuaja për pushimet e Pashkëve në Venecia.

 

Kanë qenë ju festuan Pashkët në Venedik më parë? Na tregoni për përvojën tuaj duke na postuar në Twitter @SaveATrain! dhe Na vizitoni në internet për të kontrolluar të gjitha tarifat tona ekskluzive dhe për të filluar planifikimin e aventurës tuaj të ardhshme!

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fhow-to-get-to-venice-by-train-for-easter%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)