Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 30/04/2021)

Udhëtimi me tren është i njohur për dhënien pasagjerë disa nga urat më të bukura hekurudhorë, kinematografisë views peizazhit. Getting një shans për të udhëtuar në ura e trenit, ju mund të shihni kodrat kodrina, fshat, dhe oqeanet të gjithë nga vendin tuaj të rehatshme kur traversing Evropën me hekurudhë. Ndonjëherë hekurudhor në vetvete është bukuria më të neglizhohet. Këta të katër hekurudhor Evropian Trajnimi Bridges do të marrë frymë tuaj larg.

 

Ynë i parë marr Train Bridges është Landwasser Viaduct, Switzerland

Landwasser Viaduct, Switzerland
Zvicër Udhëtimet hekurudhor

 

Kjo urë treni është një mrekulli e pabesueshme arkitektonike. Ju mund të shihni gjashtë harqe gëlqeror pushimi në pesë shtylla të larta. Ura të çon drejtpërdrejt në Landwasser të gjatë 216 metra tunel.

Ura përfshin lumin Landwasser në mes të qyteteve të Schmitten dhe Filisur, në Zona GraubündenSwitzerland. Ajo ka qenë gjithashtu deklaroi një Trashëgimisë Botërore të UNESKO Site. Është në veprim sot dhe ka qenë që të përfundojë në 1902.

Mynih për Trenat Bazelit

Zurich për Trenat Bazelit

Bern të Trenat Bazelit

Gjenevë për Trenat Bazelit

 

Forth Bridge hekurudhor, Top Train ura në Skoci

Forth Bridge, Skoci
Scotland Rail Bridge

 

Kjo pikë referimi e mrekullueshme Skoceze kalon lumin Forth në Queensferry, në perëndim të Edinburgut.

Kjo është bërë nga tre çeliku dyfishtë-cantilevers bashkuan nga trarët gjata. thumba të mëdha lidhur ato me strukturën kryesore e urave hekurudhorë. kalatave granit mbështetur cantilevers. Kjo është me të vërtetë një feat të inxhinierisë Victorian.

Ura Treni është përfunduar në 1890 dhe rinovuar dhe ngjyrosur në 2011-2012. Forth Bridge Hekurudhor ka qenë një Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s faqe që 2005. Ka mes 190 dhe 200 trenat konkurrojnë të gjithë atë çdo ditë.

 

urë Hohenzollern, Gjermani

urë Hohenzollern, Gjermani
Germany trajnon urë

 

Lumi Rhine ndan gjermanisht Qyteti i Cologne. Shtatë ura kalojnë lumi madhështor në Këln. Hohenzollern Trajnimi Bridges është jo vetëm më e bukur, por edhe ura më e përdorur rëndë hekurudhor në Gjermani. Ajo e sheh mbi 1200 trajnon çdo ditë në të gjithë gjashtë gjurmët.

Hohenzollernbrücke është një urë hark, me tri harqe hekuri përgjatë gjatësinë e saj. Ajo përfundoi në 1911 dhe rinovuar në vitin 1940, 1950s, dhe 1980.

Që nga ajo është vetëm 409 metra të gjatë, ka edhe një seksion i urës për këmbësorë dhe çiklistë. Ka një në çdo anë të gjurmët e trenit. Njerëzit kanë filluar të vendosin “drynat e dashurise” në gardhin midis hekurudhor dhe zonat e këmbësorëve që nga viti 2008.

Frankfurt për Trenat Cologne

Bruksel për Trenat Cologne

Vjenë për Trenat Cologne

Mynih për Trenat Cologne

 

Viaduct e Chamborigaud, Francë

Viaduct e Chamborigaud, Francë
France trenat Ura e Vjetër

 

Ju do të gjeni këtë spektakolare gjysmërrethor hark Bridges tren në fshatin francez të Chamborigaud, përfunduar në 1867. Është akoma në përdorim sot.

Viadukt Guri kalon lumin Luech. Kjo është një urë lakuar me një gjatësi totale prej 387 metra. megjithatë, kjo është shumë e ngushtë në vetëm 14m e gjerë. Viaduct i kurbës Chamborigaud përballet në rrjedhën e sipërme, ndryshe nga shumica e urave të tjera të këtij lloji.

Lyon për Trenat Marsejë

Paris për Trenat Marsejë

Nice to Trenat Marsejë

Bordeaux për Trenat Marsejë

 

Santa Giustina urë hekurudhore, Itali

Santa Giustina urë hekurudhore, Itali
Itali urë historike tren

 

Viadukt trenit është numri i 31 në listën e urave më të larta të trenave në botë. ajo qëndron 145 metra e lartë dhe vetëm 78 metra të gjatë. Është e vendosur në fund të Santa Giustina Liqeni në Dermulo, Northern Italy.

Liqeni Santa Giustina është manmade dhe uji që rrjedh nga ajo prodhon elektricitet. Ajo është gjithashtu i njohur për sportet e ujit dhe Janjić.

Milani të Dermulo Trenat Trento

Turin për Dermulo Trenat Trento

Padua të Dermulo Trenat Trento

Venecia për të Dermulo Trenat Trento

 

Gati për të marrë një tren në ura e trenit për të parë këto mrekulli të përpjekjes njerëzore? Rezervoni vendin tuaj dhe nuk paguajnë asnjë tarifat prenotim në www.saveatrain.com.

 

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbreathtaking-train-bridges-europe%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)