Koha e leximit: 5 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 30/09/2023)

Ka nuk janë shumë mënyrat e transportit më mirë se në tren, por një dalje në det lumi vjen mjaft të ngushtë! Kjo është një luksoze dhe nge mënyrë për të zbuluar kënaqësitë e Evropës, duke parë qytetet, rajone, dhe vende nga një perspektivë e re. Ju mund të eksplorojnë destinacionet intriguese që përndryshe mund të jenë të humbura nga një itinerar pushime. Nuk është çudi që kaq shumë njerëz zgjedhin më rrugë skenik për të parë 5 Shumica Rivers bukura në Evropë To Explore!

 

1 të 5 Shumica Rivers të bukura në Evropë: Danubi

gjatësi: 1,783 milje / 2,870km

rrugë: Gjermania – Forest Zi në Detin e Zi

Merrni një dalje në det lumi Danub në qoftë se ju të gëzojnë histori, ushqim hollë, dhe përvoja të paharrueshme. Udhëtoni nëpër qytet modern të Amsterdamit në Europa Perëndimore në Danub që ngadalë zbret në Evropën Lindore kalimin monumentet historike, të tilla si Salzburg (qyteti i muzikës), ose hidhen jashtë për të vizituar bare shkatërrojnë në modës Budapest. Ky koleksion i cruises lumit evropiane do të zhdukësh në një hapësirë ​​ëndërrimtare mbushur me përvoja të reja, pamjet, Tinguj, erëra, dhe takime gastronomike.

Mynih për Trenat Salzburgut

Salzburg për Trenat Passau

Vjenë për Trenat Salzburgut

Salzburg për Trenat e Vjenës

Danube river at night

2 të 5 Shumica Rivers të bukura në Evropë: Rhone

gjatësi: 505 milje / 813km

rrugë: Alpet zvicerane në Detin Mesdhe

Lumi Rhone është një lumë historik i Zvicra dhe Franca dhe një prej rrugëve ujore më të rëndësishme të Evropë. Nuk është çudi kjo është në listën tonë të 5 Lumenjtë më të bukur në Evropë për t'u eksploruar.

Ajo është i vetmi lumë i madh që rrjedh direkt me deti Mesdhe dhe ka marrë është tërësisht Alpine. Kjo e bën atë mjaft e ndryshme nga fqinji i saj verior, Rhein, e cila lë të gjitha karakteristikat e tij alpine pas, kur ajo e lë Zvicrën. Kursi skenik dhe shpesh të egra të Rhone, karakteristikat e ujit që rrjedh në të, dhe mënyrën se si ajo është përdorur nga njerëzit janë të gjithë në formë nga ndikimet e maleve, të drejtë deri në gojën e lumit, ku sedimentet shënojnë Rhône në një akullnajë Alpine janë kryer në ujërat e ngrohta të Mesdheut.

Zurich për Trenat Chur

Gjenevë për Trenat Chur

Milani për Trenat Tirano

Bergamo për Trenat Tirano

Rhone Switzerland Rivers In Europe

3 të 5 Shumica Rivers të bukura në Evropë: kryesor

gjatësi: 326 milje / 525km

rrugë: Kulmbach të Mainz, Gjermania

Lumi kryesor është 327 milje të gjatë dhe është lumi më i gjatë gjendet tërësisht në Gjermania. Rrjedhin nga lindja në perëndim, Kryesore të bashkohet me lumin Rin në Mainz, Gjermania. Lumi kryesor fillon në rajonin Upper Franconia të Gjermanisë; megjithatë, lumi konsiderohet vetëm i lundrueshëm në mes Bamberg dhe Mainz.

Në 1992 e Danubi Main-Canal hapur, që lidh Rivers kryesore dhe Danub. Kanali fillon në Bamberg dhe plotëson Lumin Danub në Kelheim, Gjermania. Kjo tani është konsideruar si një lumë i lundrueshëm i madh që i lejon të dy anijet e pasagjerëve dhe anijet më të vogla komerciale për të udhëtuar midis Detit të Veriut në perëndim dhe Detit të Zi në lindje.

Cologne për Trenat Mainz

Frankfurt për Trenat Mainz

Berlin për Trenat Mainz

Bruksel për Trenat Mainz

Mainz Germany Rivers In Europe

 

4 të 5 Shumica Rivers të bukura në Evropë: e tij
gjatësi: 485 milje / 780km

rrugë: Në veriperëndim të Dijon, Franca me kanal anglez të Le Havre

Shumë nga qytetet kanë një tipar që identifikon ato, përcakton ekzistencën e tyre, dhe vepron si pulsin që shkon nëpër qytete zemrës. Lumi Seine në Paris është ajo lumit Thames është në Londër, Danubi në Budapest. Kjo është epiqendra, zona në të cilën migrojnë turistët, ku ata respektojnë tërheqjet e famshme dhe kapni kujtime.

Një Cruise Seine është një domosdoshmëri!

Ne mendojmë se ju mund të vërtetë të zgjidhni vetëm për ndonjë një nga cruises Seine ofruara dhe ju nuk do të jenë të pakënaqur! Ju do të jetë në gjendje për të parë më të mirë të Parisit, qyteti i dashurisë. Zgjedhja juaj është e gjerë duke filluar. Nëse ju keni kohë të kufizuar, cruises janë në dispozicion për të përshtaten në kohën tuaj të shkurtër atje. Për një vibe më hedhur-mbrapa, gëzojnë një dalje në det darkë Seine, ia ngul sytë mbi Kulla Eifel dhe muzeu i Luvrit, si ju lundrojnë nga. Ose ju mund të kombinohen këto atraksione dhe dalje në det për një combo të veçantë, të ngjiten në katin e dytë, admirojnë pikëpamjet, dhe pastaj të marrë një udhëtim me varkë, shijuar darkë dhe një një gotë vere. Ju edhe mund të marrë në një shfaqje Moulin Rouge në qoftë se ju në mënyrë të dashuroj? Për të parë Paris vërtetë, një dalje në det Seine është një domosdoshmëri.

Amsterdam për Trenat Paris

London për Trenat Paris

Rotterdam për Trenat Paris

Bruksel për Trenat e Parisit

 

 

The Last vini për Lumenjtë evropiane – Ujore holandeze

gjatësi: 528 milje / 850km

rrugë: Holanda në Detin e Veriut

Lumenjtë e vogla, kanalet, dhe detet e brendshme të Hollandës përbëjnë Ujrat Ujore Hollandeze, dhe cruising këtu është një mënyrë relaksuese për të eksploruar Evropë dhe vendet e saj grevistë të ulëta. Ekskursione rreth qyteteve të Amsterdamit dhe Roterdam shpesh paraqiten në itineraret, por pjesa më interesante e një dalje në det lumi Dutch Ujore është seri e 19 Mullinjtë e erës autentike që linjë bankat kanaleve në rajonin e Kinderdijk. Bëjini gati kamerat tuaja.

Po aq të mrekullueshme janë të tregon me lule në Keukenhof, Kopsht i madh lulesh. qilima verbuar e ngjyrave janë të krijuar nga shtatë milionë tulips, daffodils, dhe lulëzimet e tjera - në rastin më të mirë të tyre madhështor gjatë prillit dhe majit. Shikoni jashtë për cruises shkurtër në këtë kohë të vitit në mënyrë të veçantë duke u fokusuar në fushat holandeze llambë.

Bruksel për Trenat Amsterdam

London për Trenat Amsterdam

Berlin për Trenat Amsterdam

Paris për Trenat Amsterdam

 

Dutch Waterways and windmill

 

Të gjithë në bord! Rezervoni që treni biletën për në udhëtimin tuaj në Lumë Ruaj një tren sot dhe merr lundrim!

 

 

A doni të tërheq vëmendjen tonë blog post “5 Shumica Rivers bukura në Evropë To Explore” onto faqen tuaj? Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japin kredi me një lidhje në këtë blog post. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fmost-beautiful-rivers-europe%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)