Koha e leximit: 5 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 12/11/2021)

Milani në Romë me tren apo Roma në Milano është një e lehtë dhe efikase përvojë. Për të mos përmendur të bukur! Ju mund të merrni një tren lirë e cila mund të zgjasë më shumë se 3 orë por që Trenat nga Milano në Romë ju lejon të hidheni në ndalesa e nevojshme për të shqyrtuar. Ose mund të hidheni në një tren freccia me shpejtësi të lartë Trenitalia, që merr vetëm 3 orë dhe 3 minuta, shumë më pak sesa për udhëtimin e plotë me aeroplan! Farëdo që të vendosni këtë udhëzues të shpejtë do t'ju ndihmojë në marrjen e vendimit më të mirë për veten dhe udhëtimin tuaj!

Fakte Të Shpejta:

  1. Udhëtimi në distancë: 297 milje
  2. Kohën më të shpejtë: 3h:03m
  3. Trenat e përditshme: 89
  4. Biletat e Trenit Për Milano në Romë fillojnë nga :$51
  5. Më të mirë provider Train Ticket: Save A Train natyrisht

 

Milani në Romë me tren & Roma në Milano me tren: Pamje

Get gati për të përjetuar disa pamje të vërtetë të shquar si ju ngasin jug nëpër Itali Lombardia, Emilia Romagna, dhe rajonet Toscana. Shumë Trenitalia Freccia AV trenat ndaluar në Bolonjës, Padova ose Xhenovës gjatë rrugës për në Romë. Në rrugët më të shpejtë, ju nuk do të jetë e nevojshme për trenat ndryshimit. Megjithatë, nëse ju jeni të udhëtojnë në një tren të ngadaltë dhe më pak të shtrenjtë rajonal, ju mund të kërkohet për të transferuar nga një tren tjetër. Nëse ju nuk jeni në një nxitojnë dhe ju doni të bëni më të madhe tuaj Milan në Romë Me Tren udhëtim, atëherë ne do të rekomandojë këtë mundësi. Këtu janë pikat kryesore!

1. Lombardia

Me Milan si kryeqytetin e saj, nuk është çudi që vizitorët mblidhen në miliona e tyre për të Lombardia cdo vit. Por përtej preferuar modës, shumë më shumë duhet të vizitojë vende në Lombardia rajon të Italisë janë duke qarë jashtë për të vizituar.

Nuk janë të panumërta për të bërë gjërat në këtë rajon; admirueshme fundosur kështjella në liqene piktoreske, vizituar violinë seminare në qytetet historike, duke u habitur me artin dhe arkitekturën e Mantua - Lombardy vërtetë paketat një grusht për vizitorët.

Bileta e trenit në Milano në Mantua

Biletë e trenit në Torino në Mantua

Biletë e trenit Padova në Mantua

Biletë e trenit në Venecia në Mantua

 

2. Emilia Romagna

Ne besojmë Emilia Romagna lehtësisht ndeshjet bukuritë e më të njohur Toscana dhe Lombardisë dhe ofron opsione temptingly të përballueshme për të ngrënë jashtë dhe akomodimi. Eshte e Milan në Romë Me Tren udhëtim sekret i ruajtur më së miri për mendimin tonë por edhe Roma për në Milano me tren! Hidhen jashtë në këtë stacion dhe të shkojnë eksplorimin e!

Bolonjës për Trenat Modena

Venecia për Trenat Modena

Genoa për Trenat Modena

Florence për Trenat Modena

Emilia Romagna on the way from Milan to Rome By Train

 

3. bologna

Ka kaq shumë gjëra për të bërë në Bolonjës kur udhëtojnë nga Milano në Romë me Trenitalia Tren. Ne e rekomandojmë këtë si një top të spote të marrin në konsideratë të hidhesh në. Rritet kullat mesjetare, libër Turne ushqim fun. Nëse ju doni të qëndroni pak më të gjatë kjo e bën një bazë të madhe për të eksploruar atraksione të tjera në rajon.

Biletë e trenit në Venecia në Bolonjë

Bileta për trenin në Firence

Biletë e trenit në Romë në Bolonjë

Bileta e trenit për në Milano drejt Bolonjës

Bologna on the way from Milan to Rome By Train

 

4. Padova

Më pak se një udhëtim 30-minuta në tren i shpejtesise se larte nga Venecia, Padova shpesh shpërfillet nga shumica e vizitorëve. Ende, kjo e bën për një ditë të madhe udhëtim nga Venecia, duke ofruar një paraqitje e shkurtër në histori të pasur e një qyteti që dikur ishte një komunë e fuqishme.

Shtëpi në Itali e dytë më të vjetër të universitetit, themeluar në 1222, Padova e ka mbajtur të gjallë atmosferën e një universiteti të qytetit, me sheshe të gjalla dhe rrugët arcaded, shumë kafene dhe bare, ku kudo Spritz është de rigueur si erërat ditë në mbrëmje. A nuk e lë jashtë!

Milani për Trenat Padova

Verona për Trenat Padova

Bologna për Trenat Padova

Bergamo për Trenat Padova

Padua Italy

 

5. Genova

Për cilindo që duke udhëtuar nëpër Milano në Romë me Trenitalia Trenat ose mënyra tjetër rreth rrugës dhe është duke kërkuar për një të thellë, të shtrira, shpesh pa lyerje, dhe me guxim autentike përvoja e udhëtimit.

Ne ju rekomandojmë që të shkojnë në Genoa (që si i Venecias ishte një herë një të fuqishme detare të republikës) fronting e Ligurian Detit. Ofrimi përvojë më shumë para dhe të vërtetë, merrni një e pa tretur kuptimin e historisë, dhe përjetoni skenën e pasur të artit të qytetit dhe Arkitektura dukshëm. Një nga arsyet kryesore që ne gëzojmë atë aq shumë është se ka art i madh dhe muzetë janë uncrowded! Ju mund të gjeni punime nga Caravaggio, Van Dyck. Rubens, Durer dhe Veronese në Palazzo Bianco dhe Palazzo Rosso dhe ogle tjera të Vjetra të Botës artistike në shumë pikat e referimit, si e Palazzo Reale dhe Galleria Nazionale di Palazzo Spinola. Ka edhe gjobë shembuj të Genoese Shkollën e artit, shquar në shekullin e 17, në Palazzo Blanco.

Milani për Trenat Genoa

Roma për Trenat Genoa

Florence për Trenat Genoa

Venecia për Trenat Genoa

Genoa Italy

 

Milani në Romë & Roma në Milano Train Times

Trenitalia me shpejtësi të lartë me shpejtësi të lartë (OF) trenat lënë Milanin Stacioni Qendror herë apo dy herë në orë për stacionin Roma Termini - mesatarisht 90 trena në ditë. hershme Trenitalia lë treni Milani Central Station në 5:00 jam. E fundit treni për në Romë lë në Milan 11:18 ores.

Vini re se fundjavë dhe festat në mënyrë tipike do të thotë shërbim më pak të shpeshta dhe herë herë më të gjatë udhëtimit.

Bileta e trenit në Milano në Romë

Biletë e trenit në Romë në Milano

Amenities On Freccia Trenat Midis Milano <> Romën

Shumë trena Trenitalias Frecciargento AV bëjnë udhëtimin e përditshëm midis Milanos dhe Romës në vetëm 3 orë dhe 3 minuta, udhëtojnë deri në 155 milje / 250 kilometra në orë.

Biletat e trenave me shpejtësi të lartë në Itali kanë shtesa të shkëlqyera. Pika elektrike në vendin tuaj për të karikuar pajisjet, si dhe WiFi në trenat Frecciarossa dhe Frecciargento. Megjithatë, sinjali do të bjerë ndërsa jeni brenda tunele dhe në stacionet. Ju mund të keni një kafene të shkëlqyer italiane në makinën ushqimore në çdo tren. Si dhe një karrocë e ushqimit që sjell snacks, sanduiçe, dhe pije në vendin tuaj. Në fund të çdo makinë, ju do të gjeni një banjë dhe shumë e racks për të ruajtur Bagazhi i madh.

Gati për të paketuar çantat tuaja dhe për të eksploruar Milanin në Romë me Trenitalia Trenat ose në anën tjetër – Roma në Milano me Train në 3 orët? Çfarëdo që ju zgjidhni, Rezervoni biletat tuaja të trenit në minuta me ndihmën e Ruaj një tren!

 

 

A doni të tërheq vëmendjen tonë blog post “Milano në Romë Me Trenitalia Trenat” onto faqen tuaj? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fmilan-rome-train%2F%3Flang%3Dsq – (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)