Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 20/08/2021)

Për një vend të vogël, Belgjika ka pjesën e saj të drejtë të udhëtimeve trenit hollë me shumë një pamje e mrekullueshme për të parë. Bregdeti belge është një mënyrë e madhe për t'u çlodhur dhe të gëzojnë kohë e mirë dhe 65 kilometra të bregdetit, ka shumë aktivitete emocionuese bregdetare që të kënaq në. Bëni një pushim total dhe Te arrish trenin në destinacionin tuaj të zgjedhur. Këtu janë disa nga më të mira festave Beach me tren në Belgjikë.

 

Ostend

Nëse jeni duke kërkuar ditën e përsosur për të dalë në plazh, atëherë ky është vendi për të vizituar. Gjithashtu i njohur si "Qyteti në Detin", Ostend ka mbi 9 kilometra plazhe me rërë të bukur gati për sunbathing. Ekziston edhe një shëtitore e madhe dhe një varg të Muzetë, dyqane, dhe restorante në qytet. Nga 28 qershori deri në 31 Gusht çdo vit Ostend luan të presë për Skulpture Sand Festival e cila është shumë e fun! vetëm një udhëtim të shkurtër me tren nga Brukseli, Ostend është e përkryer për një përvojë plazh-qytet.

Bruksel për Trenat Ostend

Antwerp për Trenat Ostend

Amsterdam për Trenat Ostend

Bruges për Trenat Ostend

 

Beach pushimet me tren në Belgjikë, beach view front

Knokke-Heist

Nëse hip në një tren në Bruksel ju do të gjeni veten në Knokke-Heist rreth 50 minuta më vonë. Këtu nuk është vetëm një, por 5 plazhet e bukur duke pritur për ju. Kjo zonë ka diçka për të gjithë, duke përfshirë një fushë golfi, art galeritë, një kazino, një qendër kulturore, dhe një rezervat i pabesueshëm natyror quhet Zwin. Me kaq shumë gjëra për të bërë, kjo është një festë plazh me vlerë duke marrë.

Bruksel për Trenat Knokke-Heist

Antwerp për Trenat Knokke-Heist

Amsterdam për Trenat Knokke-Heist

Bruges për Trenat Knokke

Beach pushimet me tren në Belgjikë, rërë plazh

de Haan

Për ata që janë më shumë aventureske, turistik De Hann është një opsion i madh. Vetëm një udhëtim të shkurtër me tren nga Brukseli, ky qytet bregdetar ofron një beachfront mahnitëse me karrige dielli dhe seksione private të plazhit në dispozicion për qira, si edhe simpatik Anglo-Norman cottages stilit dhe vila. Është e mundur që të bikes me qira dhe cikli përgjatë rrugës ose rruga bregdetare dhe gëzojnë peizazh dhe ajrit kripur. Per nje përvoja në natyrë, kjo është vendi i përsosur.

Ghent për Trenat Ostend

Charleroi për Trenat Ostend

Lille për Trenat Ostend

Liège për Trenat Ostend

 

 

 

Nieuwpoort

Kjo duhet të jetë destinacioni i fundit plazhi në Belgjikë për disa fun familjes. I njohur për gamën e gjerë të sportet e ujit të tilla si paddling dhe not, udhëtime varkë, me vela, peshk, valëzimi i kartave, dhe sërf, si dhe shumë objekte rekreative përgjatë plazhit dhe shëtitore të trafikut të lirë, Nieuwpoort ofron diçka për të gjithë. Ky qytet është e lehtë për të hyrë nga Brukseli dhe një të shkurtër udhëtim me tren do të merrni ju atje.

Belgjika ka një vijë bregdetare spektakolare dhe qasje të lehtë për të trenave bën shkuarja atje të gjithë më të këndshme dhe pa stres! Nuk është një destinacion plazh që i përshtaten të gjithë dhe gjithmonë diçka të re për të provoni. Çfarë mund të jetë më e këndshme se një prej këtyre festave plazh me tren në Belgjikë?

Ghent për Trenat De Panne

Charleroi për Trenat De Panne

Bruksel për Trenat De Panne

Liège për Trenat De Panne

 

 

Festat Beach me tren në Belgjikë Përmbledhje

Shkoni te Saveatrain.com që të shikoni të gjitha ekskluzive tona trenat çmimet dhe të fillojnë planifikimin aventurën tuaj të ardhshëm!

 

A doni të embed blog post tonë në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbeach-holidays-by-train-in-belgium%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)