Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 02/07/2021)

Evropa është plot art, histori, dhe kultura. Nuk është çudi atëherë që kjo është edhe shtëpia e sunsets më të mira. me Ruaj një tren, udhëtimit me tren është e gjitha në lidhje me udhëtimin, jo gjithmonë destinacioni. Kështu që, rri duarkryq dhe relaksohuni dhe të jenë të përgatitur. Kjo do të jetë një festë fotografike i rides më të mira trenave në Evropë.

 

Me shkelm listën tonë të rides të mira trenave në Evropë, Ne zgjodhi joortodoks – KROACI

Ku nuk mund të kapur një paraqitje e shkurtër e bukur nga dritarja juaj trenit kur viziton Kroacinë. Kroacia është i njohur për të mahnitshme dhe sunsets Breathless, prandaj sigurohuni që ju kanë kamera tuaj gati si ju jeni i detyruar për të gjetur rides më të mira të trajnuar në Evropë gjatë perëndimit të diellit këtu.

 

GJERMANI

Kur mendoni për Gjermania, ju nuk mendoni për atë që ka rides më të mirë të trajnuar në Evropë gjatë sunsets, por ju do të befasuar këndshëm në atë që ka për të ofruar. Ju gjithashtu merrni këtë pikëpamje çdo ditë nga kopshti në anglisht Mynihu. Mendoni qiell pa re dhe një skyline qytet i bukur.

Gjermania gjithashtu ofron trenat Night në rast se ju dëshironi të vazhdoni në muzg me udhëtimin tuaj tren.

Berlin për Trenat Mynihut

Frankfurt për Trenat Mynihut

Vjenë për Trenat Mynihut

Stuttgart për Trenat Mynihut

 

udhëtim muzg është rides mirë treni në Evropë

Sardenjës, ITALI

Kjo është një nga sekretet më të mirë-mbajtur! dhe një nga rides më të mira trenave në Evropë, Ajo është e vendosur në një gji të Sardenja Bregdeti perëndim, Italia. S'Archittu është një vendpushim i vogël det vetëm për ata që janë në dijeni! Plazhi kryesor është sigurisht diçka për mrekulli në, por sigurohuni që ju të marrë pak walkways shtruar me gurë-më pak të udhëtuar. Do të përfundoni në atë që është perlë e vërtetë e fshatit: një hark gëlqeror rrafshoi nga veprimi i vazhdueshëm i detit. Nëse deti është i qetë, si ajo zakonisht është në verë, ose i përafërt, tipike e dimrit, muzg në S'Archittu është gjithmonë një arsye për t'u çlodhur dhe për të marrë kohë për të ia ngul sytë në.

Olbia për Trenat Cagliari

Cagliari për Trenat Olbia

Sassari për Trenat Olbia

Olbia për Trenat Sassari

 

 

Vendi ynë i fundit për rides më të mira trenave në Evropë është, Toscana, ITALI

Ka një arsye pse "nën diell toskan" është një frazë e tillë kudo. Drita në Toskanë është me të vërtetë e pabesueshme. Ajo thjesht është dashur të jetë në listën tonë të nget më të Mira të trenave në Evropë gjatë perëndimit të diellit. Presin frikë-frymëzuese sunsets natë pas nate. Bashkojeni këtë me vreshtat, fshatrat quirky, plazhet mahnitëse, dhe monumentet historike dhe ju keni një recetë për magji të pastër.

Milani për Trenat Siena

Florence për Trenat Siena

Napoli për Trenat Siena

Roma për Trenat Siena

 

Toscana është ndër rides të mira trenave në Evropë

 

Sigurohuni që shqetësimi juaj i vetëm është që aparati juaj ose app telefon gati në kohë për të shijuar bukurinë që është Evropa kur perëndon dielli. Rezervoni nget tuaj më të mirë të trajnuar në Evropë me ne në SaveaTrain.

 

A doni të embed blog post tonë në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-train-rides-europe-sunset%2F%0A%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)