Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 11/12/2020)

Gjermania ka male madhështore, fshat që merr frymë, dhe qytete kozmopolite të cilat e bëjnë udhëtimin me tren atje një përvojë joshëse. Atje jane shumë vende të pabesueshëm për të parë përfshirë Berlinin, Mynihu, Hamburgu, Këln, dhe Frankfurt, dhe shume te tjere. Këto pikat e nxehta dhe qytetet më të vogla janë të gjitha të ndërlidhura me një të mirë-organizuar Hi-Speed Sistemi i trenit. Kjo e bën të udhëtimit tren në Gjermani në mënyrë të lehtë. Këtu është një udhëzues për pushuesit për udhëtimit tren në Gjermani për të siguruar që ju të keni më udhëtim të kënaqshme i mundshëm.

 

Trenat të ndryshme në dispozicion

Rrjeti Treni gjermane është operuar nga Deutsche Bahn. Kjo ofron një numër të llojeve të trenit për të transportuar ju dy ditë e natë. Rrjeti hekurudhor kryesor në Gjermani është i përbërë nga trenat rajonale (të tilla si shprehin rajonale) dhe trenat ndërqytetës. trenat interurbane veprojnë brenda dhe jashtë vendit në mes të qyteteve kryesore.

Frankfurt për Trenat Berlin

Leipzig për Trenat Berlin

Hanover për Trenat Berlin

Hamburg për Trenat Berlin

 

Natyra Train udhëtimit në Gjermani

 

Ka edhe mënyra të tjera për të trajnuar udhëtimit në Gjermani tilla si trenat me shpejtësi të lartë të vendit, E AKULL (InterCity Express). Ky është treni më i popullarizuar në Gjermani, lidh qytetet kryesore në një shpejtësi të lartë. këto trenat me shpejtësi të lartë udhëtojnë me shpejtësi deri në 200mph (320 km / h).

 

A kam nevojë për të bërë rezervimet vend në trenat gjermanë?

Përdorimi më i mirë i udhëtimit të Trenit në Gjermani është gjatë ditës, duke përfshirë të shpejtë ndërqytetor Express, nuk kërkojnë rezerva e sigurimit. Megjithatë, në qoftë se jeni duke planifikuar udhëtimin tuaj nuk ka asnjë të keqe në prenotim vende tuaj paraprakisht. Të siguruar një vend nga dritarja për peizazh apo vetëm të zgjidhni vendin tuaj për të siguruar që ju të përjetojnë rehati maksimale.

disa trenat ndërkombëtarë dhe rrugët brenda natës të tilla si në Paris, Bruksel, Venediku, ose Kopenhagë do të kërkojë që ju të keni rezerva para konviktit. Kur përdorni faqen Save një tren për të rezervoni biletat tuaja tren, ai do të deklarojë ose nëse nuk ju janë të nevojshme për të bërë një rezervim.

Cologne për Trenat Frankfurt

Mynih për Trenat Frankfurt

Hanover për Trenat Frankfurt

Hamburg për Trenat Frankfurt

 

Përdorni dollapët e stacioneve – Train udhëtimit në Gjermani

Shumica e stacioneve të trenave gjermanë kanë shumë banka prej dollapë në një shumëllojshmëri të madhësive. Kjo është për të akomoduar të dyja të vogla dhe të Bagazhi i madh. Nëse ju keni një orë apo më shumë para që lidhin gjethe tuaj trenit, vënë tuaj bagazh në një dollap me kyç, menduar për një pije, ose të kenë një vështrim të shkurtër rreth zonës përreth.

Frankfurt për Trenat Hanover

Bruksel për Trenat Hanover

Vjenë për Trenat Hanover

Cologne për Trenat Hanover

 

Train udhëtimit në Gjermani, stacion treni, Bahnhof

 

Çmimi i dollapët e përcakton çmimin e tyre. Kjo do të thotë në qoftë se keni nevojë për më pak magazinimit për bagazhet, ju do të paguani më pak dhe anasjelltas. Gama Çmimi i dollapët e stacioneve në Gjermani është në mes të 1 € – € 5 për 24 orë përdorim.

 

Fëmijët mund të trenit udhëtimit në Gjermani për të lira

Gjermania është një vend i madh për të udhëtojnë me familjen. Në trenat hekurudhore gjermane, fëmijët nën moshën gjashtë udhëtimit falas me pa biletë e nevojshme. fëmijët mbi 6 por moshës nën 15 gjithashtu udhëtojnë falas një herë ata janë të shoqëruar nga një i rritur fare paguajnë.

 

 

Menduar të marrë një tren rreth Gjermanisë? Go To Save një tren Online për të kontrolluar të gjitha tarifat tona ekskluzive dhe për të filluar planifikimin e aventurës tuaj të ardhshme! na ndiqni në Facebook, Cicëroj, dhe Ruaj Një tren Instagram Faqe për të parë edhe ofertat tona të fundit dhe më shumë!

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japë një kredi me një lidhje në këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftrain-travel-germany%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)