Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 26/05/2021)

Trenat në Evropë janë një gjë e madhe; ne dashuri binarët tona, dhe ne do të zgjidhni ato me kalimin e ndonjë tjetër llojin e transportit ne cdo kohe. Përveç marrë nga pika A në pikën B në një shpejtë, mënyrë të rehatshme dhe të besueshme, ka aq shumë shumica prej jush nuk janë edhe të vetëdijshëm rreth transportit trenit. Në lidhje me këtë, ne jemi duke veçuar disa fakte të habitshme rreth trenave në Evropë ju nuk keni qenë të vetëdijshëm deri tani:

 

Trenat në Evropë janë miqësore me mjedisin

Bërtitni të gjithë me vetëdije që kërkojnë të ndihmojnë Nënën tonë Natyrë dhe planifikuesin tonë të jetojnë përgjithmonë: nëse blini një biletë treni në vend të një aeroplani ose një bilete autobusi, dhe ju do të jetë bërë vetëm atë. Si ne të gjeni, "trenat me shpejtësi të lartë janë 3x më efikas të energjisë se trenat rajonale ", ndërsa "edhe slowest treni është 20% më efikas se sa një makinë". Sa i tmerrshëm është se?

London për Trenat Brukselit

London për Trenat Paris

Lyon për Trenat Londër

London për Trenat Amsterdam

 

 

Udhëtimi me tren është se si vendasit Travel

udhëtimit tren është masiv në Evropë, dhe ne kemi marrë një ndjenjë kjo nuk do të ndryshojë në çdo kohë së shpejti. Ka disa arsye pse trenat janë si popullore në mesin e evropianëve, dhe të gjithë ata janë 100% e ligjshme: ata janë super të shpejtë, kosto-efektive, dhe i përshtatshëm në çdo mënyrë të mundshme. Plus, Trenat në Evropë udhëtojnë janë një autentike përvoja e udhëtimit, e cila është vetëm një bonus për të gjithë gjë!

Lyon për Trenat Gjenevës

Zurich për Trenat Gjenevës

Paris për Trenat Gjenevës

Lucerne për Trenat Gjenevës

 

Trenat në Evropë janë të rehatshme

 

Train Travel mund të ju kursejnë të holla në një dhomë hoteli

prit, çfarë? po, eshte e vertete! Për shkak të diçka të quajtur "Trenat natës në Evropë"Udhëtarët që kalojnë mbi 10 orët në një tren nga pika A në pikën B mund të shijojnë përfitimin e hipjes në një tren brenda natës në Evropë dhe kursej para në një dhomë hoteli. Ka disa lloje të ndryshme të strehimit të ofruara në kuadër të "trenat natës," projektuar për të përshtaten preferencat e udhëtimit të gjithëve dhe buxheti i tyre. Kështu që, ne kemi marrë:

  • mbështetur vende
  • compartments të vogla gjumi, divane
  • Vetme apo të dyfishtë compartments banuesi gjumi

Këto lloje të ofertave zakonisht ndryshojnë sipas vendit dhe trenit kompanisë, por ato zakonisht përfshijnë oferta të ngjashme.

Bremen për Trenat Berlin

Leipzig për Trenat Berlin

Hanover për Trenat Berlin

Hamburg për Trenat Berlin

 

Nëse ju udhëtoni për një periudhë të gjatë, atëherë Trenat në Evropë me Rail Pass mund të merrni ju Zbritje

Jo, ju nuk po ëndërroni - në pjesën më të madhe, kalon hekurudhor vijnë me bonuse të cilat mund të jetë çdo gjë nga dhurata të vogla si rides varkë dhe transportet me autobusë deri në zbritje në hotele dhe turne në këmbë. Ndonjehere, ju mund të merrni edhe shpërblime ju ofron aktivitete krejtësisht falas duke përfshirë të lirë cruises lumit, ushqimet, dhe të ngjashme.

Bruksel për Trenat Amsterdam

Lille për Trenat Amsterdam

Berlin për Trenat Amsterdam

Paris për Trenat Amsterdam

 

Ju mund Zakonisht Kiss këto pagesa Baggage Goodbye

Nje nga më e madhe gjëra në lidhje me udhëtimin e trenit tingëllon pothuajse shumë e mirë për të qenë e vërtetë. Ummm, prisni për të, Yeap, ju keni mendoi ai: shumica trena në Evropë nuk do të paguani tarifat bagazh! i sigurt, kjo është për shkak të faktit nuk ka kontrolluar në, kur ju jeni të udhëtojnë me tren, që do të thotë - ju duhet të bartin tërë bagazhin tuaj me ty. Ndërsa disa mund të shohin këtë si një downside për të trajnuar udhëtimit, ne gjejmë atë mbresëlënëse: të paktën ne e dimë që do të udhëtojnë dritë, e drejtë? Plus, nuk është gjithmonë një karrocë bagazh diku për të ndihmuar pasagjerët të cilët janë duke transportimin e një marrëveshje të mirë të bagazheve, Pra, kjo është zgjidhet.

 

Herën tjetër ju jeni një mendim të dytë në lidhje me nëse janë apo jo për të udhëtuar me tren - ne mendojmë se përgjigja është shumë e qartë ... nuk është ajo? Shkoni në Save-A-Tren të rezervoni destinacionin tuaj në 3 minuta, në normat e lirë, dhe lirohet nga tarifat prenotim padurueshëm!

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2F5-surprising-facts-you-should-know-about-trains-in-europe-fun-times%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)