Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 24/04/2020)

Gjithkush trajton udhëtimit ndryshe. Disa të gëzojnë të përvojë që vjen nga udhëtojnë ndërsa në anën tjetër disa vetëm të udhëtojë për shkak të presionit të kolegëve ose familje presion. Cilado qoftë arsyeja, kur është fjala për udhëtojnë, përsëri ka mënyra të ndryshme se si njerëz si për të planifikuar atë. Megjithatë, pavarësisht nga preferencat individuale, ka disa gjëra që duhet të jetë të mos në mënyrë që ju të mos përballen me hassles më vonë, si Rezervoni biletën time trenit apo bileta avioni për këtë çështje.

 

Libri im Train Ticket

 

Duke u kujdesur për nevojat

Udhëtim për disa njerëz si unë një goditje që ata kanë nevojë në jetë dhe një mjet për të marrë larg nga stresi i jetës së përditshme. Megjithatë, ka disa gjëra që unë si për të marrë bërë si rezervoni biletën time trenit ose bileta avioni paraprakisht në mënyrë që unë mund të merrni disa marrëveshje në internet për planifikim më të mirë. Nga Rezervimet biletën time trenit online ose paraprakisht për këtë çështje do të siguruar që unë nuk duhet të përballen me të fundit moment zhgënjimin e mos-disponueshmërisë së biletave apo hapësirës. Disa njerëz do të donte të vetëm kryer qese e tyre dhe fluturim. Kjo është e mundur vetëm në varësi të destinacion që ju jeni të udhëtojnë për.

Amsterdam për Trenat Londër

Lyon në Londër me Train

Paris për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

 

Pre-planifikimi kërkohet ose jo?

Nëse jeni të udhëtojnë brenda vendit, i drejti duke marrë një tren ose një prenotim autobus do lloj çështjet. Mundësia tjetër është udhëtojnë në vende të ku nuk ka asnjë kërkesë për vizë p.sh., ata kanë diçka që quhet viza-on-mbërritjes. Në këto vende, ju vetëm mund të librit dhe hipte në një fluturim dhe të gjitha formalitetet e tjera janë marrë kujdesin e, kur të keni arritur tuaj destinacion. Pra, në udhëtime apo udhëton si keto, nuk ka shumë planifikimi nevojshme. Megjithatë, kur ka formalitetet si viza dhe të gjithë për të marrë kujdesin e. Planifikimi Udhëtimi duhet të bëhet paraprakisht. Nuk do të jetë një prenotim i bileta treni, e cila do të duhet të bëhet edhe më parë në mënyrë që të postoni prenotim vizën tuaj mund të dërgohen për përpunim. Vetëm pasi viza është aprovuar, ju jeni të vendosur të gjithë për të udhëtuar. Nuk mund ose mund të mos jetë nevoja për planifikim të mëtejshëm në varësi të cilin ju jeni të udhëtojnë me të dhe si ju pëlqen të planifikoni udhëtimin tuaj.

Biletat e Berlinit në Mynih

Frankfurt në Mynih me Tren

Trier për Trenat Mynihut

Stuttgart për Trenat Mynihut

 

Planifikimi para e jo, hartë

 

Udhëtimi - Një aventurë

Udhëtimi ju jep një shans për të parë vende të reja dhe të eksploruar kultura të reja. Ajo hap mendjen më tej dhe ju lejon për të mendojnë jashtë kutisë. Megjithatë, ka gjithmonë disa formalitete dhe kufizimet që vijnë me udhëtime. Shumica e kohës ajo është duke siguruar se viza juaj dhe të tjera dokumentet e udhëtimit janë në vend në mënyrë që ju nuk duhet t'i nënshtrohen ndonjë zhgënjim kur ju filloni udhëtimin ose gjatë udhëtimit për këtë çështje. udhëtimi i lumtur!

Biletat e Brukselit në Lyon

London për Trenat Lyon

Marseille për Trenat Lyon

Biletat e Gjenevës në Lyon

 

Kur ju jeni bërë planifikimin e udhëtimit tuaj, në faqen e internetit më të mirë për të Rendit Trenat bileta është Save A Train

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japin kredi me një lidhje për këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fplanning-your-travel%2F%0A%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)