Koha e leximit: 4 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 30/01/2021)

New me shpejtësi të lartë, Trenat ndërkufitare vazhdojë për të hapur linja në të gjithë botën. Për më tepër, ata pothuajse gjithmonë të rrahur udhëtimit ajror në lidhje me rehati, profitabilitetit, dhe shpejtësia e udhëtimit. Në këtë pikë, ka gjithnjë e më shumë rrjetet tren nëpër botë! Kushdo që është në trena ndërkufitare do atë!

Udhëtim nëpër Evropë në një tren është më shumë për ngadalësimin se shpejtësia. Si ju të kalojë sceneries bukur në rrugën tuaj në destinacionin final, ju ndiheni i qetë dhe e mrekullueshme. Si rezultat, ndodh trena ndërkufitare bëhet një kohë për t'u çlodhur, kanë disa kohë në tuaj dhe madje edhe të meditoni.

Kështu që, le të shikoni disa prej më të mirë trenave ndërkufitare në Evropë së bashku:

 

Trenat Eurostar Cross Border

Lidh Londrën me Amsterdam, Avignon, Bruksel, Pak, Lion, Marsejë, Parisi, dhe Rotterdam, Eurostar është ndoshta më të popullarizuar me shpejtësi të lartë Shërbimi hekurudhor në Evropë. Gjithashtu, Getlink veçmas vepron dhe zotëron trenat. Ata përshkojnë Channel Tunnel mes Mbretërisë së Bashkuar dhe Francës. Kandidon për një rrjet të shpejtësi e lartë linjat, Eurostar trajnon numërimin Klasa tetëmbëdhjetë-makinë 373/1 trenat dhe Class gjashtëmbëdhjetë-car 374 trenat. Ata të drejtuar në deri në 186 mph (300 kilometra në orë). Për më tepër, Eurostar mbart më shumë pasagjerë sesa të gjitha linjat ajrore të kombinuara. Kjo është bërë Eurostar operatorin dominuese hekurudhor në rrugët që ajo vepron.

Eurostar Trenat Ndërkufitar do të ju nëpërmjet Mbretërisë së Bashkuar, Franca, Belgjika, dhe Holanda. Plus, ajo do të ju lejojnë të gëzojnë peizazh të shkëlqyer të këtyre rrugëve përgjatë rrugës.

Hanover për Trenat Roterdamit

London për Trenat Roterdamit

Hamburg për Trenat Roterdamit

Cologne për Trenat Roterdamit

 

Trenat Ndërkufitar nga Spanja në Francë

Trenat Thalys Cross Border (frëngjisht: [të tilla])

ndërtuar fillimisht rreth linjës me shpejtësi të lartë LGV Nord mes Parisit dhe Brukselit, Thalys është një operator francez-belge treni me shpejtësi të lartë. Hekurudha Eurostar veturat ndajnë këtë pista, duke i bërë ata një e mirë trenave ndërkufitare. Thalys shkon nga Parisi, Brukseli apo Amsterdam për Londra nëpërmjet Lille dhe Tunelit të Kanalit dhe me franceze trena TGV brendshme. Plus, Thalys shërben Amsterdam dhe Këln, shumë! Ky është një lajm fantastik për të gjithë ata që i pëlqen të ketë shumë opsione për udhëtimin e tyre. Thalys International, NMBS / SNCB, dhe hekurudhor gjerman menaxhojë sistemin e saj, ndërsa THI Factory dhe NMBS / SNCB veprojë atë. Si rezultat – me Thalys – tren udhëtojnë në Evropë sigurisht që është fantastike!

Amsterdam për Trenat Cologne

Bruksel për Trenat Cologne

Cologne për Trenat Antwerp

Paris për Trenat Amsterdam

 

 

NS International

i njohur më parë si NS Hispeed, NS International është operatori hekurudhor në Holandë për të gjithë me një sy i mprehtë për një përvojë e mrekullueshme të udhëtimit. NS International operon ndërkombëtare ndër-qytetit dhe me shpejtësi të lartë Trenat ndërkufitar me lidhjet me:

– Belgjika (ndërqytetor Direct)

– Gjermania dhe Zvicra (Ndërqytetor-Express)

– Franca (Thalys)

Mbi të gjitha, NS International aktualisht operon edhe me shpejtësi të lartë dhe jo me shpejtësi të lartë të shërbimeve dhe është pjesë e Nederlandse Spoorwegen. në mënyrë të ngjashme, NS International mund të paraqesë gjysmë-shpejtësi të lartë dhe me shpejtësi të lartë të shërbimeve dikur në të ardhmen e afërt.

Bruksel për Trenat Leiden

Antwerp për Trenat Leiden

Berlin për Trenat Haarlem

Paris për Trenat Haarlem

 

Trenat Ndërkufitar – TGV (frëngjisht: Një Speed ​​Train High)

SNCF operon TGV që është ndërqytetor shërbimi hekurudhor i Francës me shpejtësi të lartë dhe më të mirë operatori kombëtar shtetërore hekurudhor. Edhe pse fillimisht u përqendrua në Paris, rrjeti ka, gjate viteve, i zgjeruar. Ajo tani lidh qytetet kryesore në të gjithë Francën (Marsejë, Pak, Bordo, Strasburgu, Rennes) me vendet fqinje. Nuk janë në lidhje 110 milion pasagjerë në vit në Francë hipur me TGV. Sipas të dhënave nga prill 2007, TGV është treni shpejtë rrota në, duke arritur 574.8 km / h (357.2 mph). Ju do të përjetojnë më të mirë ndërkombëtare Lidhjet në Bruksel në Belgjikë dhe Luksemburg në veri me trena TGV, me siguri.

TGV ndërkombëtar në lindje do të ju merr në Frankfurt dhe Mynihu. në mënyrë të ngjashme, juaj udhëton në jug do të ju merr direkt në Milano në Itali ose Barcelona në Spanjë. Mos bëni asnjë gabim udhëtimi, TGV është një nga më të trenave ndër rehatshme kufitare! Për më tepër, do t'ju çojë në udhëtimin më të mrekullueshëm romantik nga Paris në brigjet e Mesdheut. Ose, në Bordo mrekullueshëm, Lyon dhe Marseille dhe Cannes me famë botërore. prandaj, në qoftë se ju doni për të arritur Francën dhe / ose Zvicra me tren, ju mund ta bëni atë duke hipur në trenat ndërkufitare operuar nga TGV Lyria.

Zurich për Trenat Paris

Paris për Trenat Frankfurt

Gjenevë për Trenat Paris

Paris për Trenat Cologne

 

Për të marrë më të mirë përvoja tren në jetën tënde, me çmime fantastike dhe lirohet nga tarifat prenotim padurueshëm, përdorim Ruaj një tren

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcross-border-trains-europe%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)