Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 27/12/2019)

Të përjetojnë Sezoni Holland Tulip nga Trenit është me të vërtetë një domosdoshmëri në çdo vetë-respektuar udhëtar vere kalendar. Për një muaj apo më shumë çdo vit, fushat e provinca e Flevoland janë shndërruar në një det të bukur dhe të gjerë me lule shumëngjyrëshe të më shumë se 7 milion blooms. Nga Hagë dhe Leiden në jug, deri në Alkmaar në veri është ajo ku ju do të përjetojnë këtë pamje të bukur. Ndërsa një zakonisht lidh udhëtojnë fushat e Holandës me biçikletë, për më pak aventurier një mënyrë shumë më tërheqës të përjetojnë të gjithë lavdinë e sezonit tulipani është me tren! Këtu janë disa këshilla kryesore për të shijuar sezonin e tulipanëve Hollande me udhëtime me tren.

 

Holland Tulip Season dhe tren NS

 

Planifikoni vizitën tuaj për të ardhshëm Holland Tulip Sezoni

Sezoni i Tulip shkon nga fundi i marsh deri në mes të majit, por koha më e mirë për të parë tulips në lulëzim të plotë është në gjysmë të rrugës përmes prill. Ju do të duhet të kontrolloni të motit për sezonin dhe të bëni hulumtimin tuaj para se të prenotim për të siguruar që ju të merrni kohën më të mirë.

Hanover për trenat e Hagës

Hamburg për trenat e Hagës

Berlin për trenat e Hagës

Cologne për trenat e Hagës

 

Kohët më të mira për të vizituar kopshtet dhe fushat gjatë sezonit të tulipanëve Holland

Sezoni i Holland Tulip tërheq shumë turistët dhe vizitorët dhe herë më të mirë për të vizituar kopshte e fusha tulipan është shpesh kur ata të hapur dhe disa orë para se të mbyllet. Planifikojnë udhëtimin tuaj në përputhje me rrethanat në mënyrë që ju të bëni maksimumin e tonë përvojë dhe mund të marrë disa fotografi të mëdha pa turmat.

Bruksel për Trenat Mastrihtit

Antwerp për Trenat e Mastrihtit

Cologne për Trenat e Mastrihtit

Berlin për Trenat e Mastrihtit

 

Të rezervoni biletat tuaja Para Ju Go

Për shkak të numrit të njerëzve që vijnë për të parë tulips, përjeton Holland sezonin tulipani me tren mund të jetë mjaft i zënë. Eshte rëndësishme për të planifikuar përpara dhe librin tuaj bileta treni para-dorës kudo që të jetë e mundur për të siguruar që ju jeni në gjendje për të marrë në dhe të gëzojnë pamje spektakolare.

Hanover për Trenat Roterdamit

Dortmund për Trenat Roterdamit

Hamburg për Trenat Roterdamit

Cologne për Trenat Roterdamit

 

Vizitoni Flevoland për një Përvojë më të Qetë të Sezonit të Tulipanëve Holland

Nëse jeni duke kërkuar për një vend me më pak tulips, por me më pak turmat dhe në pak çmimet më të lira atëherë Flevoland është për ju. Ju mund të kapur tren këtu nga Amsterdami dhe në qoftë se ju kap atë pas orarit të pikut ju do të jetë në gjendje të sjellë bikes në tren, ju që do të thotë mund të ciklit nëpër fushat tulipan. Pikëpamjet përgjatë udhëtimit janë të pabesueshme dhe ka shumë të mëdha mundësitë foto.

Mynih për Trenat Utrecht

Cologne për Trenat Utrecht

Berlin për Trenat Utrecht

Frankfurt për Trenat Utrecht

 

Vizitoni Leiden ose Haarlem

Ju mund të kapur trenin në Leiden apo Haarlem, ku ju do të merrni pamje të jashtëzakonshme të famshme "lule e Gazës", të dhe do të jetë në gjendje të ecin në mesin e rreshtave të tulips një herë ju keni arritur atje. Kjo është ideale për udhëtime ditore dhe është destinacion shumë i popullarizuar turistik.

Eksplorimi Hollandën me tren është një përvojë e mrekullueshme dhe edhe më shumë gjatë sezonit të tulipani. Është e mundur që të libri brenda natës qëndron dhe turne Trajnimi në të gjithë vendin, por këto janë pak më të shtrenjta dhe mund të largohet nga ju me më pak kohë për të shqyrtuar fushat tulipan. një Organizata është çelësi gjatë kësaj kohe të zënë në mënyrë të sigurt për të planifikuar përpara për të bërë maksimumin e sezonit tulipani në Holandë!

Bruksel për Trenat Haarlem

Antwerp për Trenat Haarlem

Berlin për Trenat Leiden

Paris për Trenat Leiden

 

gëzojnë tuaj udhëtim tren, me më të besueshme për të vendosur për të rezervoni biletat tuaja tren, Save A Train Nëse keni nevojë për të tjera bileta treni evropiane, vetëm klikoni këtu, shkoni në faqen tonë të internetit dhe të gëzojnë udhëtim.

 

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fholland-tulip-season-by-train%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)