Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 27/12/2019)

Да се ​​доживее Холандија Лале Сезона со воз е навистина мора на било самопочитување лето патник календар. За еден месец или така секоја година, областа на покраина Флеволанд се трансформира во една убава и огромното море на шарени цвеќиња на повеќе од 7 милиони цвета. Од Хаг и Лајден во јужниот, до Алкмар во северниот дел е местото каде што ќе уживате во оваа прекрасна глетка. Додека човек вообичаено патуваат низините на Холандија со велосипед, за помалку авантуристички далеку попривлечен начин да се доживее сите слава на лале сезона е со воз! Еве некои Топ совети за да уживате во Холандија лале сезона од туристички воз.

 

Холандија Лале сезона и НС воз

 

План за вашата посета за претстојните Холандија Лале Сезона

Лале сезона трае од крајот на март до средината на мај, но најдобро време за да ја видите лалиња во полн цут е на половина пат април. Ќе треба да се проверка на времето за оваа сезона и го вашето истражување пред резервации за да се обезбеди да добие најдобро време.

Хановер на возови во Хаг

Хамбург за возови во Хаг

Берлин на возови во Хаг

Келн на возови во Хаг

 

Најдобрите времиња да ја посетите градини и ниви во Холандија Лале Сезона

Холандија Лале сезона привлекува голем број на туристи и посетители и најдобрите времиња во посета на градините и лале полиња често кога се отворени и неколку часа пред да се затвори. Планираат своето патување соодветно, така што можете да го извлече максимумот на нашите Искуство и да се добијат некои големи слики без народот.

Брисел да Мастрихт возови

Антверпен Мастрихт возови

Келн со Мастрихт возови

Берлин во Мастрихт возови

 

Книга влезници пред да одите

Поради големиот број на луѓе кои доаѓаат да го видат лалиња, доживува Холандија лале сезона со воз може да биде прилично зафатен. Е важно да се планира напред и книга вашиот билети пред рака каде што е можно да се осигура дека вие сте во можност да се качат и да уживате во спектакуларни погледи.

Хановер во Ротердам возови

Дортмунд во Ротердам возови

Хамбург во Ротердам возови

Келн во Ротердам возови

 

Посетете Флеволанд за помирен Искуството на Холандија Лале Сезона

Ако сте во потрага по место со помалку лалиња но со помалку народот и во малку поевтини цени тогаш Флеволанд е за вас. Може да се фати обучуваат тука од Амстердам и ако го фати по часовите ќе бидат во можност да се донесе велосипеди во возот, што значи дека можете да се движите низ полињата со лалиња. Ставовите по должината на патувањето се неверојатни, и постојат многу големи слика можности.

Минхен во Утрехт возови

Келн во Утрехт возови

Берлин во Утрехт возови

Франкфурт во Утрехт возови

 

Посетете Лајден или Харлем

Може да се фати возот за Лајден или Харлем, каде што ќе се исклучителни пати на познатиот "Цвет Газа" и ќе биде во можност да одиме меѓу редовите на лалиња еднаш сте таму пристигнал. Ова е идеален за ден патувања и е многу популарна туристичка дестинација.

Истражување на Холандија со воз е неверојатно искуство, па дури и повеќе, па во текот на сезоната лале. Тоа е можно да се книга во текот на ноќта престој и воз патувања низ целата земја, но тие се малку поскапи и може да ве остават со помалку време да се истражуваат области лале. на организацијата е клучот во текот на овој зафатен време па не заборавајте да се планира напред за да се направи најмногу од лале сезона во Холандија!

Брисел да Харлем возови

Антверпен да Харлем возови

Берлин во Лајден возови

Париз во Лајден возови

 

Уживајте во вашиот патување со воз, низ повеќето сигурен за да се постави за да книга вашиот билети за воз, Зачувај воз Ако ви треба други Европската билети, само кликнете овде, одиме во нашиот веб-сајт и да уживате во возењето.

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fholland-tulip-season-by-train%2F%3Flang%3Dmk - (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/es_routes_sitemap.xml и можете да го промените / es да / PL / или тоа и на повеќе јазици.