Време на читање: 4 минути
(Последно освежено на: 25/01/2021)

Европа е неверојатен континент за Истражува! Со толку многу работи да се види, направи и да ја откриеме, тоа е совршено место да се планираат бескрајна, Европа се соочува со воз.

 

Европа искуства со воз – Прва станица, ЛОНДОН:

Друга Европа искуства со воз треба да започнете со Лондон! Таа рече дека “Лош ден во Лондон сепак е подобар од добар ден на кое било друго место.” Значи, ајде да започне таму! Апсолутно мора да е Хари Потер турнеја на Ворнер Брос. Студио дури и ако не сте на супер-вентилатор. На технологија, модели и зад сцената се само неверојатни и добро вреди да се види. На овој spellbinding 6 часовна посета, овде оригинални примерока како платформа 9 ¾ и Дијагон Алејата; види пареа воз Хогвортс Експрес; прошетаат метла како фрлија, и откривањето на тајните зад сцената на филмови "на екранот магичност. Ова Хари Потер студио Лондон турнеја вклучува двупосочен тренер транспорт и влезници Прочитајте повеќе за Лондон Хари Потер турнеја на Ворнер Брос. Студио со Услови за прием овде.

Амстердам до Лондон возови

Ротердам во Лондон возови

Париз во Лондон возови

Брисел за Лондон возови

 

ПАРИЗ: Кажи ДА’ ЗА УМЕТНИК СЛИКУВАЕ НА ВАШИОТ ПОРТЕТ

paris art - Europe experiences by train

претстојната Европа искуства со воз треба да биде во Париз. Во време на Пикасо, Монмартр бил боем рај главно пиење дупки и врвот со ветерници да се претвори во raffish сала за танцување. Денеска, местото du Tertre во сенката на Sacre Coeur е полн со уметници кои лесно ќе се фати вашиот лик. Потоа, посета на најпознатите светски ликовно студио, брод Lavoire, каде Пикасо насликан и Брак, Хуан GRI, и Модилјани некогаш живееле.

Дижон во Париз возови

Ремс во Париз возови

Лил во Париз возови

Патувања во Париз возови

 

Се качат на СКАЛА НА ВАШИОТ Европа искуства со воз со магичен Монџуик:

montjuic - Europe experiences by train

 

по вашата патување со воз од Париз, следната Европа искуства со воз треба да биде Барселона. Сега, Пред да можеме да започнете, да вежбаат како да се каже ова најчесто mispronounced градот. Многу англиски јазик, се обиде да се огласува ‘повеќе шпански‘ од страна на изрекување на "C’ во Барселона како "ти’ и велејќи: „Бар-лона“. Но, во Каталонски (јазикот на Каталонија, каде Барселона најдено е), "C’ се изговара како "s’ – толку "Бар-up платно’ е правилно изговарање.

Сега кога имаме дека начинот на кој, ајде да зборуваме Монџуик планина. Ова е совршено место за прошетка со лиснато прекрасни погледи. Бидете сигурни дека ќе имаме вашиот одење (или трчање, ако сакате) чевли на, како што не се малку подготвителна работа да одам до таму, но тоа значи дека е помалку преполн со други туристи. Настрана од природната околина и спектакуларни пејсажи, ќе најдете објекти од 1992 олимписки игри, вклучувајќи го и Палау Сант Жорди и телекомуникациската кула дизајнирана од Сантијаго Калатрава.

 

ПРАГА: Шета по средновековен мост на SUNSET

Прага задржани - Европа се соочува со воз

Прага е позната како срцето на Европа. Оваа прекрасна и малку мистериозен градот е мора да го гледате на вашиот Европа Искуства со Воз патување. 14-от век Карловиот мост преминува реката Влтава со голем дел од 1000-годишниот замокот демне зад неа. забава факт; Додека 1841, тоа е единствениот начин да се ја премине реката од Старата Чаршија!

Нуди ставови бајка, на пешачки само готски камени мост е наредени со 30 статуи на светци и најдобар посети рано навечер кога сонцето е поставување. ако сте таму со вашиот значајни други, ова го прави за многу романтично поставување.

Франкфурт во Прага возови

Минхен во Прага возови

Берлин во Прага возови

Виена во Прага возови

 

ВЕНЕЦИЈА: Влегувај во гондола!

Гондола во Венеција - Европа се соочува со воз

Ова може да изгледа вулгарен, но кога ќе одат во Венеција, јава гондола низ градот навистина е задолжителна. Покрај тоа што е забава и романтична, тоа е исто така најдобар начин да се види градот! На денот треба да заврши надвор од посета на бар стилски Хари за освежување Белини. Ова е бела праска сок и Prosecco, каде коктел бил измислен од страна на основачот на барот.

Милан во Венеција возови

Фиренца во Венеција возови

Болоња во Венеција возови

Рим во Венеција возови

 

Нашите Азија и Европа искуства со воз е единствен ИСТАНБУЛ

 

Истанбул е познат по Сината џамија. Додека ние препорачувам оваа, исто така, би сакале да го привлечеме вашето внимание Истанбул е на работ на искуствата од Европа со воз, како свој поблиску до Азија отколку во Европа.

Истанбул не е само фасцинантен над земјата, но, исто така подземни со базиликата цистерна (базиликата). Овој исклучително дело на византиската инженеринг е земање здив подземна цистерна, еднаш доведување вода за пиење со аквадукти од сегашните Бугарија во Истанбул. Размислете топла светлина, и звукот на мека капе вода во комбинација со класичната музика свири во позадина. Упатуваа на пешачки патеки и да се види на риба пливаат помеѓу 336 столбови кои го поддржуваат таванот.

 

Оди до SaveATrain.com да ја резервирате вашата следна авантура со воз во 3 минути, кај најефтините цени билет за воз.

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Feurope-experiences-by-train%2F%3Flang%3Dmk– (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/de_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / де да / FR / или es и на повеќе јазици.