Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 17/04/2020)

Кога станува збор за посета на најпознатите градови во Европа, Лондон е несомнено на врвот на листата на желби секој турист и има многу нешта да се направи во Лондон. Тоа доби долго, фасцинантна историја; убава место и место; и има многу нешта да се направи таму. Без разлика дали сте лесно ќе турист кој сака да се запознаат со локалните култура, или авантурист во потрага по возбуда, Лондон има нешто во продавница за вас.

Секако, освен да се знае за тоа што да се направи во Лондон, тоа е исто така важно да дознаам на логистиката за вашето патување. Се стигне до таму со воз е еден од најпознатите природни опции, особено ако патувате од големите европски градови како Париз, Амстердам, или Берлин. Еве еден преглед на активностите на Лондон и возови кои ќе ви помогнат го планирате вашиот одмор:

 

Нашите омилени нешта да се направи во Лондон

Лондон тркало око

 

Во градот како голем како Лондон, стеснување одредување на листа на активности на неколку опции е речиси невозможно. Вие никогаш нема да ги видите сите знаменитости и фати сите Лондон автентични искуства за време на една посета. Тоа е причината зошто ние препорачуваме дотерување на вашите приоритети во однапред.

За оние од вас кои се погледне за работи кои треба да се направи во Лондон кои се поврзани со шопинг, различни пазари ќе биде се потенцира на вашата посета. Дали сте во потрага за автентичен, локална храна? Проверете на околија пазар и да ги тестираат своите гастрономските задоволства, или јадат во еден од рестораните во близина. Ако сте повеќе во расположението за некои стоковна шопинг, Слободата е одлично место. Алтернативно, одат на лов за некои кул антиквитети на Portobello патот пазар.

Ако вашата посета на Лондон има повеќе од едукативен карактер, посета на некои од културни жаришта на градот. Да присуствува на реконструкција на Шекспир Глоуб за запознавање на Лондонската кула, ќе треба многу да се направи. Ние, исто така, му препорачувам ужива современа уметност на Тејт Модерн на Јужна банка, како и посета на Southbank центар.

Утрехт во Лондон возови

Антверпен во Лондон возови

Стразбур во Лондон возови

Луксембург во Лондон возови

 

Јадете добро е меѓу нешта да се направи во Лондон

Како да дојдеме до Лондон со воз од Париз, Амстердам, и во Берлин

Можете да стигнете до Лондон од Париз, Амстердам, и Берлин лесно преку Еуростар, Меѓуградски и Thalys возови. Некои од почеток дестинации ќе има повеќе природен начин за постигнување на Лондон од другите. на пример, можете да се качи на Еуростар со голема брзина директна воз за Лондон од Париз, и да има во малку повеќе од два часа и половина.

Кога станува збор за патување во Лондон од Амстердам и Берлин, од Амстердам, може да се земе Еуростар директно или уште една добра опција би прво да се стигне до Брисел преку Thalys а потоа се качи Евростар во Брисел во Лондон. на патување трае околу четири часа на тој начин и е најбрз начин да стигнат до Лондон од Амстердам со воз.

Како да дојдеме до главниот град на Велика Британија од Берлин со воз ќе бара две промени. На финалниот натпревар на патувањето е исто како и од Амстердам, а потоа се качи на Евростар. Сепак, Друга опција е да ги обучи патување од од Берлин до Келн, каде што ќе се качат во возот во Брисел. Е најбрзиот воз патување од Берлин до Лондон и зема малку помалку 10 часа, а потоа можете да го направите сите работи што научив за работи кои треба да се направи во Лондон.

Амстердам до Лондон возови

Ротердам во Лондон возови

Париз во Лондон возови

Брисел за Лондон возови

 

 

Подготвени да се добие во Лондон?

Ако сте одлучиле што вашите омилени нешта да се направи во Лондон ќе биде, вие само треба да се направи на патувањето! Се стигне до таму со воз е лесно, па оди и книга своите места за фантастичен одмор.

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк на овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-things-to-do-london%2F%3Flang%3Dmk - (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/es_routes_sitemap.xml и можете да го промените / es да / де / или тоа и на повеќе јазици.