Време на читање: 5 минути
(Последно освежено на: 09/07/2021)

Европа, произведува и троши неразбирлива количина на кафе, таа има најдобар кафе продавници и кафулиња во Европа. Тоа е мека на lубителите на кафе и искрено, многу повеќе од само тоа. Кафе култура е прозорец кон светот. Ние се бараат кафулиња и повеќе отколку што посетат интересни музеи, споменици, храмови, и цркви! Што би Париз, Виена, и Италија да биде без својата завидна кафе културата?

Еве ги 10 Најдобра Кафулиња За најдобар Кафе Во Европа!

Кафе и кафулиња се поврзете со нас. Ние вдишуваме и мирис, се вклучат со интересни локалното население или најблиски, и исклучи се од гужвата на денешниот живот. Тоа е еликсир на продуктивноста.

Постојат стотици најдобрите продавници кафе во вредност од Европа во посета на, овие се избор на она што ние веруваме дека се на 10 Најдобра Кафулиња За најдобар Кафе Во Европа:

 

1. Барселона: Сатаната Кафе катче

Ова кафуле става хип во битник. Тоа е во сопственост на 25 годишен кој е во љубов со грав кафе. Тој внимателно го совладале уметноста на подготовка мешавини неговата. Се менуваат со текот сезона па не заборавајте да го прашам што е моменталната мешавина.

За надополнување на овие возвишени brews, различни домашна ужина се достапни за купување. Се повлече до еден стол, уживаат во големи прозорци кои ги споделите со прилив на светлина и да се види светот одат од. Ова е дефинитивно еден од најдобрите кафе продавници во Европа.Barcelona: Satans Coffee Corner

 

2. Цирих: кафе Одеон

Арт Деко е прекрасен стил на Кафе Одеон во Цирих. Ова боемски класичен отвори своите врати во 1910 и е познат за да биде свратилиште на писатели, поети, музичари, и интелектуалци. Некои од најпознатите посетители вклучуваат Алберт Ајнштајн и Пикасо.

Ова е старата школа Европската елеганција со високи тавани, ресторанот фитинзи, огледувани wallsидови, и формално облечени келнери.

Минхен во Цирих возови

Берлин во Цирих возови

Базел во Цирих возови

Виена, Цирих возови

 

Best Cafes For The Best Coffee In Europe

 

3. Париз: O coffeeshop

А сурфање инспирирана кафуле во Париз е она што го добивате кога Ауси и Frenchie започнете кафуле, во еден од најпознатите градови опседнати со кафе-култура во светот. Тоа го прави високо на листата од нашите најдобри кафе продавници во Европа.

О coffeeshop не разочара со некои омилени вклучувајќи noisettes, капи, и рамни белци. Јајца Бенедикт е showstopper, така погрижете се да го нарачате!

Амстердам до Париз возови

Лондон до Париз возови

Ротердам во Париз возови

Брисел во Париз возови

 

Paris: O Coffeeshop

 

4. Виена: кафе Шварценберг

Виена има богата историја кафе култура; луѓето се збираат и разговор за политика, религијата, и наука. Писатели и мислители пиејќи совршен пијалак во длабока филозофска разговор. Не се променија многу од старите денови до денес и таа е една од нашите омилени најдобрите продавници за кафе во Европа.

Кафе Шварценберг е идеален кафуле во Виена. Тоа е традиционален, згодна, и совршено фотогенично за вашето следно голема слика на Instagram, #кафе.

Салцбург во Виена возови

Минхен во Виена возови

Грац во Виена возови

Прага во Виена возови

 

Vienna: Cafe Schwarzenberg

 

5. Брисел: кригла

Благодарение на објекти како што се Mok, Брисел го заслужува своето место на најдобрите кафулиња на картата за Европа.

Тие самите ги печат зрната кафе, што во превод значи дека се со највисок квалитет.

Храната се служи во Mok е за сите вегетаријански јадења, додека пиете вкусна рамен бело, можете да навивам во слатка каша со ореви, грејпфрут, калинка, и вегетаријанска јогурт.

Луксембург, Брисел возови

Антверпен во Брисел возови

Амстердам возови во Брисел

Париз во Брисел возови

 

Brussels: Mok is on the list of Best Cafes For The Best Coffee In Europe

 

6. Италија: Милано Roastery

Старбакс во Италија? Тоа се чувствува лошо, а сепак, тоа е толку право. Еспресо е подарок на Милан им овозможи на светот и Милано Roastery оддава почит на тој генијален создавање.

Тоа е наречен театар на кафе. Тоа дефинитивно има место за нашите најдобри кафулиња во листа на Европа. Овој простор е прослава на кафе традиции и има дегустација соба со Roastery на state-of-the-art. Размислете Willy Wonka ги исполнува кафе.

Џенова Милан возови

Рим во Милано возови

Болоња во Милан возови

Фиренца Милан возови

 

 

7. Лисабон: Копенхаген Кафе лабораторија

Копенхаген Кафе лабораторија е мала синџир и работа кои се прават големи бранови во индустријата за кафе. Тоа е брзо да стане еден од најдобрите кафе продавници во Европа. Копенхаген Кафе лаб е цврста верба во кафе култура на третиот бран. Ова значи дека тие го цениме кафе како занаетчија или занает пијалоци и јасно ги прави сите разликата.

Lisbon: Copenhagen Coffee Lab

 

8. Лондон: Кофеинот

Сопствениците на Kaffeine отпатува во Австралија и Нов Зеланд и се најде инспирација за кафуле дека тие може да се отвори во Лондон. Нивниот сон е остварен и тие отвориле еден од најдобрите кафе продавници во Европа.

Како и со повеќето кафулиња во Европа, храна е дел од искуството и Kaffeine не е исклучок. салати, сендвичи, и сè што е топло надвор од рерната, е на менито.

Амстердам во Лондон возови

Париз во Лондон возови

Берлин до Лондон возови

Брисел за Лондон возови

 

Kaffeine London on the list of Best Cafes For The Best Coffee In Europe

 

9. Единбург: пијалак лабораторија

во Единбург, лабораторијата Brew е во тренд и е една од најдобрите кафулиња во Европа.

Единственоста на Brew Lab ги тера луѓето да им удираат на вратите за повеќе. Менито на својот кафе е доказ за нивната страст.

Се одликува со четири ротирачки кафиња еден потекло. Две се приготвува на температура на нивните пијалак бар и другите две на нивните еспресо бар. Кафе парови вкусно со торта или колачи, кои запарвам лабораторија нема недостаток на.

Edinburgh: Brew Lab

 

10. Прага: мешани

модерни, светла, и живописен, Misto е задолжителна.

Името е Чешка за, Местото. Нивната специјалност е богата кафе и пијалаци вкусна храна.

Без оглед на време, појадок, ручек, или вечера, Misto ќе ви посакам добредојде во вистински стил и бидете сигурни дека ќе го добиете вашиот кофеин фикс.

Нирнберг во Прага возови

Минхен во Прага возови

Берлин во Прага возови

Виена во Прага возови

 

Prague: Misto Coffee Shop

 

Ужива нашата статија “10 Најдобра Кафулиња За најдобар Кафе Во Европа”? Резервирајте со Зачувај воз и започнете го вашето културно патување во кафе-кафе!

 

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост “10 Најдобра Кафулиња За најдобар Кафе Во Европа” на вашиот сајт? Можете или да го преземе нашата фотографии и текст и ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/best-cafes-europe/?lang=mk </s>avkanî- (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/pl_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / pl да / FR / или es и на повеќе јазици.