Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 11/06/2022)

На листата на најдобрите градови во Европа за вегетаријанци почнува да се конечно да добие повеќе. Можеби беше малку бавно да тргнеме, но вегетаријанска сцената конечно полетува. Ние сите знаеме дека месо се оддалечиме јадења доминираат во менијата во многу европски земји. Но, работите се променија. Овие денови, вие не мора да биде гладен, ако сте патуваат вегетаријанска. Ниту, пак, ќе ви треба да се грижиме само за себе.

 

Еве некои од Најдобрите градови во Европа за вегетаријанци и како да одам таму со воз.

 

Најдобрите градови во Европа за вегетаријанци

Најдобрите градови во Европа за вегетаријанци: Берлин, Германија

искрено, оди месо-бесплатно, има некои од поголеми патриоти restauranteers swoling при помислата, туку и за рестораните кои го прифатија, ние се наш капи исклучување на вас! Берлин сега нуди неверојатен спектар на вегетаријанска ресторани. Зборуваме вегетаријанска сладолед на импресивен зеленчук хамбургери. Повеќето вегетаријанска ресторани во Берлин е со висок квалитет а исто така супер тренди. Берлин беше дури и ја именуваше Новиот Вегетаријанска главен град на светот од страна на SaveuR во 2015. Па дури и на повеќето традиционални ресторани, постојат опции погодна за оние кои јадат на зеленчук меѓу нас.

Минхен во Берлин возови

Франкфурт во Берлин возови

Хановер во Берлин возови

Хамбург до Берлин возови

 

Најдобрите градови во Европа за вегетаријанци: Барселона, Шпанија

Ние апсолутно љубов Шаин и како таа го прифаќа Вегетаријанска и Вегански храна! Барселона, особено, е толку сакаат да се поздрави, дека се декларира како „пријателски за зеленчук“., пријател на вегетаријанска и вегетаријанска култура "во март 2017. Градското собрание дури и произведени свој вегетаријанска водич за градот и да ги охрабри своите жители да го пробате месо бесплатни понеделник. Како и повеќето места, ќе најдете мешавина од едноставни зеленчуков-пријателски места и чисто вегетаријанска ресторани како БиоБенто и соодветно име зеленчук градина. торта љубовник? Тогаш ќе треба да ја посетите santoni Кафе, која служи вегетаријанска пица, вегетаријанска мафини, и вегетаријанска кроасани, меѓу другите вкусни третира.

 

Најдобрите градови во Европа за вегетаријанци: Стокхолм, Шведска

Ако сте во потрага за фино јадење вегетаријанска-билет, тогаш не гледам подалеку од Стокхолм. Овој популарен скандинавски град дефинитивно влегува во нашата листа за Најдобрите градови во Европа за вегетаријанци. Тоа е исто така супер лесно да се стигне со воз! Една вегетаријанска ресторан не се пропушти: Многумина мислат Hermans (www.hermans.se) е најдобар вегетаријанска ресторан во Европа. Тие нудат сите-ти-да се јаде вегетаријанска вклучена со неверојатен поглед на градот.

 

Најдобрите градови во Европа за вегетаријанци: Лондон, Англија

изненаден? Ние не мислам така! Лондон навистина има сето тоа! Вклучувајќи прекрасен износот на опции Вегански. Сохо може да се пофали првиот сите зеленчук паб во земјата - Тренерот & коњи е во Лондон (а можеби и Англија) Најпознатиот вегетаријански ресторан. Тој нуди вегетаријанска и зеленчук slants на британската паб класици. Ако се чувствувате авантуристички потоа ванила Црното е местото каде што треба да биде! Ние препорачуваме ладен авокадо со маслиново трошка и артишок торта Ерусалим со Бразил орев млеко и зелка. Звучи примамливо за секој, не само вегетаријанци.

Амстердам во Лондон возови

Париз во Лондон возови

Берлин до Лондон возови

Брисел за Лондон возови

 

Најдобрите градови во Европа за вегетаријанци: Глазгов, Шкотска

Глазгов – Не е важно само вегетаријанска, тоа е еден од земјата повеќето вегетаријанска-пријателски градови и постојано зголемување на рај за сите нешта вегетаријанска.

Ми се чини дека има нова зеленчук или вегетаријанска жариште отворање скоро секоја недела, и побарувачката за него е дефинитивно таму. Од време на време тоа беше изгласан повеќето вегетаријанска-пријателски место во Велика Британија. ВегФест (вегетаријанска најголемиот фестивал во Европа) исто така, додаде Глазгов на својата листа.

 

Има се нема подобро време од сега да се резервира воз вози било каде во Европа со SaveaTrain ако сте вегетаријанец или вегетаријанска!

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcities-europe-vegetarians%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/de_routes_sitemap.xml и можете да го промените / де да / FR / или es и на повеќе јазици.