Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 11/06/2022)

Lista e Qytetet më të mira në Evropë për VEGJETARIANËT ka filluar në fund të marrë më të gjatë. Mund të ketë qenë pak i ngadalshëm për të nisur por vegjetarian skena më në fund po ngrihet. Ne te gjithe e dime enët e mishit-centric dominojnë menytë në shumë vende evropiane. Por gjërat kanë ndryshuar. Keto dite, ju nuk duhet të shkojnë të uritur në qoftë se ju jeni një vegjetarian udhëtonte. As nuk do të duhet të kujdesem ekskluzivisht për veten.

 

Këtu janë disa nga Qytetet më të mira në Evropë për VEGJETARIANËT dhe se si për të arritur atje me tren.

 

Qytetet më të mira në Evropë për VEGJETARIANËT

Qytetet më të mira në Evropë për VEGJETARIANËT: Berlini, Gjermania

me ndershmëri, do mish pa ka disa nga restauranteers më patriotike swoling në mendimin, por për restorantet që kanë përqafuar atë, kemi marrë kapele tona jashtë për ju! Berlin tani ofron një koleksion të pabesueshme e vegjetarian restorante. Ishin duke folur krem akull vegan të burgers mbresëlënëse veggie. Shumica e vegjetarian restorante në Berlini është me cilësi të lartë dhe modës gjithashtu super. Berlin u emërua edhe Kryeqyteti New Vegetarian e botës nga Saveur në 2015. Dhe madje edhe në restorantet më tradicionale, ka mundësi të përshtatshme për ngrënësit veggie midis nesh.

Mynih për Trenat Berlin

Frankfurt për Trenat Berlin

Hanover për Trenat Berlin

Hamburg për Trenat Berlin

 

Qytetet më të mira në Evropë për VEGJETARIANËT: Barcelona, Spanja

Ne absolutisht dashuri Sain dhe se si ajo ka përqafuar ushqim vegjetarian dhe Vegan! Barcelona, veçanërisht, është aq i prirur të jetë i mirëpritur, se e deklaroi veten 'miqësore për perime', një mik i kulturës 'vegan dhe vegjetarian në marsh 2017. City Hall edhe prodhuar udhëzues e saj vegjetarian në qytet dhe ka inkurajuar banorët e saj të provoni hënave mishit-free. Ashtu si shumica e vendeve, ju do të gjeni një përzierje e vendeve të thjeshta Veg-friendly dhe restorante thjesht vegan si BioBento dhe në mënyrë të përshtatshme, me emrin Kopsht perimesh. Dashamirëse e tortës? Atëherë ju duhet të vizitoni Kafene Santoni, e cila shërben vegan pica, muffins vegan, dhe croissants vegan, në mesin e trajton të tjera të shijshme.

 

Qytetet më të mira në Evropë për VEGJETARIANËT: Stokholm, Suedi

Nëse jeni duke kërkuar për gjobë ngrënie vegjetarian-fare pastaj të shohim më tej se Stokholm. Ky qytet i njohur skandinave bën patjetër listën tonë Qytetet më të mira në Evropë për VEGJETARIANËT. Është gjithashtu e super të lehtë për të marrë për me tren! Një restorant vegjetarian mos humbasë: Shumë mendojnë Hermans (www.hermans.se) është restoranti më i mirë vegjetarian në Evropë. Ato ofrojnë një të gjitha-ju-mund-hani shuplakë vegjetarian me një pamje të pabesueshme të qytetit.

 

Qytetet më të mira në Evropë për VEGJETARIANËT: Londra, Angli

I habitur? Ne nuk mendoj kështu! London vërtetë ka të gjitha! Duke përfshirë një sasi mahnitëse të opsioneve Vegan. Soho krenohet parë të gjitha-Veg pijetore të vendit - Trajneri & Kuajt është e Londrës (dhe ndoshta Anglisë) Restoranti më i njohur vegjetarian. Ajo ofron vegan dhe veggie slants në klasike pub britanike. Nëse ju jeni ndjeheni aventureske atëherë Vanilje e zezë është ajo ku ju duhet të jetë! Ne rekomandojmë avokado ftohtë me një thërrime ulliri dhe tortë Angjinarja Jeruzalem me Brazilin qumësht arrë dhe lakër. Tinguj joshëse për të gjithë, jo vetëm vegjetariane.

Trenat Amsterdam në Londër

Paris për Trenat Londër

Berlin për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

Qytetet më të mira në Evropë për VEGJETARIANËT: Glasgow, Skoci

Glasgow – Never mind vetëm vegjetarian, kjo është një nga të vendit Shumica e qyteteve vegan miqësore dhe një strehë gjithnjë në rritje për të gjitha gjërat vegjetarian.

Duket sikur ka një veggie ri apo vegan pikë e nxehtë Hapja pothuajse javore, dhe kërkesa për të është definitivisht atje. Kohë pas kohe ai është votuar vendin më vegan miqësore në Mbretërinë e Bashkuar. VegFest (Festivali më i madh i Evropës vegan) ka shtuar gjithashtu Glasgow në listën e saj.

 

Ka pasur kohë më të mirë se sa tani për të librit një udhëtim tren për të kudo në Evropë me SaveaTrain në qoftë se ju jeni një vegjetarian apo vegan!

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcities-europe-vegetarians%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)