Koha e leximit: 6 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 07/06/2020)

Udhëtarët me një dhëmb i ëmbël, i kushtoj vëmendje! Ju nuk mund të ketë menduar për udhëtojnë nëpër Evropë vetëm për hir të duke u përpjekur nga desserts, Por ju duhet të. Evropa ka disa shijshme fantastike që do t'ju sjellë më afër të kulturë e vendit ju jeni duke eksploruar. Plus, ata do të kënaqem buds shijen tuaj. Çfarë nuk është në dashuri?

Nëse ideja tingëllon mjaft intrigues për të provoni dhe ju jeni të pyesin se ku të fillojë, nuk shqetësohem. Për t'ju ndihmuar të vendosni, ne kemi përpiluar një listë të ëmbël e të 10 Bakeries më të mira për të provoni në udhëtimin tuaj për në Evropë. Le të ketë një vështrim më të afërt në to:

 

1. Amsterdam, E Holandë - Patisserie My Little

Është e rrallë të ndeshen të mirë-bërë shijshme franceze në vende të tjera, por nuk shqetësohet - bukëpjekësi është në frëngjisht. Patisserie My Little ofron të gjitha llojet e dhëmb ëmbël mrekullon franceze, përfshirë chouquettes dhe eclairs, ndër të specialiteteve të tjera.

Me një dizajn tradicionale franceze, Patisserie My Little përkryer ngjall shpirtin e Francës në vendosjen holandeze. Cfare ka me shume, ata gjithashtu përdorin receta tradicionale franceze që kurrë nuk dështojnë për të kënaqur dëshirat tuaja. Mos e humbisni këtë vend, nëse ju gjeni veten në Amsterdam!

Bruksel për Trenat Amsterdam

London për Trenat Amsterdam

Berlin për Trenat Amsterdam

Paris për Trenat Amsterdam

 

2. Roma, Itali - Bakery House

Kjo furrë është një situatë tjetër me sa duket peshku-nga-e-ujit, pasi ajo nuk është e gjitha në lidhje me pasta italiane. Në vend të kësaj, Shtëpia Bakery specializuar në cupcakes, një shpikje rreptësisht amerikan të preferuar që mund të jetë kështu e shijshme ju nuk do të duan të ikin.

Gjëja më e mirë në lidhje me Bakery House është shumëllojshmëri të flavors, të paktën ku buds shijen tuaj janë të shqetësuar. Por, pasi që është e pamundur vetëm të provoni një kek i vockël, trupi juaj plazh nuk do të ju falenderoj. megjithatë, këto cupcakes mund të jetë me vlerë të shpenzimeve një disa orë shtesë në palestër për të djegur off kalorive.

Florence për Trenat Romës

Napoli për Trenat Romës

Florence për Trenat Pisa

Roma për Trenat Venecia

 

3. Roma, Itali - BISCOTTIFICIO Innocenti

Nëse ju jeni dëshirë e madhe për rreptësisht italiane Desserts, BISCOTTIFICIO Innocenti nuk do t'ju zhgënjej. Është me të vërtetë e meriton vendin e saj në mesin e 10 Bakeries më të mira për të provoni në udhëtimin tuaj të sajë Evropë për të biscotti saj. Shtë një dyqan i vogël me një furrë të madhe që prodhon biskotat më të shijshme që ju do të provoni në Itali.

Dhe ju nuk do të gjeni recetë për ato kudo - BISCOTTIFICIO mban sekretet e saj. Sigurohuni që të mostrës tyre Brutti ma Buoni. Kjo është një biskotë në formë si një piramidë që ju nuk do të jetë në gjendje të merrni mjaft e.

Milani për Trenat Romës

Florence për Trenat Romës

Pisa për Trenat Romës

Napoli për Trenat Romës

 

4. Paris, France - Bread And Disa Ide

Emri i këtij buke mrekullueshme parizian përkthehet si Bukë dhe Ide, i cili është një emër i frymëzuar për ushqim frymëzues. Dhe ndërsa emri i tyre nënkupton një specializim në bukë, kjo nuk është e gjitha që ata ofrojnë.

Ju gjithashtu mund të gëzojnë croissants tyre! Këto mallrat e pjekur kanë reputacionin e të qënit të croissants më të mirë në Paris. kur në Paris, mos humbasë një nga furrat e bukës më të mirë në Evropë.

Amsterdam për Trenat Paris

London për Trenat Paris

Rotterdam për Trenat Paris

Bruksel për Trenat e Parisit

 

 

5. Mynih, Gjermani - Cafeteria Coffee Fast

dyqane kafene janë në krye 10 Bakeries mirë që të përpiqen në udhëtimin tuaj në Evropë

Populli i Mynihut duan pasta e tyre, dhe kjo është e qartë nga lidhje të lartë që ata kanë për Konditorei Kaffee Schneller. Por pse është një nga më të 10 Bakeries mirë të provoni juaj Trip To Evropë?

Pasi të keni rrugë e gjatë nëpër një tmerrësisht ethshëm, E hënë zymtë dhe i mundimshëm, keni nevojë për diçka për të hequr shpirtrat tuaj. Nëse ju jeni në Mynih, përgjigja qëndron në shijshme, pasta shtëpi. Ju mund të findthose në kafe Faster, së bashku me një qetësues kupë nxehtë i kapuçin ose kakao. Më shpesh sesa jo, ju nuk do të duhet një justifikim për të vizituar atë në të gjitha.

Mynih për Trenat Salzburgut

Mynih për Trenat Passau

Nuremberg për Trenat Passau

Salzburg të Passau

 

6. Zurich, Switzerland - Conditorei Schober

Zurich është vendi definitive për të kërkuar për furrat e bukës më të mirë në Evropë. zvicerane kam çokollata të mëdha dhe artizanët edhe më të mirë pastë që me siguri do të lë përshtypje ju. Conditorei Schober është një nga furrat e bukës ju mund të gjeni në "këndin e ëmbël" të qytetit të vjetër.

Kjo është një tradicionale-looking pak kafe që ka disa nga më të mahnitshme pasta dhe çokollata punuar me dorë ju mund të përpiquni. dekor i bukur, desserts të mëdha, dhe një oborr spanjol të gëzojnë në verë - Çfarë nuk është në dashuri?

Mynih për Trenat Cyrih

Berlin për Trenat Cyrih

Basel për Trenat Cyrih

Vjenë për Trenat Cyrih

 

7. Zurich, Zvicër - Confiserie SPRUNGLI

Ne nuk jeni bërë me Cyrih ende! Nuk është një vend më meritor për të përmendur në listën e furrat e bukës më të mirë në Evropë. Konsiderohet si kafene prettiest në qytet, Confiserie SPRUNGLI është mjaft i njohur në Cyrih.

Specialiteti që i bëri të famshme është Luxemburgli macaroons, por çokollatë tyre është madhështor, si dhe. specialitete e tyre janë të sigurt për të bërë të gjitha shqisat tuaja këndoj. Ju nuk mund të vizitoni Confiserie SPRUNGLI pa u përpjekur jashtë Macarons Luxemburgli!

Interlaken për Trenat Cyrih

Lucerne për Trenat Cyrih

Bern të Trenat Cyrih

Gjenevë për Trenat Cyrih

 

8. Danish Bakery - Kaffehuset - Kopenhagen, Danimarkë

Bakery danish - Kaffehuset - Copenhagen, Danimarkë

Ju nuk mund të përmend pasta pa e njohur si të aftë të Danish janë në duke e bërë atë. Kjo është arsyeja pse nuk është e papritur për të gjetur një furrë danez nga Kopenhagen në mesin furrat e bukës më të mirë në Evropë. Kaffehuset është një konkurrent i caktuar për vendin, dhe ata të fitojnë atë në sajë të pasta tyre gojë-lotim.

Studentët i Kopenhagës favor Kaffehuset-së qumështor, siç është e njohur të jetë qumështor më i lezetshëm dhe më të shijshme në qytet. Ju mund të provoni të rezistojë joshë e saj, por ju do të më shumë gjasa të dështojnë - dhe do të jetë shumë i lumtur që ju e bëri.

 

9. Londër, England - Lauderee

Një nga-e-Francës buke evropiane që e ka bërë emrin e saj në kënaqësitë e ëmbël franceze, Lauderee do t'ju kënaq. Londinezët adhuroj këtë vend, dhe ju do shumë herë ju vizitoni Londër për herë të parë.

Macarons janë specialiteti i tyre, dhe ju nuk do të jetë në gjendje të dalloj nga homologët e tyre francezë. Krem brenda Macaron do të shkrihet në gojën tuaj, pasi ju përtyp shell pastel-colored. Ajo nuk ka marrë ndonjë më të mirë se kaq!

Amsterdam Në Londër Trenave

Paris për Trenat Londër

Berlin për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

10. Vienna, Austri - Demel

Demel është një krijimi njohur ëmbëlsirë në Vjenë për një arsye - ëmbëlsira e tyre. Ana Demal Torte është një showstopper nivele çokollatë që është një nga arsyet kryesore për reputacionin e përsosur Demel-së.

Demel është më shumë se vetëm një preferuar turistik - historia e tij është e gjatë 230 vite të gjata, e cila është interesante dhe mbresëlënëse. Disa nga ju mund të gëzojnë specialitete ka cake Walnut, cake Esterhazy, Sachertorte, dhe cake Dobos. Shkurtimisht, nëse jeni duke kërkuar për dozë tuaj të përditshme e tortës, nuk duken më tej se Demel.

Salzburg për Trenat e Vjenës

Mynih për Trenat e Vjenës

Graz të Trenat e Vjenës

Pragë për Trenat e Vjenës

 

Gatshme që të ketë një të paharrueshme (dhe e shijshme) pushime me të gjithë familjen tuaj? Vizitoni dhjetë buke më të mirë në Evropë nga lista tonë, dhe ju do të jetë rrëmbyer. Sigurohuni që të planifikoni pushimet tuaja dhe të të rezervoni biletat tuaja tren ne kohe!

 

 

A doni të tërheq vëmendjen tonë blog post “10 Bakeries mirë që të përpiqen në udhëtimin tuaj në Evropë ” onto faqen tuaj? Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japin kredi me një lidhje në këtë blog post. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2F10-best-bakeries-europe%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)