Koha e leximit: 4 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 13/08/2021)

Italia ndoshta ka kulturën më të madh kafe në tokë. Vendi i parë evropian për të importuar kafe nga Egjipti, Italia ka pasur kafene të suksesshme që nga viti 16th Shekulli, dhe sot ne do t'ju këshillojë në 5 dyqane të mahnitshme kafe pranë stacionet e trenit në Itali.

 

Nëse jeni duke kërkuar për kafe pranë stacionet e trenit në Itali ju jeni në fat. Italianët pëlqen coffees tyre brewed të fortë dhe të shpejtë. Prandaj preferencën e tyre për Espresso-së dhe italianët janë gjithashtu përgjegjës për zhvillimin me baze qumeshti pije kafe si e kapuçin dhe Latte.

Në fakt, pothuajse të gjitha kultura kafe në Evropë dhe bota perëndimore vjen nga Italia. Kjo është arsyeja pse kanë të gjitha llojet e ndryshme standarde të kafesë që pimë emra italiane.

Kështu që, ajo duhet të vijë si befasi se Milano Centrale, Italia eshte me e vjetra dhe stacioni më i ngarkuar i trenit ne Itali, duhet të mburremi disa zgjedhje të mahnitshme për të marrë pije caffeinated. 330,000 njerëzit përdorin Milano Centrale në ditë. Trenat ndërkufitare nga Milano Centrale marrë pasagjerë të mëdha destinacionet evropiane si Parisi, Mynihu, dhe Vjena.

Strasbourg për Trenat Paris

Zurich për Trenat Paris

Frankfurt për Trenat Paris

Gjenevë për Trenat Paris

 

 

Këtu janë top tona 5 zgjedh për dyqane unmissable kafe pranë stacionet e trenit në Itali

  • Kafene Crazy Cat

cafe crazy cat pranë stacionet e trenit në Itali

E vendosur pak minuta më këmbë nga stacionet e trenit të Milanos në Itali, kjo Kafene përshkruhet me saktësi nga emri i saj. Macet po ecin nëpër këtë kafene komode ndërsa hani dhe pini. Kjo kafene shokuese është famëkeqe për çajin e shkëlqyer të shërbyer në një turi në formë mace dhe për të patur ëmbëlsira të shijshme. Stafi janë super miqësore dhe shumica e macet janë gjithmonë duke fjetur, kjo është ajo që u pëlqen të bëjnë.

Uebfaqe për Cafe Crazy Cat

Adresë: Via Napo TORRIANI 5 | Corner via CAPPELLINI, 20124 milan

 

Genoa për Trenat Milanit

Roma për Trenat Milanit

Bologna për Trenat Milanit

Siena për Trenat Milanit

 

  • Caffe Panzera 1931

Kjo kafe është e drejtë tjetër për stacionin dhe është e hapur deri në 3 JAM. Për të fundit 87 vjet, njerëzit kanë ardhur në këtë vend familje të drejtuar për të marrë një kafe të shpejtë dhe një sanduiç para konviktit trenat e tyre. Kjo cafe krenohet me një zgjidhje të madhe të ushqime të lehta të cilat janë në dispozicion në seksionin e saj kafe dhe për ata që duke kërkuar për një përvojë më elegante, ka një seksion restorant që shërben shijshme picat dhe makarona. Kafe është jashtëzakonisht e zënë gjatë drekës, por jashtë kësaj, ajo është shërbim të shpejtë me një buzëqeshje.

Faqja e internetit

Adresë: Piazza Duca d'Aosta 10 | Ang.

Nëpërmjet Vitruvio, 20124 milan

 

Rimini për Trenat Milanit

Pisa për Trenat Milanit

Turin për Trenat Milanit

Venecia për Trenat Milanit

 

  • Bar Kafe

Nëse jeni duke kërkuar për të parë se çfarë është aq e madhe për kafe italiane, ky është vendi për të vizituar. Gamë të gjerë të coffees dhe ushqime të shijshme shtëpi bërë këtë një vend popullor kafe për të dy turistët dhe vendasit. Ky është një vend i madh për të ha mëngjes dhe shet disa coffees për një euro ose më pak. Ky dyqan kafeje është rrota të arritshme, ka WIFI, është manar-miqësore, dhe kishte një bar alkooli i pajisur mirë. Një shtatë-minuta në këmbë nga stacioni.

Adresë: Nëpërmjet Vitruvio 40 | Stacionet e trenit Në Itali | Milano Lombardia

 

Florence për Trenat Milanit

Napoli për Trenat Milanit

Bergamo për Trenat Milanit

Bari për Trenat Milanit

 

Stacioni Roma Termini

Nëse ju jeni gjithashtu duke udhëtuar nëpër stacionet e trenit Roma Termini në Itali, këtu janë disa më shumë duhet të vizitës kafenetë.

  • bar fondet

Nëse jeni duke kërkuar për kafe të pabesueshme me një çmim të madh, atëherë Bar Fondi është përgjigje. Kjo cafe ftohtë ofron muzikë të madh jetojnë, shoqëruar me ushqim të shkëlqyer të lehta. Udhëtarët rekomandoj duke u përpjekur pasta. Renditja ushqim dhe pije këtu është një proces i shpejtë dhe të këndshëm, dhe kafeneja është e njohur si me udhëtarët ashtu edhe me vendasit. (Çmimi i këtij kafene është një ujdi masive në krahasim me dyqane të tjera kafe në Romë)

Adresë: Nëpërmjet Milazzo 16, 00185 Romën, Italia

 

Milani për Trenat Romës

Florence për Trenat Romës

Pisa për Trenat Romës

Napoli për Trenat Romës

 

  • Kafe Moka

Ky bar Espresso është një bar kafe në një lokacion shumë të përshtatshëm për njerëzit duke përdorur Romës termini stacion dhe ofron shërbim të shpejtë. Të cappuccinos janë hyjnore dhe ka shumë zgjedhje për kafe, dhe muffins boronicë janë gjithashtu një hit i madh. Nëse ju do të vrapojnë vonë për një tren dhe kanë nevojë për një kafe të shpejtë, kjo nuk do të merrni më të shpejtë se sa Moka.

Adresë: Piazza Dei Cinquecento | Stacionet e trenit Në Itali | Termini Roma, Romën

 

Terni për Trenat Romës

Foggia të Trenat Romës

Grosseto për Trenat Romës

Arezzo për Trenat Romës

 

Kështu që herën tjetër të mbërrini në një qytet në Itali, pse të mos bjerë në një nga dyqanet e mahnitshme kafe pranë stacionet e trenit në Itali shumë.

 

Rezervoni udhëtimin tuaj tren tjetër duke përdorur Save Një tren dhe të shohim shumë stacione treni në Itali.

 

A jeni duke planifikuar një udhëtim në Milano apo Romë në të ardhmen e afërt? Pse të mos marrë 3 minuta dhe gjeni biletat më të lira në tren Ruaj një tren. Plotësoni në datën dhe kohën dhe të cilat stacione në Itali treni ju do të donte për të udhëtuar dhe ne do t'ju ofrojë çmimin më të mirë për udhëtimin tuaj, që ju mund të paguani për në mënyra të shumta.

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcoffee-shops-train-stations-in-italy%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)