Koha e leximit: 4 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 06/08/2021)

Me kaq shumë profile të larta, Vendet e popullarizuar si Franca, Gjermania, dhe Zvicra, nuk është çudi Austria nuk ka qenë duke marrë sa më shumë vëmendje! Ne rregull, Italia kurrë nuk të vërtetë ra off hartë, por rrugë tren nga Austria në Itali sigurt është lënë pas dore. por, kjo është gati të ndryshojë! Austria dhe Italia me hekurudhë janë një nga më të përvojat e mahnitshme ju do të merrni ndonjëherë për të dëshmuar.

Me fshatrat e tyre çuditshëm malore, mesmerizing natyrore tërheqjet, dhe arkitektura madhështore të qytetit, ju do të merrni një amazing turne europe. Trenat në Austri janë ndër më të përparuara në gjithë Evropën, trenat e natës janë në formë të lartë (meqe ra fjala, Trenat natës kanë të gjitha të njëjtat rrugët si trenat ditë bëjnë), shumica nuk kanë nevojë për rezerva të avancuar dhe janë tepër të rehatshme!

Kështu që, mos prisni më gjatë: fillojnë eksplorimin Austria dhe Italia me hekurudhë, duke vizituar këto qytete të bukura:

 

Filloni Austrinë dhe Italinë duke udhëtim hekurudhor me Vjenë

Filloni Austria tuaj dhe të Italia me hekurudhë emocion duke kontrolluar nga kryeqytetin madhështor e Austrisë parë. Vjena rrjedh histori, bukuri dhe bukuria e pashpjegueshme!

Get humbur njomje deri muzetë Austrisë në një ditë, provoni Vienna tradicionale kafe dhe Sachertorte që do të fryj mendjen tuaj! Kontrolloni Vienna është e gjitha me kohë preferuarat si Opera e Vjenës e Shtetit dhe Schönbrunn Palace (ata janë absolute duhet-shih!). Në varësi të rrugës trenit ju doni për të marrë, ose shkoni në Salzburg dhe Hallstatt drejtë ose kokë ndaj Graz.

Salzburg për Trenat e Vjenës

Mynih për Trenat e Vjenës

Graz të Trenat e Vjenës

Pragë për Trenat e Vjenës

 

 

Shko në Grac

Që Vienna-Graz ka një linjë të drejtpërdrejtë hekurudhore, ndaluar në Grac dhe Klagenfurt në rrugën tuaj nga Vjena në Venecia. A mos i lënë Graz pa vizituar Schlossberg. Kjo është një kodër në mes të qytetit i njohur për kullën e tij të famshëm orën dhe një fortesë. Nëse jeni brenda formë e mirë, ngjit shkallët nga Schlossbergplatz ose thjesht përdorni ashensorin. Vetëm pranë Schlossbergplatz është historike Kastner und Ohler pazar Qendra - shikoni kafe e tyre çati.

Në rrugën tuaj të stacion, ecin rrugëve të qendrës, dhe provoni një nga më të mira akull-krem ndonjëherë! “Ice Geissler” në Sporgasse prodhon krem ​​organike akull që vjen në shije të panumërta dhe është super e shijshme! Austria tuaj dhe Itali nga udhëtimi hekurudhor është në kërkim të up nga minuta, nuk është ajo?

Graz të Trenat Insbruk

Vjenë për Trenat Graz

Vjenë për Trenat Salzburgut

 

Venecia është e mundur për të trajnuar të udhëtimit, kur ju bëni Austria dhe Italia By hekurudhor

 

Shikoni Venecias

Ndalesa jonë e ardhshme në Austri dhe Itali me hekurudhë është Venice, Pasi të keni arritur në Itali, ju keni hyrë në vendin e gorgeousness! Akomodimi në Venecia është mjaft i shtrenjtë, kështu që ajo punon në favorin tuaj, nëse ju jeni duke qëndruar për vetëm një ditë. Mos e humbni kohën tuaj, por të bëjë sa më shumë që të jetë e mundur në këtë periudhë të shkurtër. A gondolë turne varkë është një domosdoshmëri! FYI, ajo është gjithashtu shumë e shtrenjtë. Presin që të paguajnë rreth 80 EUR për një turne 30-minuta gondolë dhe rreth 120 EUR për një 45 një minutë. Pastaj, shkoni shikoni Ponte di Rialto - një nga më të ura e famshme në Venedik. Ajo përfshin nga Grand Canal, dhe ai është i afërt për Ponte di Rialto. Në rrugën tuaj për në stacionin e trenit, shijon në magjepsëse bukur Piazza San Marco, aka e Shën Markut Sheshi.

Bolzano për Trenat Venecia

Vjenë për Trenat Venecia

Trieste për Trenat Venecia

Udine për Trenat Venecia

 

Dhe në fund Austrinë dhe Italinë me hekurudhë në Firence

Në Austri tuaj dhe Italia me turne hekurudhor, ju do të jetë gjasa për të ndalet në Firence. Një ose dy ditë në këtë qytet mbushur me historik, artistike, dhe rëndësia fetare është magji e pastër. Gjërat e parë për të parë të Bazilikës dhe cloisters e Santa Maria Novella. Ata janë të lavdishme dhe në afërsi të stacionit të trenit! Ekziston edhe një shesh i bukur atje që praktikisht është gjithmonë i mbushur me njerëz. Pastaj, veprim mbi madhështore Santa Maria del Fiore dhe kube e saj të madh. Check out bazilikën e Santa Croce dhe Basilica di San Lorenzo dhe Medici Chapels si edhe.

Bëni pushim nga Austri dhe Italia Me hekurudhor turne dhe kreu të Tregut San Lorenzo për një të shpejtë dhe vakt e shijshme! Ky treg është vend i preferuar vendorëve në dyqan dhe rostiçeri! Kështu që, ndoshta blej dikujt një suvenir, pasi ju do të gëzuar drekë tuaj? po! A mos i lënë pa vizituar Firence Uffizi, Accademia, Palazzo Vecchio, dhe Pallati Pitti. Këto janë Muzetë mëdha në qytet. Gjithashtu, paguajnë një vizitë në Boboli Xhennete ngjitur, kopshtet më të bukura do ta shihni ndonjëherë.

Ndalesa tjetër është Roma. mirë, ju e dini çfarë të bëni atje ... dhe në qoftë se ju nuk e shikoni Italinë tonë bordet Pinterest.

Roma për Trenat Florence

Bologna për Trenat Florence

Livorno për Trenat Florence

Ravenna për Trenat Florence

 

Për Austria më të mahnitshme dhe në Itali nga përvoja hekurudhor, Hyni në Ruaj një tren për e shpejtë dhe më mënyrën e buxhetit-miqësore për të marrë biletat tuaja tren!

 

A doni të embed blog post tonë në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcities-austria-italy-rail%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)