Koha e leximit: 4 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 20/11/2020)

përvoja të reja janë një motiv i shkëlqyer për të udhëtuar. Megjithatë, nganjëherë një pamje turistike-miqësore nuk mund të mbajë një qiri në një zbavitje pazar, sado mbresëlënëse. Njerëzit që e vizitojnë për pazar e di këtë, dhe ka për fat të mirë shumë e qyteteve në Evropë, ku ata mund të lëshoj tendencat e tyre të shpenzimeve.

Megjithatë, te kanë më shumë para dhe energjia e la për pazar, kjo është një ide e mirë për të e udhëtimit të lirë por shpejt. Getting në qytetet më të mira në Evropë për pazar me tren plotëson të dyja këto kushte. Le të ketë një vështrim në disa nga destinacionet kryesore tregtare dhe se si ju mund të merrni atje me tren:

 

Pazar në Amsterdam, Holandë

Amsterdam është i njohur për shumë gjëra, dhe qendra e saj tregtare janë një prej tyre. Qyteti ofron një gamë të gjerë të aktiviteteve tregtare dhe markave, në varësi se si e madhe buxheti juaj është i. Nëse jeni duke kërkuar për disa pazar pasura, e P.C. Rruga kryesore është rruga për ju. Për dyqane dhe qendra tregtare, ju mund të goditur De Bijenkorf, Magna Plaza ose Kalvertoren.

De Negen Straatjes ose Nëntë Streets janë gjithashtu të madh për blerësit në qoftë se ju doni të përjetojnë dyqane të ndryshme dhe stilet në të njëjtën kohë. Ju mund të arrijnë Amsterdam me tren lehtë nga qytetet më të mëdha evropiane, duke përfshirë Paris dhe Kopenhagë.

Bruksel për Trenat Amsterdam

London për Trenat Amsterdam

Berlin për Trenat Amsterdam

Paris për Trenat Amsterdam

 

 

Pazar në Milano, Italia është Fashion jonë marr për Best Qytetet në Evropë për pazar

Milano llogaritet në mesin e qyteteve më të mira në Evropë për blerje falë se konsiderohej kryeqyteti i modës. Megjithatë, Milani nuk është vetëm në lidhje me Moda dhe të modës të lartë të rrugës në zonën e Duomo. Ka shumë vende të tjera për të eksploruar, nga dyqanet artistike të rrethit Brera te ndikimet e shokuara në zonën Navigli. Milani është me të vërtetë një parajsë e blerës. Nëse jeni të intriguar nga ajo, ju mund të udhëtojnë në Milani lehtë me tren nga Roma, Venediku, si dhe qytete të tjera në Evropë.

Genoa për Trenat Milanit

Roma për Trenat Milanit

Bologna për Trenat Milanit

Florence për Trenat Milanit

 

Cyrihut, Zvicra

Best Cities in Europe for Shopping

Blerësit me përvojë dashuri Zurich, sidomos ata që mund të bëjë më të mirë të dyqaneve të saj më të shtrenjtë. Zurich është një nga qytetet më të mira në Evropë për pazar, sepse ajo ndjehet ndryshe se shumica e metropoleve. Sihlcity qendra tregtare dhe qendër tregtare Glatt The not janë qendrat e mëdha tregtare që ju jeni përdorur ndoshta për të, por ato nuk ofrojnë një pakicë të cilësisë përvojë.

pikat e nxehta të tjera të rëndësishme përfshijnë Bahnhofstrasse, Europaalee, dhe zonën përreth Langstrasse, veçanërisht në qoftë se ju doni të shikoni zvicerane dhe dizajn urban. Getting atje me tren është e lehtë nga Berlini, Mynihu, Vjena, dhe qytete të tjera të mëdha evropiane.

Interlaken për Trenat Cyrih

Lucerne për Trenat Cyrih

Bern të Trenat Cyrih

Gjenevë për Cyrih Trains

 

Berlini, Gjermania është edhe ndër më të Mira Qytetet në Evropë për pazar

berlin skyline and towers

Berlin justifikon titullin e një nga qytetet më të mira në Evropë për pazar me rrethet e saj të mëdha të shitjes me pakicë, ku ju mund të gjeni pothuajse çdo gjë. Për ata me xhepa të thellë, Kurfürstendamm ose "Ku'damm" është një domosdoshmëri-vizitë, ndërsa ato me një buxhet të forta padyshim do të gëzojnë një udhëtim të Tauentzienstrase. Si një popullor destinacion Evropian dhe një qytet i madh, Berlini është e lehtë të arritshme me tren nga shumë qytete të tjera në Evropë.

Mynih për Trenat Berlin

Frankfurt për Trenat Berlin

Hanover për Trenat Berlin

Hamburg për Trenat Berlin

 

Antwerp, Belgjika

Një nga gjërat që e bëjnë Antwerp unike pazar-i mençur është qarkut saj me famë botërore diamanti. Megjithatë, Antwerp nuk i mungon projektuesi dhe dyqane të vjela, dyqanet antike apo aktiv tregjet qoftë. Ajo mund të sigurojë një eksperiencë unike për të gjithë blerësit, edhe ata që janë të vështirë për të kënaqur. Ju mund të arrijnë Antwerp me tren nga Berlini, Parisi, dhe qytete të tjera në Evropë.

Bruksel për Trenat Antwerp

Amsterdam për Trenat Antwerp

Lille për Trenat Antwerp

Paris për Trenat Antwerp

 

Gati për një pazar të madh në disa nga qytetet më të mira në Evropë? Planifikoni udhëtimin tuaj, dhe të rezervoni biletat tuaja tren në fillim!

 

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japin kredi me një lidhje në këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-cities-europe-shopping-train%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)