Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 10/04/2021)

Train udhëtimit në dimër në Paris vjen me shumë gjallërim. Para së gjithash, kjo është mënyra më e rehatshme për të udhëtuar. Vendet jane te bollshme, duke e lejuar ju më legroom se ju do të në një aeroplan. Shkuarja me tren është gjithashtu një nga më të mënyra më e sigurt për të marrë në destinacionin tuaj, sidomos gjatë dimrit.

 

Mos harroni se muajt e dimrit janë brutal në pjesët e tjera të kontinentit. borë, breshër, dhe temperaturat e ngrirjes bëjnë të vështirë dhe frikësues për shoferët për të lundruar rrugët. Udhëtimi me autobus ose makinë do të thotë braving motit të ftohtë dhe autostrada akullt. Rrugët janë të rrëshqitshme, dhe një makinë apo autobus mund të rrëshqitje jashtë kontrollit.

Pavarësisht nga zymtë, moti i ftohtë, Paris mbetet një ëndërr destinacion gjatë gjithë vitit. Nuk ka nevojë që të humbas në të gjithë që Paris ka për të ofruar vetëm për shkak të klimës së ftohtë. Këtu është arsyeja pse ju duhet të vizitoni Parisi në dimër dhe pse të udhëtimit tren është mënyra më e mirë për të arritur atje:

Bruksel për Trenat e Parisit

London për Trenat Paris

Marseille për Trenat Paris

Amsterdam për Trenat Paris

 

Cold weather Train Travel in Winter to Paris

 

Winter në Paris

Dimër në Paris bie në mes të dhjetorit dhe shkurt. Shumë do të argumentojnë se herë më të mirë për të vizituar Paris janë në mes prill dhe qershor. Megjithatë, nuk ka mohuar se Parisi në dimër është magjik.

Cdo vit, Qyteti i Dritave transformon në një Bota e Çudirave të Dimrit. Që në fillim të nëntorit, qyteti trarëve ndritshme me tregon spektakolare dritare dhe gaz Krishtlindje pemë. Imagjinoni dritat vezulluese stoli në kontrast në qiell gri. Akull patinazh në Paris është edhe një ëndërr. Ju do të gjeni edhe një gjykatë të vendosur në Kulla Eifel.

Janar dhe shkurt janë edhe herë më të mirë për të vizituar Parisin Muzetë. Gjatë muajve të dimrit, gëzojnë turmat muze që janë të lehta dhe linjat që janë më të shkurtër. Dhe në qoftë se ju jeni të gjithë rreth jetës së natës, Paris është i njohur për atë gjatë gjithë vitit. Gjithashtu, në qoftë se ju jeni një tru blerës i cili dëshiron të marrë të bëjë më të mirë tregtare, Sales dimrit në Paris drejtuar nga janari deri në mes të shkurtit. Muajve të dimrit janë edhe Koha e lirë për të qëndruar në hotelet si ata të ofrojë norma zbritur dhomë gjatë kësaj kohe të vitit.

Lyon për Trenat Paris

Gjenevë për Trenat Paris

Montpellier për Trenat Paris

Nice to Trenat Paris

 

Dress up Train Travel in Winter to Paris

 

Train Travel në Paris me shpejtësi dhe në Style

Nëse jeni duke kërkuar për mënyra më e mirë për të marrë në Paris, ju do të gjeni se udhëtimi tren është se si të bëhet kjo të qetë dhe të përshtatshme. Nëse jetoni në Evropë ose jeni kryesuar në Paris nga një qytet evropian, shumëfish trenat me shpejtësi të lartë shkoni në dhe jashtë Parisit çdo ditë. Lista e mëposhtme tregon se sa shpejt ju mund të arrijnë në Paris nga disa prej qyteteve të mëdha të Evropës, kur ju zgjidhni një nga shumë trenat me shpejtësi të lartë në dispozicion:

  • London në Paris në Eurostar - 2 orë dhe 23 minuta
  • Amsterdam në Paris në Thalys – 3 orë dhe 20 minuta
  • Brukseli në Paris në IC - 1 orë dhe 35 minuta
  • Utrecht në Paris në IC - 3 orë dhe 32 minuta
  • Rotterdam në Paris në Thalys - 2 orë dhe 40 minuta

 

Nëse ju doni të udhëtoni në Paris për më pak, na kontaktoni për çmimet më të mirë e biletave. Blerja bileta tuaj paraprakisht do të thotë marrjen e të bëjë më mirë. Qëllimi ynë është për t'ju ndihmuar kurse para dhe koha me procesin tonë të thjeshtuar të rezervimit, E vetmja gjë e majta në të bëni tani është të rezervoni biletat tuaja tren në SaveATrain.com

 

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japin një kredi me një lidhje për këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftrain-travel-winter-paris%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)