Koha e leximit: 4 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 27/08/2021)

Europe Travel në prill do të thotë Europe Travel gjatë kohës Spring! Meqenëse shumica e Evropës është aq larg nga ekuator, shumica e i famshëm qytetet janë ende pak i ftohtë në prill (pack në përputhje me rrethanat). ende, Europe Travel në prill mund të jetë një nga muajt më të mirë të vitit për të vizituar të ngarkuar dhe qytetet më të njohura këtu. temperaturat janë të ngrohtë të mjaftueshme për të kënaqshme vizitë ndonjë gjë, megjithatë madhësive turmë janë shumë më të vogla se sa ju do të shihni duke filluar në maj dhe qershor. Këtu është lista jonë e vendeve për të vizituar gjatë udhëtimit tuaj në Evropë gjatë pranverës!

 

Liqeneve italiane

Europe Travel During Spring Time

 

Kjo foto është marrë në Evropë Travel gjatë pranverës, foto paqësore Lakeside fshatra dhe ujërat e thella blu vendosur kundër ultësirë ​​e Alpet, ku majat e mbuluar me dëborë formojnë një sfond dramatik në Ishujt këndshëm Borromeo; beguiling Como, ku malet zhytet në ujërat e thella dhe piktoresk Fshatrat kapem për shpatet. Këto llojet e skenave janë të llojit për të ju frymëzojnë për të shkruar poezi ose spontanisht dele në një pozicion në rënie qen. Është vetëm aq amazingly paqësore!

Vizitoni rajonin në prill, Pranvera si pjesë e Udhëtimi Insight Guides Këndshëm italiane Lakes për të qëndruar përpara turmave.

Milani për Trenat Lake Como

Turin për Trenat Lake Como

Padua për Trenat Lake Como

Venecia për Trenat Lake Como

 

Europe Travel gjatë pranverës në Barcelonë / Spanja

Barcelona

 

Festuar fillimin e pranverës dhe të kapur një tren për Barcelonën. Kjo nuk do të marrë shumë të bie në dashuri në këtë qytet spanjoll me popullin spanjoll, i cili gjithmonë mos harroni të relaksoheni dhe të marrë një gjumë pasdreke të përditshme – një dremitje e shpejtë pas orës së drekës, ndërsa zbutës në të bardhë plazhet, ushqim Paella shijshme, dhe pijshëm Sangria freskëta.

Shtrirë në zonën e Katalonjës, direkt në bregdetin verilindor të Mesdheut të Spanjës, Barcelona është qyteti i dytë më i madh në Spanja, dhe një nga më të famshme destinacionet për udhëtarët në Evropë Travel gjatë pranverës. Barcelona është një mbikalesë interesante e çmuar tepër të vjetra arkitektonike dhe dizajn modern. Nëse ju jeni një tifoz i madh i arkitekturës Gaudi, ardhur këtu për të parë tërheqës Sagrada Familia, Casa Batllo, dhe Guell Park. Barcelona është zakonisht të ngrohtë gjatë gjithë vitit, dhe ju mund të vizitoni këtë turistike miqësore qyteti në çdo kohë të vitit.

 

në Bryzh / Belgjika

"In Bruges"

Ju mund të dini se Bruges, Belgjika, është e theksuar “broozh,” por shumë, dhe heronjtë e “në Bryzh” Filmi, sigurisht nuk. Ata janë vrasës të Dublinit, dërguar atje nga shefi i tyre për dy javë, pas një hit shkon shumë keq. Njëra është gjaknxehtë i ri i cili nuk sheh arsye për të qenë kudo, por Dublin; tjetri, më të vjetër, të buta, më shumë kurioz, blen një libër udhërrëfyes dhe shpall: “Bruges është qyteti më i mirë-ruajtur mesjetar në Belgjikë!”

Pra, kjo sigurisht duket. Nëse filmi realizohet asgjë tjetër, frymëzoi shumëkush një dëshirë urgjente për të vizituar Bruges.

i përdorur është një special dy-për-një gjatë gjithë vitit! Shtrirë mes Francës dhe Spanjës, qyteti i vogël është i njohur mirë për ndikimi i fortë dy qytetet sjellin, kulminuar famëkeq birrë dhe çokollatë. Së bashku me Parisi, Pragë, dhe Budapestin, Kjo është një nga më të romantik qytete në Evropë të plotë e kanaleve dhe shtëpitë e vjetra mesjetare.

Bruksel për Trenat Bruges

Antwerp për Trenat Bryzh

Halle dy trena Bruges

Ghent për Trenat Bryzh

 

Europe Travel gjatë pranverës në Këln / Gjermania

Cologne - Europe Travel During Spring Time

 

Kjo 2,000 vit qyteti i vjetër është e vendosur në perëndimore Gjermania dhe është qendër kryesore kulturore e rajonit. Me katedralet mesjetare dhe pikëpamjet befasues e lumit, Këln është një destinacion epshi-denjë. Sidomos për ata që duan të hidhen në një kulturë të re dhe përvojë një mënyrë të re të jetës, ndërsa udhëtojnë në Evropë. Mos harroni kamerën tuaj! Këln është një qytet i hapur me mendje. Ndoshta nuk është aq e bukur në pamjen e parë sa qytetet e tjera, por kur ju ecin rreth, ju do të shihni se ajo është një nga qytetet nicest në Gjermani dhe përfundimisht në listën tonë për Evropë Travel gjatë pranverës.

E Altstadt (qytet i vjetër) ka disa ndërtesa shumë të bukur, të cilat qëndrojnë të drejtë në lumin Rhine. Vetëm pranë është Cologne Cathedral, një vend i Trashëgimisë Botërore të UNESKO. Ajo është me vlerë të rritet deri në një nga dy kullave.

Këln është pothuajse i Atmosferë dhe populli i saj. Njerëzit në Këln e duan qytetin e tyre. Ata kanë dialektin e tyre dhe mjaft pak muzikë grupet të cilët këndojnë rreth qytetit në këto dialekte. Koha për të pastrohen deri në mësimin e një gjuhe të re!

Frankfurt për Trenat Cologne

Bruksel për Trenat Cologne

Vjenë për Trenat Cologne

Hanover për Trenat Cologne

 

Çfarë jeni duke pritur për? Ka shumë pushimet bankare që ju mund të përfitojnë nga dhe të shkojnë në Evropë Travel gjatë pranverës. Ruaj një tren gjithashtu e bën atë super të lehtë për të librit një biletë treni me ndonjë nga këto destinacione, shpejt dhe effortlessly!

 

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japë një kredi me një lidhje në këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Feurope-travel-during-spring%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)