Koha e leximit: 4 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 16/07/2021)

Shumë pushime plazh fillojnë me stresues fluturime, autobusë, dhe anijet, por ka një mënyrë e lehtë. Udhëtimi me tren ka kaq shumë përfitimet, duke ju ndjenjë të relaksuar para se të filloni pushimet tuaja. Nëse jeni duke kërkuar për një vakt e shijshme me pamje nga deti ose një festë familjare chill, ka shumë plazhe të bukura evropiane arritshme nga trenat.

 

ITALI: Gjiri i Silence, Sestri Levante
stacioni më i afërt i trenit: Sestri Levante Station, 1.1km, a 14 min ecin tutje.

Plazhet arritshme nga trenat dhe deti dhe ngjyra e bukur
Plazhet arritshme nga trenat dhe deti dhe ngjyra e bukur

 

E simpatik Qyteti italian bregdetar i Sestri Levante është një nga plazhet më të arritshme nga trenat dhe ka qenë prej kohësh i njohur për e saj peisazhet befasues dhe shtëpitë ngjyra bregdetare dhe vendpushimet, të gjithë i pasur në histori dhe kultura. dhe Beachgoers – ju jeni me fat. Plazhi i vogël i quajtur Baia del pohimi, ose "Gjiri i heshtjes 'merr nofkën e tij nga qetë, kristali ujërat blu të gjirit, si dhe formacionet shkëmbore natyrore që mbrojnë plazhin nga era.

Për të shmangur turmave, Ne do të sugjeroj vizituar këtë cep të parajsës, gjatë muajit shtator ose tetor. Kjo është pasi pushime-marrësit korrik dhe gusht kanë bërë rrugën e tyre në shtëpi.

Milani për Trenat Sestri Levante

La Spezia për Trenat Sestri Levante

Trenat në Genoa Sestri Levante

Parma për Trenat Sestri Levante

 

PLAZHET arritshme nga trenat në Spanjë: Playa de la Llosa, Cambrils
stacioni më i afërt i trenit: Stacioni i trenit Cambrils, vetëm një 1,2km ose 16 min këmbë nga stacioni i trenit.

3 divers in the sea
3 zhytës në det

 

Ndryshe nga plazhet më të famshme spanjolle e Ibiza dhe Majorca, Platja de la Llosa është një plazh i qetë në bregdetin e qytetit të vogël plazhin e Cambrils. E përsosur për familje ose çiftet që kërkojnë një pushim relaksues. Playa de la Llosa ka shumë restorante dhe kafene aty pranë, si dhe cadra dhe loungers për qira, banjo publike, dhe qasje me rrota.

Plazhi në vetvete ka të bëra nga njeriu limane të vogla që kufizojnë valët dhe Tides. Kombinuar me ujë të pastër blu të ngrohtë, kjo e bën notin dhe snorkeling shumë relaksues.

 

PORTUGALI: Meia Praia, Algarve
stacioni më i afërt i trenit: Stacioni i trenit Meia Praia, a 6 minutë, 500m në këmbë.

koha e verës me njerëzit në plazh, i një plazh të arritshme nga trenat
verës me njerëzit në plazh, i një plazh të arritshme nga trenat

 

E vendosur në e famshme Algarve Coast, Meia Praia është më i madhi në rajon Lagos dhe gjithashtu plazhet tona më të mëdha të arritshme nga trenat. Krahasuar me të tjera, më shumë pjesë të mbushura me turistë të Algarve, Meia Praia është një oaz katër kilometra e gjatë e rërës mrekullueshëm artë dhe të qetë. Ka edhe kafene dhe bare pikëzuar përgjatë bregdetit. Skajin perëndimor të plazhit është pak i zënë për shkak të afërsisë me Lagos.

Meia Praia është gjithashtu një popullore qendra për ujë sportive, duke përfshirë rrëshqitje në ajër, surfing qift, dhe ski jet. Vizitorët mund të paguani për mësimet dhe të punësojë pajisje. Për më pak aventureske, një dip në ujë refreshingly ftohtë dhe një gënjeshtër-poshtë në një lounger nën një ombrellë, gjithashtu në dispozicion për qira.

 

vini jonë e fundit për plazhet e arritshme nga trenat, FRANCE: Beach Senix, Guethary
stacioni më i afërt i trenit: Gare de Guethary vetëm 2.1km larg, lehtë walkable por ju mund të marrë një udhëtim të shpejtë taksi në det.

surfer looking at the sea
një surfer në kërkim në det

 

A vogël, plazh i veçuar në të egra, paprishur bregdetit jug-perëndimore të Francës, Beach Senix (gjithashtu i quajtur nganjëherë Cenitz) është destinacion i përsosur për surfers fillestar, familjet, ose udhëtarët solo. Në zemër të Francës Bask, në mes të Biarritz dhe Saint-Jean-de-Luz, Guethary është një i vjetër simpatik Qyteti peshkimit.

E vendosur në jugore fund të Guethary dhe kjo është arsyeja pse ajo është pjesë e plazheve tona të arritshme nga trenat, valët në Plage de Senix janë pak më të vogla se sa ju do të gjeni përgjatë bregdetit në Biarritz, i cili është i njohur si kryeqyteti surfing Evropës. Bukuria natyrore dhe vibe relaksuar bëjë atë vend i përkryer për të vizituar.

Bordeaux për Trenat Biarritz

Nantes për Trenat Bordeaux

Biletat e Lyon në Biarritz të Trenit

Marseilles për Trenat Biarritz

 

Po kërkoni të blini bileta treni për udhëtimin tuaj në plazhet e aksesueshme me trena pa tarifa rezervimi? Vizitoni Saveatrain te hyni në normat më të përballueshme.

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-european-beaches-accessible-by-trains%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)