Koha e leximit: 4 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 05/03/2021)

Bare me muzikë live pop up kudo në Evropë, duke ofruar një mënyrë për të vrarë kohën në një vend të gjallë ku pije dhe këngë lëvizjen e lirë. Nëse jeni duke kërkuar të argëtoheni në qytet gjatë kohës tuaj udhëtim me tren, ne kemi marrë disa sugjerime. Këtu janë top tona 5 bare me muzikë live në të gjithë Evropën:

 

1. Muzikë Live At The Record Shop, Parisi, Franca

Shop Record është një nga baret më të mira me muzikë live në Francë. Ajo është vetëm jashtë stacionit të metrosë Bastille. Jo vetëm që është lehtë për të marrë për të, por ajo është gjithashtu shumë komod. Bar është në frontin, dhe ka një skenë të vërtetë koncerti në pjesën e prapme të vendi i muzikës, me hapësirën audiencës fshehur pas saj.

vendorët rekomandojmë duke marrë një rezervim nëse vizitoni këtë shirit të muzikës live është në tuajin listë kontrolli udhëtimesh. Sepse hyrja është falas, ajo mund të jetë e vështirë për të marrë një vend në bar. Pasi ju jeni në, ju do të jetë në gjendje të gëzojnë të gjitha zhanret e muzikës, plotësisht të jetojnë.

Amsterdam për Trenat Paris

London për Trenat Paris

Rotterdam për Trenat Paris

Bruksel për Trenat e Parisit

 

2. Muzikë Live Në lëngshme, Luxembourg Qyteti, Luksemburg

Luxembourg is in 5 Best Bars with Live Music

Një bar interesante me muzikë live kohët e fundit vënë Luksemburgun në hartën e natës Evropian. Kafe e lëngshme ndodhet në zonën piktoreske Grund të Luksemburgut. Nëse ju keni të dy pinë koktej dhe dashuruar birrë artizanale në partinë tuaj të udhëtimit, Ky është vendi për të shkuar.

Edhe në qoftë se ju jeni duke shijuar një shumë qëndrim të shkurtër në Luksemburg, ju do të ngjarë të jetë në gjendje për të kapur tregon jetojnë muzikë në të lëngshme të martën dhe të enjteve. Nëse ju jeni një luftëtar weeknight, ky është vendi për ju.

Bonn për Trenat Amsterdam

Antwerp për Trenat Amsterdam

Hamburg për Trenat Amsterdam

Mynih për Trenat Amsterdam

 

3. Muret, Romën, Italia

Mund ta imagjinoni gjetjen e një bar të ri lokal me muzikë live për të vizituar çdo natë gjatë pushimeve tuaja Evropian? hyj Muret, një nga më legjendar baret muzikore jetojnë Romës, me koncerte çdo natë.

Bar-së Vendndodhja historik të drejtë në zemër të zonës së studentëve San Lorenzo thotë që ju do të jetë në gjendje për të përmbushur shumë vendasit interesante. i përgjithshëm, për një përvojë autentike romake, Le Mura është një domosdoshmëri-vizitë - për çdo natë të javës.

Milani për Trenat Romës

Florence për Trenat Romës

Pisa për Trenat Romës

Napoli për Trenat Romës

 

4. Parrot, Londra, Britania e Madhe

me sa duket, Idris Elba e di që përbërësit të kombinuar në një bar fantastik me muzikë live. bar e tij luksoze, Parrot, është e vendosur në Aldwych dhe ofron një përvoja ekskluzive.

Ndërsa band shtëpia përcakton bazat me shfaqje fantastike, ju nuk doni të humbasë z. grupe të rregullta Elba DJ. Kjo është e drejtë - aktori i Hollivudit shpesh merr pjesë në argëtim duke kryer grupe DJ, për gëzimin e patronët Bar '. kokteje shkëlqim rozë shndrit humor më tej në këtë zog-themed bar tropikale muzikë live.

Amsterdam Në Londër Trenave

Paris për Trenat Londër

Berlin për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

5. waterhole, Amsterdami, Holanda

Për kënaqësinë e turistët dhe vendasit që e duan këtë bar muzikë live, waterhole ka qenë rreth e rrotull për më shumë se 25 vjet. sa herë që ju vizitoni Amsterdam, ajo do të ketë diçka për të ofruar ju, edhe gjatë ditës. Në një ditë me diell, nuk ka asgjë më të mirë se zbutës në tarracë Roomy bar-së.

Nëse lehtësinë e qasjes është i lartë në listën tuaj të prioriteteve, Waterhole merr kurorën për bar të mirë me muzikë live në Amsterdam. Për shkak të vendndodhjes së saj qendrore, ajo është e mbushur me njerëz shpesh. Një tjetër arsye pse turmat dashuri kjo është ora e lumtur, e cila zgjat deri 9 PM!

Bruksel për Trenat Amsterdam

London për Trenat Amsterdam

Berlin për Trenat Amsterdam

Paris për Trenat Amsterdam

The Waterhole Live music bar in Amsterdam The Netherlands

 

 

Një vizitë në ndonjë nga Best Jetojnë Muzikë Bare është mënyrë e përsosur për të filluar ose të përfundojë udhëtimin tuaj Europe Train, kështu që Të rezervoni biletat tuaja tani!

 

 

A doni të tërheq vëmendjen tonë blog post “5 Bare të mira me Muzikë Live në Evropë” onto faqen tuaj? Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japin kredi me një lidhje në këtë blog post. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-bars-live-music-europe%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)