Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 29/10/2021)

Franca është një popullor pikë e nxehtë turistike në sajë të qyteteve të saj të bukur dhe monumentet njohur. Vendi është një destinacion ëndërr i njohur në mbarë botën për kulturën e saj të pabesueshme dhe Ushqim i shijshëm. Ndërsa shumë turistë dynden në Paris, qyteti shpesh mund të bëhet shumë e mbipopulluar, vecanerisht ne verë. Për fat të mirë, Franca ka shumë më shumë për të ofruar se vetëm Paris dhe kemi shqyrtuar pesë nga qytetet më pak të mbushur me njerëz poshtë.

 

  1. Reims (shampanjë)

Reims është qyteti dhe Champagne është rajoni verë dhe të dyja janë absolutisht të mrekullueshëm. Ajo shtëpi disa nga më vreshta të njohur në botë dhe udhëtarët janë të sigurt për të shijuar atmosferën e saj të qetë. Nëse ju jeni një tifoz shampanjë, vizitë është një domosdoshmëri. Rajoni është tepër e bukur, por shumë më pak të mbushur me njerëz se kryeqytetin e vendit. Përderisa në Champagne, të jetë i sigurt për të marrë një bodrum udhëzuar turne dhe të mësojnë më shumë rreth asaj se si është bërë shampanjë.

Metz për Trenat Reims

Paris për Trenat Reims

Luksemburgu për Trenat Reims

Lyon për Trenat Reims

 

  1. Lion

Lyon nuk është vetëm një paqësore festë destinacion por edhe një Vend i Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s për shkak të rrënojat e saj të famshme romake dhe Muzetë mahnitëse. Nëse ju jeni një Foodie, Lyon është një nga vendet më të mira për të shijuar disa nga më të shijshme shijshme në Francë, edhe pse të jetë i sigurt për të kërkuar këshilla në lidhje me qëndruar të shëndetshëm duke u përpjekur për ushqime të reja jashtë vendit.

Për ata të interesuar në arkitekturë, Lyon është gjithashtu shtëpia e disa kisha të Rilindjes se ju do të gjeni të shpërndara në të gjithë qytetin.

Bruksel për Trenat Lyon

Londra në Lyon Highspeed Trenat

Marseille për Trenat Lyon

Amsterdam për Trenat Lyon

 

tregojnë lyon france horizont

 

  1. Grasse

Nëse jeni të interesuar në parfume, Grasse është destinacion i përsosur për ju. Pasi të keni përjetuar qetë e saj, luksoz rrugët, ju do të gjeni veten tuaj që duan të kthehen përsëri dhe përsëri. Grasse është një destinacion i bukur ndodhet përgjatë Riviera franceze dhe, mënyra më e mirë për të bërë përshtypje vendasit këtu është për të praktikuar frëngjisht tuaj!!

si Grasse rrugët e vogla ndjehet

 

  1. Marsejë

I famshëm për të qenë qyteti i dytë më i madh në Francë, Marseille është një qytet me një klimë mbresëlënëse bregdetare. Këtu do të gjeni rrënojat epike dhe të mahnitshme qendrat e artit të largohet nga ju argëtuan për orë të tëra. Për ata që kërkojnë relaksim, Marseille është shtëpi për plazhet mahnitëse, ku ju mund të lahet në det të këndshme. Marseille ofron më të mirë të të dy botët si ajo është e mbushur me aktivitete kulturore, si dhe vende të qetë për t'u çlodhur në.

Montpellier për Trenat Marseille

Nice to Trenat Marseille

Paris për Trenat Marseille

Lyon për Trenat Marseille

 

Boat në Marsejë port

  1. Pak

Shpesh konsiderohet si një nga qytetet më të Underrated Francës, Lille është më pak të mbushur me njerëz se disa nga destinacionet më të njohura franceze, por ende po aq e bukur. turistët mund të shëtis nëpër korsi dredha-dredha dhe shijoni ngjyrat arkitekturë dhe plot gjallëri Atmosferë pergjate rruges. Për dashamirët e artit, e Pallati i Arteve të Bukura muzeu është një vend i domosdoshëm për t’u vizituar pasi është shtëpia e koleksionit të dytë më të madh të artit në Francë.

Bruksel për Trenat Lille

Antwerp për Trenat Lille

Paris për Trenat Lille

Rouen për Trenat Lille

 

Lille France atmosferë natë

 

Kur vizitojnë apo turne France jetë i sigurt që të mos humbasë ndonjë nga qytetet e mësipërme! Si ata janë më pak të mbushur me njerëz, lëviz rreth tyre do të jetë e lehtë dhe ju do të jetë në gjendje të gëzojnë karakteristikat dalluese të çdo qytet. Një gjë këto qytete të gjitha kanë të përbashkët është pamje të bukur dhe të – sigurisht – ushqim mahnitshme, dhe së fundi mos harroni, në Evropë njerëzit trajnuar udhëtimit me Ruaj një tren.

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japin kredi me një lidhje në këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2F5-less-crowded-cities-to-explore-in-france%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)