Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 14/01/2022)

Ju nuk duhet të jetë një aktor Bollywood që në fakt të parë brenda këtyre i mrekullueshëm, trenat luksoze, por ju nuk keni për të vendosur një copë të fuqishëm të parave mënjanë për të shijuar ato. Nëse ju keni marrë rreth £ 3, 000+ për të këmbimit, zgjidhni një destinacion, paketoni gjërat tuaja, dhe le të fillojë kjo përvojë e jetës! Çdo gjë në lidhje me këtë përzierje e luksit, rehati, dhe një tërësi shumë Sightseeing skenik në Evropë do të bëjë për një eksperiencë të paharrueshme.

 

Këtu është udhëzues të Europës tre më të njohura, trenat luksoze.

Venice Simplon Orient Express

Një tren i cili prezantoi udhëtarët në botën e tepruara trenit mbrapa në 1982 është i njëjti tren që është ende zgjedhja numër një e shumë udhëtarëve në Evropë dhe tifozëve të Trenave Luksozë. Kështu që, për këdo që shikon të shijojë luksin e trenit përtej krahasimit, Venice Simplon Orient Express është mënyra për të bërë atë. Më së shumti udhëtimi i famshëm i këtij arratisjes luksoze është në mes të Londrës dhe Venecia. Megjithatë, shumë prej tyre nuk mund të rezistojë duke shkuar më tej në Stamboll dhe Berlin, me Berlin qenë ndalesa e fundit filloi për tren. Kur hipni në këtë tren, ju keni disa nga chefs më të mira në botë punojnë në ushqimin tuaj dhe suita të vetme dhe të përbashkëta të cilat janë material 5-star.

Së bashku me një makinë restorant dhe rri kot, ka një zonë të pajisur mirë bar për mysafirët ... KHM, udhëtarët. Kur ju mendoni Creme de la Creme e trenave luksoze, Venice Simplon Orient Express është ku mendja juaj shkon menjëherë!

Venecia për të Londra biletë do të kushtojë rreth £ 2,700. Udhëtim merr disa 16 orë.

Bolzano për Trenat Venecia

Vjenë për Trenat Venecia

Trieste për Trenat Venecia

Udine për Trenat Venecia

 

 

Belmond Royal Scotsman Trenat luksoze

Një tren që vërtetë jeton deri në traditat mbretërore, Belmond Royal Scotsman është një ëndrra u bë realitet. Duke qenë në mesin e krye 3 trenat luksoze, Belmond ka themed rrugët që ju do të dashuri. Kjo perfshin Scotch Malt Whisky Trail, Wonders Scenic perëndimore, Classic shkëlqimet Skocisë, Dales Lakes & Kopshtet, dhe shumë më tepër. Belmond krenohet e shërbimeve spa, gjithashtu! 4-ditor Highland Classicmost është turne më popullor. Treni shkon nga prill deri në tetor, dhe ajo mbulon shumë peizazhe absolutisht i mrekullueshëm skenik, përfshirë Isle of Skye. Uluni mbrapa dhe relaksohuni nga dritaret e madhe qelqi, gllënjkë në disa nga Verërat më të mira dhe lëshojnë mbi bukurinë që është Skocia.

Çmimet e biletave fillojnë në £ 2.350 për person.

Amsterdam për Trenat Londër

Cologne për Trenat Londër

Paris për Trenat Londër

Luksemburgu për Trenat Londër

 

Trenat luksoze në Budapest

Trenat luksozë Golden Eagle Danube Express

Ju kurrë nuk do të përjetojnë Europën në një mënyrë që ju do të udhëtojnë me të Danubit Express të Golden Eagle. Treni krenohet në suita luksoze çuditërisht, Deluxe dhe të trashëgimisë kabina. Ata gjithashtu krenohem me strehim më të mirë restorant dhe bar rri kot mbi rrota. Deri tani një nga më të trenat luksoze ju do të hipur ndonjëherë në ofertat Golden Eagle Danubit Express 5 te 12 Udhëtimet ditë '. Ajo mbulon disa destinacione duke përfshirë Budapestin, Pragë, Cyrihut, Vjena, Venediku, istanbul, Insbruk, sofia, dhe shumë më tepër. Ka edhe shumë destinacione të tjera (turne) për të zgjedhur nga. Të gjitha udhëtimet Golden Eagle Danube Express përfshijnë off-tren turne dhe përvojat.

Biletat për këtë një fillim prej £ 22.260 për Superior Deluxe Class.

Zurich për Trenat Insbruk

Salzburg për Trenat Insbruk

Vjenë për Trenat Insbruk

Cologne për Trenat Insbruk

 

 

Një udhëtim në Evropë përfshin trena luksoz dhe tashmë është një kënaqësi më vete, por një udhëtim në Evropë me ndonjë prej këtyre trenave është GJITHA. Blini një biletë për çdo udhëtim me tren edhe nga një pikë në tjetrën Ruaj një tren dhe fillo të shijosh Evropën.

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japë një kredi me një lidhje në këtë blog post, Ose ju mund të këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Feurope-luxurious-trains%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)