Koha e leximit: 6 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 17/12/2022)

Thanksgiving ka qenë gjithmonë një festë shumë tradicionale rrotullohen rreth familjes, gjeldeti, dhe futbolli. Megjithatë, ata mes jush që kënaqen me udhëtimet dhe mund të përdorin një ikje të shpejtë duhet të konsiderojnë kalimin e sezonit të festave të këtij viti në një nga këto Qytetet më të mira për të vizituar për Falënderimet në Evropë.

Kontinenti i vjetër ka qyteteve më të mira për të vizituar për Thanksgiving. Edhe pse të gjithë kontinentin e Evropës është mbresëlënëse, vetëm disa të zgjedhur e qyteteve janë me të vërtetë i shkëlqyer për të vizituar për Thanksgiving.

Evropa është zakonisht mbipopulluara me turistë, por një nuk mund të themi të njëjtën gjë për fund të nëntorit. Kjo është arsyeja pse kjo pjesë e vitit është koha e përkryer për të vizituar qytete antike dhe rikrijoni traditat e Falënderimeve me ushqim të shkëlqyeshëm dhe ngjyra mahnitëse të vjeshtës.

Nëse ju jeni amerikan ose europian, lista e mëposhtme e qyteteve duhet të jenë destinacionet tuaj të lartë në dhe rreth Falenderimeve.

 

Për të filluar udhëtimin tonë për Qytetet më të Mira për t'u Vizituar për Ditën e Falenderimeve, ne zgjodhëm – i përdorur, Belgjika

Për të vënë atë të shkurtër, Bruges është me të vërtetë një qytet magjik që vijnë drejt nga një përrallë e vjetër. natyrisht, qyteti i vjetër është ku të gjitha gënjeshtra bukurinë. Ajo vjen direkt nga epoka mesjetare, dhe këtu ju do të gjeni një shumë të ndërtesave të lashta dhe mesmerizing.

Ti mundesh të marrë një udhëtim me varkë nëpërmjet kanaleve joreale të qytetit dhe ia ngul sytë në çudi në të gjitha ndërtesat gjeth mbuluar. Cfare ka me shume, sepse kjo është nëntor, çdo gjë duket dreamlike shtesë për shkak të të gjitha ngjyrat e bukura të vjeshtës.

Ju nuk mund të shkojnë keq duke vizituar Bruges për Thanksgiving në Evropë. Ju edhe mund të hip në një tren në këtë qytet për të bërë të gjithë përvoja shtesë pabesueshme! dhe ne jemi të sigurt sa më shpejt që ju të plotë pushimet, ju do të ndajnë këtë 5 Qytetet më të mira për të vizituar për Thanksgiving në Evropë blog post.

Amsterdam për Trenat Bryzh

Rotterdam për Trenat Bryzh

Utrecht për Trenat Bryzh

Haga për Trenat Bryzh

 

Bruges është një nga qytetet më të mira për të vizituar për Thanksgiving

 

Oslo, Norvegjia

Norway është shumë më në veri të ftohtë, por Oslo është fatmirësisht në pjesët jugore të vendit. Qyteti është kështu një destinacion i përsosur për ata që duan të motit të ftohtë, por ende nuk mund të marrë ftohjet ngjethura e Norvegjisë.

Oslo është me të vërtetë befasues në këtë pjesë të vitit për shkak të gjithë rënia magjike peizazh. Plus, ju merrni për të parë agim polar të cilat janë parë më të mirë në këtë vend, kështu që ajo që më shumë mund të duhet një person?

Ju nuk mund të gjeni llojin tradicionale Falenderimeve e ushqimit ju jeni duke përdorur për të, por përvoja ju merrni të ketë më shumë se ia vlen. Edhe pse menu nuk është aq e ndryshme sa ju do të doni, norvegjezët ende kanë shumë të ngrënies emocionuese për të ofruar. Për shembull, pas është një Hotdog tradicionale norvegjeze. Megjithatë, ajo është gatuar në magazinë viçi dhe përfundoi në lefse, një Flatbread bërë nga mielli, patate, dhe qumësht.

Nga parqet mahnitëse publike dhe fortesa të vjetra në Viking Muzetë, ju do të keni një shumë për të bërë në Oslo. Ne jemi të sigurt që ju do të duan të shpenzojnë më shumë se vetëm pak ditë në këtë qytet të mrekullueshëm.

Oslo është marr jonë më në veri për 5 Qytetet më të mira për të vizituar për Thanksgiving në Evropë.

 

Oslo është një nga qytetet më të mira për të vizituar për Thanksgiving

 

Londra, Mbretëria e Bashkuar

Ju nuk mund të kaloni në Londër. Gjithkush ka dëgjuar në lidhje me të, dhe të gjithë e do atë. Çfarë është edhe më i mirë, ju do të bie në dashuri me të në vjeshtë. Qyteti është i madh, por duke qenë atje në offseason është një kohë e përkryer për të vizituar disa nga zakonisht vende të mbushur me njerëz.

Shumë ngjarje të të ndodhë në këtë kohë të vitit, kështu që nëse ju jeni një tifoz i aktiviteteve, ju do të dashuri Londra. Për më tepër, parqet në vjeshtë janë më shumë se të habitshme. Kopshtet Kensington, Greenwich Park, dhe Windsor Park i madh janë disa nga shumë qiejve natyrës ju do të dëshironi të vizitoni.

Ata prej jush që e konsiderojnë ushqim të jetë një pjesë thelbësore e Falenderimeve, do të keni pjesën tuaj të drejtë në Londër. Skena ushqimi këtu është mbresëlënëse dhe aq të ndryshme si njëra përsëri në qytetet e mëdha në shtetet. Nuk do të jetë diçka për shijen e të gjithëve.

Pjesa më e mirë për udhëtime në Londër është se ka shumë linja të famshme trenit që shkojnë nga kontinentale Evropa në Londër, si ato nga Amsterdami, Parisi, dhe Berlini, të cilat ofrojnë një eksperiencë të mrekullueshme të ndonjë gjë interesante fshat dhe duke kaluar përmes Eurotunnel nën anglisht Channel apo si franceze e quajnë atë - La Manche.

Amsterdam për Trenat Londër

Rotterdam për Trenat Londër

Paris për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

 

Lugano, Zvicra

Ju me siguri e dini në lidhje Zvicra, dhe malet e tij magjike, por ju më shumë gjasa nuk e keni dëgjuar për Lugano. Kjo është një qytet i mrekullueshëm në jug të Zvicrës, në afërsi të kufirit me Italinë.

Qyteti është në brigjet e një mesmerizingly blu Liqeni në fund të Alpeve, e cila tingëllon pothuajse magjike. Ky fakt vetëm duhet të jetë e mjaftueshme për të marrë ju për të shpenzuar Falenderimeve tuaj në Evropë ka të drejtë, Lugano është marr ynë më unike në Mira qytete për të vizituar për Thanksgiving.

Për më tepër, udhëtonte për në dhe nga ky qytet nëpërmjet tren është një eksperiencë e mrekullueshëm më vete. Kjo është ndoshta mënyra më e mirë për të shijuar bukurinë e një prej rajoneve më mahnitëse të Evropës. Për më tepër, ju do të gëzojnë udhëtimin për shkak të trenat fantastike vetë, si zvicerane kanë një nga shumica trenat e cilësisë në Evropë.

Basel për Trenat Llugano

Bern të Trenat Llugano

Lucerne për Trenat Llugano

Zurich për Trenat Llugano

 

Lugano Zvicër është një nga qytetet më të mira për të vizituar për Thanksgiving

 

Parisi, Franca

Ne nuk mund të përballojë për të kaloni qytetin e përjetshëm të dritave. Paris është gjithmonë një nga qytetet më të vizituara në botë për një arsye. Megjithatë, Kjo është shpesh mënyra shumë të mbushur me njerëz e cila është arsyeja pse fund të nëntorit është koha e përkryer për të vizituar. Plus, ju nuk do mend ngjyrat spellbinding bien.

Cfare ka me shume, Paris në nëntor është një parajsë për Instagramers. Ju nuk do të jetë në gjendje për të ndaluar të marrë fotografi ndërsa ju jeni këtu. Të paktën, që do të sigurojë që ju të merrni një udhëtim të cilën ju do të kujtohet përgjithmonë.

Sa për ushqim, mirë, ju e dini se si është në Francë; dhe përveç, Paris është gastronomik kryeqyteti i botës. Rikrijimin e një Falenderimeve në këtë mënyrë do të jetë shumë e lehtë, dhe ju do të merrni një shans për të shtuar një shpërthim me të. Ju nuk do të jetë në gjendje të bëjë atë diku tjetër. vetëm Parisi mund të ofrojnë ushqim dhe ndonjë gjë që do të habis edhe udhëtar pickiest.

E vetmja gjë që mund të më mirë është për aventurë Te arrish trenin dhe të kalojnë nëpër fshat francez. Ajo do të jetë përvoja më e mirë!

Bruksel për Trenat e Parisit

London për Trenat Paris

Marseille për Trenat Paris

Amsterdam për Trenat Paris

 

 

 

Kalojnë Falenderimeve mirë në qytetet e mirë për të vizituar për Thanksgiving në Evropë

Ne mund të shkoj në dhe duke folur rreth këtyre qyteteve,. Për më tepër, ne mund të ju tregojë për vende të tjera që po ashtu meritojnë patronazhin tuaj rreth Falenderimeve. I tërë rajoni bavarez e Gjermania, e Në veri të Italisë me Milanin sidomos, Skoci, edhe me shume. Falenderimeve në Evropë mund të jetë një eksperiencë të paharrueshme në ndonjë nga këto vende.

 

Kudo që të vendosni të shkoni në fund, ju duhet të konsideroni udhëtojnë me tren. Ashtu si kemi thënë disa herë, disa nga këto vende nuk do t'ju japin një përvojë vërtet të plotë nëse nuk i vizitoni me hekurudhë. Vetëm në këtë mënyrë do të jetë në gjendje të përjetojnë magjinë e Evropës me të vërtetë. Kontaktoni Ruaje një tren për të marrë biletat tuaja sa më shpejt të jetë e mundur, sepse Falenderimeve është pothuajse këtu!

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japë një kredi me një lidhje në këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-cities-visit-thanksgiving-europe%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)