Време на читање: 6 минути
(Последно освежено на: 10/09/2021)

Денот на благодарноста секогаш била многу традиционален празник се врти околу семејството, мисирка, и фудбал. Сепак, оние меѓу вас кои уживаат да патуваат и можат да користат брз одмор, треба да размислат да ја поминат годинешната празнична сезона во еден од овие најдобри градови за посета на Денот на благодарноста во Европа.

Стариот континент има најдобри градови за да ја посетите за Денот на благодарноста. Иако целиот европски континент е импресивен, само изберете неколку градови се навистина прекрасен да ја посетите за Денот на благодарноста.

Европа е обично преполни со туристи, но еден не може да се каже истото за крајот на ноември. Затоа овој дел од годината е совршено време за посета антички градови и рекреирајте ги традициите на Денот на благодарноста со одлична храна и зачудувачки есенски бои.

Без разлика дали сте американски или европски, следнава листа на градови треба да биде вашиот врвот дестинации на и околу Денот на благодарноста.

 

За да го започнеме нашето патување за Најдобрите градови за посета за Денот на благодарноста, го избравме – Искористени, Белгија

Да се ​​стави тоа кратко, Бриж е вистински магичен град кои доаѓаат директно од некои стари бајка. Природно, стариот дел на градот е местото каде што сите лаги на убавината. Тоа доаѓа директно од средновековниот период, и тука ќе најдете голем број на антички и смирувачки објекти.

Ти можеш ги преземат брод возење преку нереални каналите на градот и да ја задржите во чудо на сите лисја покриени со згради. Што повеќе, поради тоа што во ноември, сè изгледа екстра сон поради сите убави бои на есента.

Вие не може да тргне наопаку со посета на Бриж за Денот на благодарноста во Европа. Можете дури и може да се качи на воз во овој град да се направи целата искуство екстра неверојатна! и ние сме сигурни штом ќе го завршите вашиот одмор, ќе споделување на оваа 5 Најдобрите градови за да ја посетите за Денот на благодарноста во Европа блог пост.

Амстердам до Бриж возови

Ротердам во Бриж возови

Утрехт во Бриж возови

Хаг во Бриж возови

 

Бриж е еден од најдобрите градови да ја посетите за Денот на благодарноста

 

Осло, Норвешка

Нorway е далеку во студениот север, но Осло е среќа во јужните делови на земјата. На тој начин, градот е совршена дестинација за оние кои сакаат ладно време, но се уште не може да се треперливите настинки Норвешка.

Осло е навистина неверојатен во овој дел од годината, поради сите магичен пад сценографијата. Плус, ќе го добиете за да ја видите поларната светлина кои се најдобро се гледа во оваа земја, така што повеќе може човек треба?

Вие не може да се најде на традиционалниот благодарноста видот на храната што се користи за да се, но искуството можеш да имаат е повеќе од достоен за тоа. Иако менито не е како што се различни како што би сакале, Норвежаните се уште има многу возбудливи јадења да понуди. На пример, по е традиционален Норвешка hotdog. Сепак, тоа е варен во говедско акции и завиткани во лево, на лепчиња направени од брашно, компир, и млеко.

Од прекрасните јавни паркови и стари тврдини за Викинг музеи, ќе имаат многу да се направи во Осло. Ние сме сигурни дека ќе сакаат да поминуваат повеќе од само неколку дена во овој прекрасен град.

Осло е нашиот најсеверски избор за 5 Најдобрите градови за да ја посетите за Денот на благодарноста во Европа.

 

Осло, е еден од најдобрите градови да ја посетите за Денот на благодарноста

 

Лондон, Обединето Кралство

Вие не може да прескокнете Лондон. Секој има слушнато за тоа, и секој го сака. Што е уште подобро, ќе падне во љубов со неа во есен. Градот е голем, но да се биде таму во offseason е совршено време за да ја посетите некои од обично преполн локации.

Многу настани се случи во тоа време на годината, па ако сте фан на активности, ќе ви се допаднат Лондон. дополнително, парковите во есен се повеќе од неверојатен. Кенсингтон Гарденс, паркот Гринвич, и Виндзор Големиот парк се некои од многуте природата небото ќе сакате да ја посетите.

Оние од вас кои сметаат дека храната да биде суштински дел од Денот на благодарноста, ќе има ваш удел во Лондон. храна сцена тука е импресивен и како што се различни како еден назад во поголемите градови во САД. ќе има по нешто за сечиј вкус.

Најдобриот дел за патување во Лондон е дека постојат многу познати воз линии кои одат од континентална Европа во Лондон, како оние од Амстердам, Париз, и Берлин, кои се на еден прекрасен искуство на разгледување на село и минува низ Евротунел под Ламанш, или како што Французите го нарекуваат - Ла Манш.

Амстердам до Лондон возови

Ротердам во Лондон возови

Париз во Лондон возови

Брисел за Лондон возови

 

 

Лугано, Швајцарија

Вие сигурно знаете за Швајцарија, и неговите магични планини, но најверојатно не сте слушнале за Лугано. Тоа е прекрасен град во јужниот дел на Швајцарија, во близина на границата со Италија.

Градот се наоѓа на брегот на mesmerizingly сина Езеро на дното на Алпите, што звучи речиси магично. тој факт сам треба да биде доволно за да можете да се трошат вашето Денот на благодарноста во Европа во право, таму, Лугано е нашиот најуникатен избор во Најдобрите градови за посета за Денот на благодарноста.

Понатаму, патување до и од овој град преку воз е впечатлива искуство на свој. Тоа е веројатно најдобар начин да уживаат во убавината на една од најпознатите прекрасните региони на Европа. дополнително, ќе уживате во патувањето, бидејќи на фантастичен возови се, како Швајцарската имаат еден од повеќето возови квалитет во Европа.

Базел во Лугано возови

Берн да Лугано возови

Луцерн на Лугано возови

Цирих Лугано возови

 

Лугано Швајцарија е еден од најдобрите градови да ја посетите за Денот на благодарноста

 

Париз, Франција

Ние не може да си дозволи да го прескокнете вечниот град на светлината. Париз е секогаш една од најпосетените градови во светот со причина. Сепак, тоа е често премногу преполн поради што кон крајот на ноември е совршено време за да ја посетите. Плус, нема да пречи на spellbinding бои пад.

Што повеќе, Париз во ноември е рај за Instagramers. Вие нема да бидете во можност да се запре сликате што си тука. Барем, кои ќе се осигура дека ќе го добиете на патување кое ќе се сеќавам засекогаш.

Што се однесува до храната, добро, знаеш како е во Франција; и покрај тоа, Париз е гастрономски главен град на светот. Пресоздавањето на благодарноста со тоа ќе биде многу лесно, и ќе добиете шанса да додадете одблесокот на тоа. Вие нема да бидете во можност да го стори тоа на друго место. само Париз може да го понуди на храна и на место што ќе зачуди дури и најпребирливото патник.

Единственото нешто што може да се подобри на авантура е да фати возот и да си одат преку француски село. Тоа ќе биде најдобро искуство!

Брисел во Париз возови

Лондон до Париз возови

Олимпик Марсеј во Париз возови

Амстердам до Париз возови

 

 

 

Поминат Најдобра благодарноста во најдобрите градови да ја посетите за Денот на благодарноста во Европа

Ние би можеле да одат на и зборува за овие градови. дополнително, ние би можеле да ви кажам за други места кој исто така го заслужуваат вашето покровителство околу Денот на благодарноста. Целиот баварски регион на Германија, на Северниот дел на Италија особено со Милан, Шкотска, и уште повеќе. Денот на благодарноста во Европа може да биде незаборавно искуство во било која од овие места.

 

Каде и да одлучите да одите на крајот, треба да се разгледа патување со воз. Како што рековме неколку пати, некои од овие места нема да ви дадат вистинско целосно искуство доколку не ги посетите со железница. Само на тој начин ќе бидете во можност да се доживее магијата на Европа навистина. Контактирајте Зачувај воз за да ги добиете вашите билети што е можно поскоро, бидејќи Денот на благодарноста е речиси тука!

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-cities-visit-thanksgiving-europe%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/de_routes_sitemap.xml и можете да го промените / де да / FR / или es и на повеќе јазици.