Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 27/08/2021)

Има толку многу најубавите градови во Европа, и она што е повеќе, тоа е толку лесно да ги посетат. Патување со воз е одличен начин за да се види овие кофа листа дестинации. Еве ги 3 Европските градови најдобро посетени со воз.

 

Се вклучуваме во европските градови најдобар посети со воз со наследството: Искористени, Белгија

реката Бриж е меѓу европските градови најдобар посети со воз
Бриж Белгија

Има повеќе отколку во Белгија само чоколадо. Бриж е познат по тоа што еден канал на градот, допаѓа Венеција и Амстердам. Всушност, целиот град е Светско наследство на УНЕСКО. Посета Бриж со воз е одлична идеја, бидејќи Бриж главната железничка станица е само еден 10 минути пешачење од сите големи трговски улици и 20 минути до пазарот плоштад. Таа, исто така обезбедува возови во сите главни градови во Белгија, како и да се мали, Франција, и на Тали воз Париз–БриселОстенд.

Значи книга вашиот билет за воз и да уживате во убави места на Искористени. Бидете сигурни да уживаат во Mayo помфрит и локално пиво.

 

Брисел во Бриж возови

Антверпен во Бриж возови

Хали два воза Бриж

Гент во Бриж возови

 

За сонце: Севилја, Шпанија

Севилја е меѓу европските градови најдобар посети со воз
Севиља Шпанија

Како се чувствувате во врска со сонце и европски градови најдобар посети со воз? Што е со прекрасни Andalucian пејзажи и мавритански архитектура? Звучи добро? Потоа Севилја е за вас.

Повеќето патници со оглед на патување со воз во Шпанија мислам на Барселона или Мадрид, но вистински скапоцен камен лежи на југ, во четвртиот по големина град во Шпанија.

Севилската железничка станица Санта Јуста е дел од голема брзина, Пет-линија патнички услуги и се поврзува со 17 големи шпански градови, така што не постои подобар начин да се патува со воз од.

Кога ќе ја посетите, погрижете се да го посетите катедрала која го одзема здивот и одете на обиколка на предјадења – ти можеш книга со организирана група.

 

Европски градови најдобар посети со воз За разгледување: Минхен, Германија

Минхен е меѓу европските градови најдобар посети со воз
Минхен Германија

Минхен е убава мешавина на нови обележја како седиште на BMW и на Алијанц Арената и историски локалитети како на дворецот Нимфенбург палатата и Минхен Хофгартен и затоа ја ставивме во нашите европски градови најдобро посетени со воз.

кога ќе го посетите Германија со воз, можете да хоп на во Венеција, патуваат низ Верона, Тренто, и Инсбрук, и – само седум часа подоцна – да биде во Минхен. Ставовите долж пругата се одзема здивот. Прекрасни италијански села направи начин за Алпите а потоа Доломити пред пристигнувањето во Минхен.

Кога ќе ја посетите, бидете сигурни да се обиде некои на ‘Münchner Weiswurst', колбаси, се служи со свежо печен переци и сладок сенф. Измијте го надолу со еден од познатиот баварската пиво.

Берлин во Минхен возови

Франкфурт Минхен возови

Виена во Минхен возови

Штутгарт во Минхен возови

Како да стигнете до европските градови најдобро посетени со воз?

Дали сте инспирирани да ја посетите еден од овие прекрасни европски градови? Европски градови најдобар посети со воз може да се резервира на најдобрите цени на билети Saveatrain.

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2F3-european-cities-best-visited-by-train%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/tr_routes_sitemap.xml и можете да го промените / tr да / де / или тоа и на повеќе јазици.