Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 21/02/2021)

Евтините европски дестинации се топ тема. Најпрво, туристи во Европа може да се види сè, од голема кафулиња до прекрасни плажи. Како резултат на градовите како Венеција, Рим, и Париз милиони туристи на патување во Европа секоја година. Ние направивме листа на најевтиниот европски дестинации за нашите читатели. Оваа листа вклучува како да стигнете таму со воз.

 

Најевтини европски дестинации

 

Порто, Португалија е нашата прва Евтини европски дестинации

Повеќето спомене за Порто е неговата’ неверојатна вина. Оваа евтини европски дестинации од страна на морето е европска мини-метропола. Порто е одлична за култура и, исто така, е добро за луѓе кои сакаат на отворено. музеите и архитектура на овој евтин европска дестинација се божествени. Секако, место за посета.

За насоки како да стигнете до Порто Сао Бенто станица со воз внесете Зачувај воз.

 

 

Севилја, Шпанија

Севилја е лежерен градот. Уживајте во еден попладне сиестата. еврејската, Кристијан, и исламската култура. Посета на древните цркви и ghettos во текот на денот. Храната е вкусна, особено на предјадења. музика импровизиран гитара на улиците фаќа релаксирачка атмосфера на Севиља. Оваа евтини европски дестинации градот има можеби најдобриот шарм во Европа и богата историја.

За насоки и цени за тоа како да се стигне до Севилја Санта Justa железничката станица видете Save воз сајт.

 

 

Валенсија, Шпанија

Валенсија има 3 прекрасни плажи. Како резултат, има одлични активности на отворено. Евтин Европската национален парк е одлично место за пешачење. Во близина на Националниот парк Ла Албуфера е одлично место за пешачење. Foodies, исто така сакам Валенсија за својата свежи производи.

За насоки како да стигнете до Валенсија станица на Северот влезете во железничката станица на веб-страницата Зачувај воз.

 

 

Истанбул, Турција е нашиот последен евтини европски дестинации

Уште еден неверојатен и евтини град е Истанбул. Поради турскиот главен град се среќаваат Европа и Азија. Богата со наследство, прекрасна архитектура, и егзотични предели. Оклони на куполи и прекрасно сино море покрај Истанбул. Овој град е одлична за сите сетила со неверојатни ставови, мириса, и звучи низ главниот град. Популарниот Храната тука е донер кебап и турски слатко задоволство што може да биде купени на улиците. Сите од горенаведените може да се доживее на многу поволни цени

За упатства за тоа како да стигнете до станицата Сиркечи во Истанбул, одете на веб-страницата Зачувај воз.

 

 

Книга вашиот следен патување со воз со нас

Дали планирате патување до ефтини европски дестинации? Зошто да не се 3 минути да се најде на Најевтиниот билет за патувања. Влези за да нашата веб страница сега и да добиете најдобрите понуди, брзо и лесно. Ние прифаќаме сите главни форми на плаќање.

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcheap-european-destinations%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/nl_routes_sitemap.xml и можете да го промените / nl на / де / или руски и на повеќе јазици.