Нарачајте билет за воз СЕГА

автор: Јулија Егудин

Предности на соларен погон железнички премин сигнали и сообраќајни знаци

Време на читање: 4 минути Растечкиот тренд кон се повеќе еколошки предизвика бројни, и различни зелени иницијативи на глобално ниво, во големите градови и малите градови слично. Еден од многуте знаци на ова е зголемената употреба на обновлива енергија во секојдневниот живот на луѓето и работата во него…

А излет во Европа Пат помага да се движите

Време на читање: 3 минути А излет во Европа Пат е од суштинско значење за организирање на вашите патување со воз низ Европа. Најпрво, постојат повеќе 10,000 дестинации може да се посетат во Европа. Поради бројот на дестинации, важно е да се истражуваат како да се на сајтот вашето патување. Веројатно сакате…

Нова железничка Линкови Азија со Европа

Време на читање: 3 минути Новата железничка линија започна, покривање на Азербејџан, Турција, и Грузија. Линијата опфаќа повеќе 820 Километри и располага пратки во прилог на патничките возови. Прво, линијата ќе биде првиот што ќе ги поврзува Европа и Кина, додека заобиколувајќи ја Русија. Возот ќе работи од…

Бесплатни возови ова лето за тинејџери

Време на читање: 3 минути Најпрво, таму ќе биде бесплатно возови до 30,000 Тинејџери ова лето. Бројот на слободни билети дури и може да се зголеми во зависност од побарувачката. ЕУ дополнително најави дека ќе направи понуда на располагање на тинејџерите на возраст 18 и помлади. поради…

Кои се најдобрите Прехрана да се јаде на возови

Време на читање: 3 минути Најдобрите оброци за јадење во возови во денешно време се всушност многу вкусни. Затоа што многу возови нудат 5-ѕвезда сместување и првокласна храна. Ова ги вклучува храна направена од светски познати готвачи. You are probably used to reading about the amazing food in train stations or beautiful

Најевтини европски дестинации и како да одам таму

Време на читање: 3 минути Евтините европски дестинации се топ тема. Најпрво, туристи во Европа може да се види сè, од големи продавници за кафе со убави плажи. Како резултат на градови како Венеција, Рим, и Париз милиони туристи патуваат во Европа секоја година. Создадовме список на…

Најдолгата железничка патувања во светот

Време на читање: 3 минути Најдолгите патувања со воз во светот се многу долги! Овие патувања може да траат неколку денови и да поминат илјадници милји. Значи, тука се и патувањата кои се најдолго во Европа, Азија, Австралија, и САД. Оваа статија е напишана за да се едуцираат…

Убавината на Бернина Експрес

Време на читање: 3 минути Бернина Експрес е едно од најубавите патувања со воз во светот. Најпрво, На Rauma линија од Dombås да Åndalsnes (Норвешка), можете да уживате во поглед на високите врвови. Понатаму, можете да видите планински падини и висорамнини додека поминувате покрај Раума…

Велика Британија билети за возење Цените Versus Европа железничка цени

Време на читање: 3 минути Зошто да се Велика Британија билети за возење толку високи цени? Обединетото кралство Цените на возењето со воз се зголемија превисоко. Европа се смета да се имаат најдобра воз патувања во светот. еколошки воз патувања во Европа содржат убава глетка. Возот патници пристап насекаде од оддалечените села за да се…

5 Неверојатни Кафулиња близина на железнички станици во Италија

Време на читање: 4 минути Италија, веројатно има најголема кафе култура на земјата. Првата европска земја за увоз на кафе од Египет, Италија го имаше успешни кафулиња уште од 16-от век, а денес ние ќе ве известам за 5 неверојатни кафулиња во близина на железничката станица во Италија. Оваа статија…

Авторски права © 2021 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија