Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 11/12/2020)

Германија има величествени планини, село што одзема здив, и космополитски градови кои го прават патувањето со воз таму волшебно искуство. Има многу чудесната места за да ја видите, вклучувајќи Берлин, Минхен, Хамбург, Келн, и Франкфурт, и многу други. сите овие жариштата и помалите градови се меѓусебно поврзани со добро организирана Hi-Speed воз систем. Ова го прави воз патување во Германија, така лесно. Тука е водич за туристи за туристички воз во Германија да се обезбеди да имаат најмногу пријатно патување можно.

 

Различните возови достапни

Германската железничка мрежа е управувана од страна на Дојче бан. Ова обезбедува голем број на видови билет за да ви превоз и ден и ноќ. Главната железничка мрежа во Германија е составен од регионалните возови (како регионален изречна) и меѓуградски возови. Меѓуградски возови работат во земјата така и на меѓународно ниво помеѓу клучните градови.

Франкфурт во Берлин возови

Лајпциг во Берлин возови

Хановер во Берлин возови

Хамбург до Берлин возови

 

природата Воз патуваат во Германија

 

Исто така, постојат и други начини да се обучуваат за патување во Германија, како што се домашните возови со голема брзина, На МРАЗ (ИнтерСити Експрес). Ова е најпопуларниот воз во Германија, поврзување на клучните градови со голема брзина. овие возови со голема брзина патуваат со брзина до 200mph (320 km / h).

 

Дали треба да се прават резервации седиште на германскиот возови?

Најдобра употреба на Воз патуваат во Германија е во текот на денот, вклучувајќи брза Меѓуградската Експрес, не бараат резервации седиште. Сепак, ако планирате вашето патување не постои никакво зло во резервации места во однапред. Обезбеди место до прозорецот за сценографијата или само изберете вашето седиште да се обезбеди да се доживее максимална удобност.

некои меѓународни возови и преку ноќ правци како на пример во Париз, Брисел, Венеција, или во Копенхаген се бара од вас да имаат резервации пред да се качите. Кога се користи Зачувај воз сајт да книга вашиот билети за воз, тоа ќе се наведе дали или не ќе се бара да се направи резервација.

Келн во Франкфурт возови

Минхен во Франкфурт возови

Хановер во Франкфурт возови

Хамбург во Франкфурт возови

 

Користете гардероби станицата – Воз патуваат во Германија

Повеќето германски железнички станици имаат повеќе банки од шкафчиња во различни големини. Ова е да се приспособат на мали и голем багаж. Ако имате еден час или па пред да го поврзете вашиот воз лисја, ставаш багаж во шкафче, одат на пијачка, или имаат краток поглед низ околината.

Франкфурт во Хановер возови

Брисел со Хановер возови

Виена во Хановер возови

Келн во Хановер возови

 

Воз патуваат во Германија, железничка станица, Bahnhof

 

Цената на гардероби одредува нивната цена. Ова значи дека ако ви треба помалку простор за багаж, ќе плаќаат помалку и обратно. Цената спектар на станица шкафовите во Германија е помеѓу 1 € – 5 € за 24 часа употреба.

 

Децата можат да се обучуваат за патување во Германија за слободен

Германија е одлично место за да патуваат со семејството. На германската железничка возови, деца на возраст од шест години патуваат бесплатно без потреба билет. деца над 6 но возраст под 15 исто така, патуваат бесплатно откако тие се придружени со билет плаќаат возрасни.

 

 

Размислува за преземање на воз низ Германија? Оди да се спаси воз онлајн да ги проверите сите наши ексклузивни цени и да започнете да ја планирате вашата следна авантура! Следете нè на Фејсбук, Твитер, и Зачувај воз Instagram страна исто така да се види нашите најнови понуди и друго!

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftrain-travel-germany%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/de_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / де да / FR / или тоа и на повеќе јазици.