Време на читање: 5 минути
(Последно освежено на: 10/09/2021)

јасt не е премногу доцна да се планира бегство во март, пред Велигден брзање. Со децата се на одмор, сега е време да се најде можност да се посетат необични мали острови со некој близок, се качат врз првиот голем авантура за семејно патување на годината, Уживајте во некои од најпознатите магичен градови во светот или да присуствуваат на еден од многу европски фестивали во март. Постојат многу одлични места во Европа за посета во март.

 

како што споменавме, Март е, исто така, на почетокот на сезоната на фестивали во Европа, па така постојат тони на можности да се веселат со локалното население, било да е тоа на цитрус инспирирани карневалот во јужна Франција, или во Лондон Кафе фестивал.

Подгответе се да се откријат Одлични места во Европа да ја посетите во март? Продолжи да читаш!

 

windmill and tulip flowers are part of the Great places in Europe To Visit in March

 

Одлични места во Европа за посета во март: Лондон

Како што велат тие, “лош ден во Лондон сепак е подобар од добар ден на кое било друго место” така секако, Лондон мораше да биде на нашата листа на одлични места во Европа за посета во март.

Март е одличен месец за посета на палатата Кенсингтон градини, Кју градини, или било која од Лондонскиот друг врвни градини, како море на crocuses и нарциси цветаат во главниот град.

Ако се размислува за посета на многу топ атракции, тогаш ви препорачуваме добивање на себе си туристички попуст картичка или а туристички автобус комбо билет. Овие билети и пакети би можеле да ќе те спаси некои сериозни пари!

Амстердам до Лондон возови

Ротердам во Лондон возови

Париз во Лондон возови

Брисел за Лондон возови

 

kew gardens

Кафе фестивал во Лондон

Ние сме големи фанови на кафе. Ние дури и напишано за неверојатни кафулиња овде пред. Значи, тука е уште да се пишува за, како дел од нашиот Голем места во Европа да ја посетите во март – кафе фестивал во Лондон во март!

На 2019 Велика Британија Кафе недела трае од 30-31 март 2019. Врвните баристи и познавачи на кафе на нацијата се собираат на Брик Лејн за да го прослават кафето. Нема да има повеќе од 250 занаетчиски кафе и гурманските храна тезги, дегустации и демонстрации, интерактивни работилници, улица храна, кафе-базирани коктели, Музика во живо, диџеи, изложби и многу повеќе.

Сакате да дознаете повеќе и да добијат билети? Минете во текот тука: https://www.londoncoffeefestival.com

Лион до Лондон Еуростар воз

Келн во Лондон возови

Лил во Лондон возови

Луксембург во Лондон возови

 

Други Годишни настани март во Лондон

  • Приклучи се во годишните прослави Денот на Свети Давид во Лондон со велшкиот партии, храна фестивали, и рагби. 1 Март
  • Навивам во вкусна магацинот на палачинки или crepes на палачинка ден (Shrove вторник) во Лондон, или фати сите палачинка-нервира акција на трката палачинка. 5 Март
  • Однесувајте се кон вашиот мајка за еден ден надвор во Лондон Денот на мајката. Ќе најдете многу забава нешта да се направи со мама, вклучувајќи попладне чаеви, реката Патувања, шопинг, и мјузикли. 31 Март
  • Пример нови пива, присуствуваат пиварница патувања, и да се мешаат со други јаболковина, пиво, но, и обожаватели на Лагер на Неделата на пивото во Лондон. ТБЦ

Антверпен во Лондон возови

Мастрихт во Лондон возови

Bruges во Лондон Возови

Liege во Лондон Возови

 

Лондон март спортски настани

  • Обезбедете добро место за гледање заедно првенство на курсот на Темза овој месец за да ја видите веслање екипи од целиот свет се на Раководител на трката реката и Eights Раководител на реката Трка на жените. 16 и 30 Март
  • Приклучи се на тркачи или види од маргините како Лондон Знаменитости полумаратон ветрови својот пат низ Вестминстер и градот на Лондон. 24 Март

За повеќе Одлични места во Европа да ја посетите во март во Лондон, да ги разгледаме во нашата календар и ве води кон она што е на во Лондон. И се фати најдобриот на сцената во Лондон со нашите театар водич.

 

Одлични места во Европа за посета во март: Зермат во Швајцарија

Ако сеуште не си во текот на зимата, тогаш Зермат во Швајцарија е прилично добар залог да се најде снег. Една од најпознатите летувалишта во Европа, прав е обично добро, дури и до крајот на април.

Како што повеќето од Зермат е ски Областа лежи над 2000 метри, постои недостаток на снег, кога станува збор за пролет скијање. Снегот може да биде трнлив во градот. Сепак, горе на планината, ќе најдете нешто различно. свеж снег, недопрени песни, и многу забава се чекаат да бидат откриени. Со цел да се почувствувајте го целосниот потенцијал на свеж снег, додека се уште престојуваат безбедно, вработи ски водич за некои off-пистата скијање.

Зермат не само што се допадне на оние со апетит за авантура, но тоа, исто така, има некои прекрасни активности за оние кои се помалку авантуристички души премногу. Зимски скитници во Зермат се смета дека се меѓу најсликовитите во регионот. Карта на сите зима скокање може да се најде на туризмот веб-страница на Зермат. Нема потреба за водич, како патеки се добро обележани, негувани, и безбедно.

Цирих Зермат возови

Женева за Зермат возови

Берн да Зермат возови

Луцерн на Зермат возови

 

Одлични места во Европа за посета во март: североисточниот, Холандија

Ако сте во посета на градини во Лондон за да го видиш цвеќиња, зошто да не го продолжи трендот? Се фати возот за Холандија! годишен лале цут Холандија е феномен кој привлекува илјадници туристи секоја година. И за добра причина! Март е одлично време да ја посетите како ќе бидете сигурни дека да се пропушти на народот. Ова значи дека самите лалиња не може да се појави како уште. сеуште можете да уживате спектакуларно шоу на снег бели, нарциси, и згодна розова и виолетова хиацинт. Вториот се појавува веднаш на маргината помеѓу март и април. Секако, временските услови разликуваат во зависност од годината, па затоа е најдобро да се консултираат посветен веб-сајт на нацијата лале за неделникот надградби цвет, која започне во март.

 

Книга вашиот следен патување со воз со користење Зачувај воз

Одлични места во Европа да ја посетите во март блог пост, сте убедени? Зошто да не се 3 минути и да се најде билет за воз на saveatrain.com. Пополнете го датумот и времето, кои ќе сакаат да патуваат и ние ќе ви овозможи со најдобра цена за вашето патување, и можете да плаќаат за вашиот патување со воз во неколку начини.

 

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк на овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fgreat-places-europe-march%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/de_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / де да / FR / или es и на повеќе јазици.