Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 27/03/2021)

Патување со деца или може да биде ноќна мора, или најдобро време на твојот живот. Благодарение на тешки природи нашите деца и нашата желба да ги занесе, таму обично нема средина. Сепак, постојат начини за да се направи патувате со деца полесно за себе. Најдобар начин да го направите тоа е да се обезбеди на младите секогаш има нешто да се направи или да ја видите. Да ви помогне да ги задржиме окупирана, составивме список на 5 најдобрите атракции за деца во Европа. Можете лесно да стигнат до овие дестинации со воз. Ајде да погледнеме:

 

Атракции за деца во Италија

Италија нуди неколку фантастични атракции за деца ако доживеете историски место не ги возбуди. Во Висерба слободно време парк, тие може да го видиш место на Италија во минијатура! Паркот, исто така, располага со весело-Go-круг, игралиште, различни вози, и кино. Алтернативно, ако се најдете во Рим, можете да одат на Hydromania воден парк. Само надвор од Рим, ветува мноштво на слајдови и вода забава, што го прави совршен за деца.

Милан во Рим возови

Фиренца во Рим возови

Болоња во Рим возови

Неапол во Рим возови

 

Атракции за деца во Англија

Warner Bros. Studios Making of Harry Potter is one of the 5 Best Attractions for Kids in Europe

 

Една од главните атракции за деца во Англија е Warner Bros. студиа Правење на Хари Потер турнеја во Лондон. Сепак, за младите истражувачи заинтересирани во чуда на природата, Природна историја Лондон музеј е одличен избор. Постојат голем број на дете-пријателски експонати каде што може да се запознаат со диносаурусите и сончев систем. Тоа е голема Искуство што го прави вреди да се посети Лондон за семејства.

 

Атракции за деца во Холандија

Амстердам обично не се препорачува како семејство-пријателски дестинација, но тоа не значи дека не може да биде на тој начин. за деца, можеби највозбудливиот локација е Натура Artis Magistra или уметници. Тоа е масивна зоолошка градина во комплет со аквариум, игралишта, зоолошки музеј, и планетариум. Се одликува со повеќе од 900 животински видови!

Алтернативно, можете да се упатат кон Efteling во Kaatsheuvel. Тоа е најголем тематски парк во земјата, со фантазија тема и фокус на митови и легенди. Постојат многу вози и забава за деца кои се љубители на бајки.

 

 

Белгија

Кога станува збор за забава за деца, Белгија нуди на своите тематски парк, Plopsaland. Тоа е шарени, полн со ролери coasters и игралишта, и има голем број на теми за секое дете да уживаат. Исто така, има фарма со животни кои децата можат да ги посетат, како и театарски и брод вози.

Антверпен Де Пане возови

Брисел Де Пане возови

 

 

Франција

Disneyland France

 

Еден од најпознатите атракции за деца е несомнено Дизниленд. Тоа не може да биде подобра од онаа во Париз. Тоа е најпопуларниот тематски парк во цела Европа со причина. Постојат пет тематски области, како и многу вози и атракции. Некои од нив вклучуваат Parc Астерикс, Пиратите од Карибите, Зуи светлосна година Ласерски експлозијата и Тоа е мал свет. Во посета на Париз и Франција со деца не е комплетен без Дизниленд.

Париз во Дизниленд Marne-la-Vallée возови

Брисел во Дизниленд Marne-la-Vallée возови

 

Подгответе се да имате незаборавен одмор со вашиот целото семејство? Посета на некои од 5 најдобрите атракции за деца во Европа од нашата листа, и ќе има експлозија. Бидете сигурни да го планирате вашиот одмор и книга вашиот билети за воз на време!

 

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-attractions-kids-europe%2F%3Flang%3Dmk– (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/de_routes_sitemap.xml и можете да го промените / де до / PL / или тоа и на повеќе јазици.