Време на читање: 4 минути
(Последно освежено на: 28/03/2021)

Патување да видите место е одличен избор - но што ако сте само сакаат да се забавуваат? Во тој случај, постојат градови со најдобар ноќен живот, и добивање на воз е лесен и ефтин.

За партијата животни, постои ништо слично соочува ноќниот живот на нов град. Најдоброто нешто во врска со тоа се прави во Европа е дека секој град има поинаква атмосфера. Погледнете на врвот 5 градови со најдобар ноќен живот и да видиме кој ќе уживате во повеќето:

 

1. Берлин Ноќен живот, Германија

Berlinе го најдете Берлин во Топ 5 Градови со најдобар ноќен живот со причина. Градот има живописни и интензивни клубска сцена дека е сигурен во Европа. Берлин привлекува многу истомисленици животни од забава. Тоа е зошто тоа е речиси гаранција за да имаат добар пат во една од своите бројни клубови. Бергхајн е сигурно најпознатиот ноќен клуб во градот, како и најексклузивната и некои, би рекол најдоброто во Европа. Откако производство на електрична енергија, сега тоа е епицентарот на Берлин клубска сцена. Вие не може да го пропушти тоа во посета ако сте во потрага за голем време! За среќа, постигнување на Берлин со воз е лесен - вие може да се дојде од Амстердам, Лондон, и Франкфурт, меѓу другите градови.

Берлин во Потсдам возови

Берлин во Хамбург возови

Франкфурт во Берлин возови

Берлин во Минхен возови

2. Ноќен живот во Амстердам, на Холандија

Amsterdam canal at night

 

Амстердам е еден од градовите кои заслужуваат својата репутација како еден од најдобрите на партијата. Тоа е популарна дестинација, особено за љубителите на транс, техно, хип-хоп, длабока куќа, и EDM. Некои од најважните места за посета се Магацински Elementenstraat и фабрика за шеќер. И двајцата се големи клубови да се забавуваат на, во зависност од она што ви се допаѓа. Едно е сигурно - партиите се диви. Клубовите не се затвораат, додека 3 или 4 изутрина, па има доволно време да уживаат во. Стигнат до Амстердам со воз од секоја голема Европски градови како Берлин, Париз, Лондон, и Брисел.

Брисел до Амстердам возови

Лондон до Амстердам возови

Берлин во Амстердам возови

Париз до Амстердам возови

 

3. Стокхолм, Шведска

Во студените Скандинавија, и на локалното население и туристи знаат како да се забавуваат. Стокхолм е меѓу градовите со најдобар ноќен живот се должи на различни клубови и голем број луѓе во нив. Кујната пеколот е место каде што не може да го пропушти во Стокхолм, така бидете сигурни да проверите. Овој град е лесно да се стигне со воз од други Европски железнички станици.

Stockholm is among Top 5 Cities With The Best Nightlife In Europe

 

4. Рим, Италија

уникатен историската атмосфера на Рим го подобрува квалитетот на клубовите во градот. типична италијанска, искуството на клубовите во Рим има одредени живот-љуби-сè, повик шарм да го. Големи танц подови, пријателски бармени, и забавна атмосфера се направи ноќен живот во Рим уникатно искуство. Еден од најдобрите делови за посета на Италија е дека постојат голем број на возења со воз. Тие може да ви насекаде, каде што сакате да одите. Некои од нив ќе ве почестат со прекрасни глетки на патот.

Милан во Рим возови

Фиренца во Рим возови

Пиза во Рим возови

Неапол во Рим возови

 

 

5. Лондон, Англија

London is among Top 5 Cities With The Best Nightlife In Europe

 

Лондон има различна клубска сцена, кој го става меѓу првите пет градови со најдобар ноќен живот во Европа. Можете да ја посетите гламурозна ноќни клубови, бурлеска емисии, ретро клубови, и нешто помеѓу. Тоа е одлично место на партијата, и добивање на Лондон од страна на воз е достапен од повеќето големи европски градови. Не пропуштајте ја клубска искуство Лондон!

Амстердам во Лондон возови

Париз во Лондон возови

Берлин до Лондон возови

Брисел за Лондон возови

 

Подготвени за следниот партиски бараат патување? нашите Топ 5 Градови со најдобар ноќен живот во Европа нема да ве разочараме, дури и ако ги посетиле пред. Книга вашиот билети за воз и уживаат во забавата и музика!

 

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftop-cities-best-nightlife%2F%3Flang%3Dmk– (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/fr_routes_sitemap.xml и можете да го промените / fr да / де / или тоа и на повеќе јазици.