Време на читање: 8 минути
(Последно освежено на: 11/06/2021)

Приватност, 5-хотелски објекти со starвезда, воодушевувачки видено, и локацијата, следниот 10 спотовите го добија сето тоа. овие 10 неверојатни места за изнајмување за одмор во Европа се опкружени со зачудувачка природа и доаѓаат со неверојатни поволности.

 

1. Прекрасно место за изнајмување одмори во Франција: Provence

Камени колиби, антички француски вили, живописните планини Дентелс де Монтмираил, Provence е еден од 10 најстрашни места за изнајмување одмор во Европа.

Прво, будење на мириси на лаванда и берење цреша од дрвјата е една од најдобрите работи што треба да се направат во Прованса. Второ, воодушевувањето на прекрасниот Мон Венту од прозорците на вашата селска куќа ќе го надмине секој сон што некогаш сте го сонувале за совршен одмор.

Видови на сместување:

Во Прованса, имате многу можности за сместување за изнајмување: Куќи во фарма, вили, и шармантни колиби. Сите изнајмувања за годишни одмори се целосно опремени за да бидат домаќини на семејства со деца, или групи пријатели.

Опсег на цени:

од $136 за 2 спален стан до $350 за вила, по ноќ.

Дижон до Прованса со воз

Париз до Прованса со воз

Лион до Прованса со воз

Марсеј до Прованса со воз

 

Страшни места за изнајмување одмори на врвот на ридот Во Франција: Provence

 

2. Најдобро место за изнајмување одмори во Европа во Италија: Тоскана

Тосканската винска долина е прекрасно место за изнајмување во Италија. Свилените ридови се прекрасен амбиент за релаксирачки одмор. на пример, неверојатниот остров igиliо, или францисканскиот манастир во Ла Верна, се одлични лежерни активности во прекрасниот тоскански регион.

дополнително, будење наутро, излегувајќи од селската фарма до прекрасните погледи на Тоскана – е бесценет. тука, можете да изберете од ладење покрај приватниот базен со чаша вино, или одење на винска турнеја.

Видови на сместување:

Вили, станови, и колиби.

Опсег на цени:

$68 до $200 по ноќ.

Активности за деца: Дефинитивно! Додека возрасните се разгалуваат себеси, децата имаа експлозија во зоолошките градини во Пистоја или Кавалино Мато забавен парк in Livorno.

Фиренца до Гросето со воз

Перуџа до Гросето со воз

Витербо до Гросето со воз

Рим до Гросето со возови

 

Тоскански дом во долината на вино

 

3. Најдобро место за изнајмување одмори во Велика Британија: Западна Англија

Зачудувачки крајбрежја, куќички од камен, прекрасни зајдисонца, и спокојство, направете ја Југозападна Англија идеално место за изнајмување одмор во англиското село. во прилог, на шармантни крајбрежни градови од Девон и Дорсет го сочуваа својот шарм низ годините и застанаа храбро во рацете на времето и солените ветрови.

Одење по златните плажи, восхитувајќи се на карпите на Симон Олд Хари, или Јураскиот брег, победи градски паузи во секое време. Додека престојував тука, ќе почувствувате дека патувате назад во времето од праисторијата до ерата 17та век. Пејзажот ви раскажува приказни за времето и текот на природата во овој дел на Англија, додека куќите со сламени или традиционални камени ќе ви кажат за животот и културата во Западна Англија.

така, ако сте заинтересирани за англиската култура, градини, архитектура, и приказни – тогаш ќе откриете дека Западна Англија има некои од прекрасните места за изнајмување одмори во Европа.

Опсег на цени:

$70- 320 по ноќ

Крајбрежје на Западна Англија

 

4. Прекрасно место за изнајмување одмори во Швајцарија: Швајцарските Алпи на

со повеќе 10,000 сместување опции, на швајцарските Алпи се прекрасно место за изнајмување во Европа. Зачудувачки планински венец на Швајцарските Алпи, нуди најдобри погледи, пејзаж, патеки, сценографијата, разноврсна имот за изнајмување, тоа ќе ви ја спушти вилицата.

Една од најдобрите работи во врска со изнајмувањата за годишни одмори на швајцарските Алпи е дека има дом за секаков вкус и група. За семејства, групи пријатели, со надворешна топла када, бунгари, поглед на планина или долина - Швајцарските Алпи се толку разновидни што се идеално место за изнајмување на одмор за секого.

така, сега само треба да изберете помеѓу места надвор од тепаните како Луцерн, или долината на водопадите, езерото Маџоре или планинските погледи на вашето патување до најнезаборавниот одмор досега.

Видови на сместување:

Шалети, дрвени кабини, куќи, или станови.

Опсег на цени:

од $92 за стан да $265 за една ноќ за приватен вила или куќа со поглед на езеро.

Цирих до Венген со воз

Geneенева до Венген со воз

Берн до Венген со воз

Базел до Венген со воз

 

Страшни места за изнајмување на одмори во швајцарските Алпи

 

5. Прекрасни места за изнајмување одмори во Франција

Франција е неверојатна дестинација за изнајмување одмор во Европа. Со толку многу убави и разноврсни места, навистина ни беше тешко да одбереме само едно прекрасно место за изнајмување за вашиот следен француски празник.

на пример, Бијариц ги има најневеројатните плажи, додека долината Дордоња нуди неверојатни погледи на планините и реките.

Или место за изнајмување што ќе го одберете, вашиот неверојатен одмор за изнајмување ќе биде целосно опремен, со прекрасни градини, и во најубавите региони на Франција.

Видови на сместување:

Во Бретања, ќе најдете замоци за изнајмувања за одмори, или куќа со приватна патека до прекрасното крајбрежје.

Опсег на цени:

$75 – $145 по ноќ

Нант на турнеи со воз

Лил до турнеи со воз

Лил до Париз со воз

Тури до Париз со воз

 

 

6. Прекрасно место за изнајмување одмори во Република Чешка: Боемија

Боемска Швајцарија е еден од величествените региони во Европа. Благодарение на неверојатните планини со песочник и погледот кон реката Елба, Чешка Швајцарија е рај за одмор. Така, тоа е прекрасно место за изнајмување во Европа.

Ова место нуди епски погледи, многу пешачки патеки, семејство излетнички места, и река за пливање.

Видови на сместување:

Модерни домови во непосредна близина на дивата природа, и животот на 100 милиони години. Градот Децин е прекрасно место за изнајмување на вашиот дом далеку од дома.

Опсег на цени:

$90 – $150 по ноќ

Нирнберг до Прага со воз

Минхен до Прага со воз

Берлин до Прага со воз

Виена до Прага со воз

 

Место за изнајмување одмори во Република Чешка: Боемија

 

7. Прекрасно место за изнајмување одмори во Австрија: Стирија

Се наоѓа во југоисточна Австрија, Стирскиот алпски предел е еден од најубавите во Австрија. Затоа, Стирија е прекрасно место за изнајмување одмори во Европа: ставовите, глечерот, зелени пасишта, и сценска природа.

Во прилог на прекрасен поглед и патеки за пешачење, во Стирија, целосно ќе се опуштите по посетата на природни термални извори. Алтернативно, благодарение на многуте јаболкници и лозја, може да ја положиш главата, или уживајте во вкусен пикник.

Видови на сместување:

дрвени кабини, вили со базени, бунгари.

Опсег на цени:

$65 – $200 по ноќ

Салцбург до Виена со воз

Минхен до Виена со воз

Грац до Виена со воз

Прага до Виена со воз

 

Место за изнајмување на одмори во алпинистичкиот пејзаж на Стариј

 

8. Прекрасно место за изнајмување одмори: Лондон

Лондон е едно од најпрекрасните места за изнајмување одмори во Европа бидејќи е град на бесконечни опции. Тука ќе најдете уникатни и убави населби, со различна архитектура, култура, и вибрации. Нотинг Хил е сонувачки, Хемпстед Хит е традиционален и цвета, а Кенсингтон е благороден и тренди. Ова се само неколку примери на прекрасни места за резервирање на вашиот следен изнајмување за одмор надвор од дома.

Згора на тоа, Лондон нуди толку многу знаменитости, пазари, музеи, и паркови за секаков вид вкус и годишен одмор. Затоа, Лондон ќе биде апсолутна победа за А. семеен одмор во Европа со деца: Забавни паркови, најдобри слаткарници, и Хари Потер секако.

Видови на сместување:

Изнајмувања на станови во центарот на Лондон, и домови надвор од Лондон, depending on the zone.

Опсег на цени:

$70- 320 по ноќ

Амстердам до Лондон со воз

Париз до Лондон со воз

Берлин до Лондон со воз

Брисел до Лондон со воз

 

Место за изнајмување на годишни одмори: Лондон

 

9. Прекрасно место за изнајмување одмори во Германија: Баварија

Баварија е еден од најживописните региони во Германија, особено во пролет. Од Алпите до реката Дунав, музика, и баварски деликатеси, со толку многу работи што треба да се направат, на 10-еднодневно патување во Баварија можеби не е доволно да уживаме во сè што нуди ова спектакуларно место.

Така, треба да планирате однапред за вашиот одмор во Баварија. Бидејќи Баварија е една од омилените дестинации за одмор во Германија, за локалното население и туристите, изнајмувањата за годишни одмори имаат тенденција да се резервираат неколку месеци однапред. Во прилог на резервација за сместување, да го искористите најдобро од вашиот баварски одмор, истражете и креирајте список на врвни знаменитости и активности што мора да ги направите, и имаат општа маршрута.

Видови на сместување:

Вили, станови, и куќи.

Опсег на цени:

$80- $350 по ноќ

Дизелдорф до Минхен со воз

Дрезден до Минхен со воз

Нирнберг до Минхен со воз

Бон до Минхен со воз

Место за изнајмување одмор во живописната Баварија

 

10. Прекрасно место за изнајмување одмори во Италија: езерото Комо

Езерото Комо е една од најпопуларните дестинации за одмор во Италија. И покрај фактот дека може да се преполни во летната сезона, воодушевувачкото езеро и планински погледи, со спокојната атмосфера, ставете го езерото Комо во 10 најстрашни места за изнајмување одмор во Европа.

Најдобро време да одмор во езерото Комо е помеѓу март и ноември, кога јули-август се најтоплите и најпрометните месеци. така, навистина е важно да го направите вашето истражување однапред. Затоа, најважно е да проверите дали има сместување и добрите и лошите страни за резервирање на изнајмување за одмор во езерото, за кој било дел од годината.

Видови на сместување:

Луксузни вили, станови, бунгари, и колиби.

Опсег на цени:

$40 на ден до $500 неделно

Фиренца до Комо со воз

Милан до Комо со воз

Од Торино до Комо со воз

Genенова до Комо со воз

 

Место за изнајмување одмор на езерото Комо

 

овде, во Зачувај воз, ние ќе бидеме среќни да ви помогнеме да испланирате патување до 10 најстрашни места за изнајмување одмор во Европа. Патување со воз до дестинацијата и сон дома далеку од дома е најбрзиот и достапен начин на патување.

 

 

Дали сакате да ја вметнете нашата објава на блогот „1о Прекрасни места за изнајмување одмори во Европа“ на вашата страница? Можете или да го преземе нашата фотографии и текст и ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fmk%2Fvacation-rental-places-europe%2F- (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе ги најдете нашите најпопуларни линии за воз - https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml.
  • Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/fr_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / FR до / ES / или де и на повеќе јазици.