Koha e leximit: 8 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 11/06/2021)

Privatësia, 5-objektet e hotelit me yje, pamje të lë pa frymë, dhe vendndodhja, tjetri 10 spotet i kanë marrë të gjitha. këto 10 Vendet e mrekullueshme të pushimeve me qira në Evropë janë të rrethuara nga natyra mahnitëse dhe vijnë me përfitime të mahnitshme.

 

1. Vend i mrekullueshëm me qira për pushime në Francë: Provence

Shtëpi prej guri, vila antike franceze, malet piktoreske Dentelles de Montmirail, Provence është një nga 10 vendet më të tmerrshme të pushimeve me qira në Evropë.

së pari, zgjimi me aromat e livandës dhe marrja e qershisë nga pemët është një nga gjërat më të mira për të bërë në Provence. në radhë të dytë, admirimi i Mont Ventoux-it të bukur nga dritaret e shtëpisë tuaj të vendit do të tejkalojë çdo ëndërr që keni pasur ndonjëherë për pushimet perfekte.

Llojet e akomodimit:

Në Provence, ju keni shumë mundësi pushimi për pushime: Shtëpitë e fermave, vila, dhe cottages simpatike. Të gjitha pushimet me qira janë të pajisura plotësisht për të pritur familje me fëmijë, ose grupe miqsh.

Gamë të çmimeve:

nga $136 per nje 2 apartament dhomë gjumi për të $350 për një vilë, për një natë.

Dijon në Provence me një tren

Parisi në Provence me një tren

Lyon në Provence me një tren

Marsejë në Provence me një tren

 

Vende me qira për pushime të mrekullueshme në majë të kodrës Në Francë: Provence

 

2. Vendi më i mirë i pushimeve me qira në Evropë, në Itali: Tuscany

Lugina e verës toskan është një vend i mrekullueshëm për pushime me qira në Itali. Kodrat e mëndafshtë janë një mjedis i mrekullueshëm për një pushim relaksues. për shembull, ishullin Giglio që të lë pa frymë, ose manastiri françeskan në La Verna, janë aktivitete të shkëlqyera të qeta në rajonin e bukur toskan.

Përveç kësaj, zgjimi ne mengjes, duke dalë nga shtëpia në fermë e vendit për në pamjet e bukura të Toskanës – është i paçmuar. këtu, ju mund të zgjidhni nga ftohja nga pishina private me një gotë verë, ose duke shkuar në një turne vere.

Llojet e akomodimit:

Vila, apartamente, dhe shtëpitë.

Gamë të çmimeve:

$68 në $200 për një natë.

Aktivitete për Fëmijë: Patjetër! Ndërsa të rriturit përkëdhelin veten e tyre, fëmijët kanë një shpërthim në kopshtet zoologjike të Pistoia ose Cavallino Matto Park dëfrimi in Livorno.

Firence në Grosseto Me Një Tren

Perugia në Grosseto Me Një Tren

Viterbo në Grosseto Me Një Tren

Roma në Grosseto me një tren

 

Shtëpi toskan në luginën e verës

 

3. Vendi më i mirë i pushimeve me qira në Mbretërinë e Bashkuar: Anglia Perendimore

Vija bregdetare mahnitëse, cottages me gurë, perëndime dielli të bukura, dhe qetësinë, bëjeni Anglinë Jugperëndimore vendin ideal për pushime në fshatrat angleze. veç, e qytete simpatike bregdetare e Devon dhe Dorset kanë ruajtur hijeshinë e tyre me kalimin e viteve dhe qëndruan të guximshëm në duart e kohës dhe erërave të kripura.

Ecja përgjatë plazheve të arta, duke admiruar shkëmbinjtë Simon Old Harry, ose Bregu Jurasik, mundi pushimet e qytetit në çdo kohë. Ndërsa qëndro këtu, do të ndieni se po udhëtoni prapa në kohë nga epoka parahistorike në 17th shekull. Peisazhi ju tregon histori të kohës dhe rrjedhës së natyrës në këtë pjesë të Anglisë, ndërsa shtëpitë prej guri me kashtë ose tradicionale do t'ju tregojnë për jetën dhe kulturën në Anglinë Perëndimore.

Kështu që, nëse jeni të etur për kulturën angleze, kopshte, arkitekturë, dhe përralla – atëherë do të zbuloni se Anglia Perëndimore ka disa nga vendet e mrekullueshme të pushimeve me qira në Evropë.

Gamë të çmimeve:

$70- 320 për një natë

Vija bregdetare e Anglisë Perëndimore

 

4. Vend i mrekullueshëm me qira për pushime në Zvicër: Alpet zvicerane

me mbi 10,000 opsionet e akomodimit, e Alpet zvicerane janë një vend i mrekullueshëm për pushime në Evropë. Vargmali mahnitës i Alpeve Zvicerane, ofron pamjet me te mira, peizazh, shtigje, peizazh, prona të gjithanshme për pushime, kjo do të bëjë që nofulla të bjerë.

Një nga gjërat më të mira për qiradhëniet në Alpet Zvicerane është se ka një shtëpi për çdo shije dhe grup. Për familjet, grupe miqsh, me vaskë të nxehtë në natyrë, chalets, Pamje nga mali apo lugina - Alpet Zvicerane janë aq të ndryshme saqë ato janë vendi ideal për pushime me qira për këdo.

Kështu që, tani ju vetëm duhet të zgjedhni mes vende jashtë rruge si Lucerni, ose lugina e ujëvarave, liqeni Maggiore ose pamje malore në udhëtimin tuaj në pushimet më të paharrueshme ndonjëherë.

Llojet e akomodimit:

Chalets, kabina druri, shtëpi, ose apartamente.

Gamë të çmimeve:

nga $92 për një apartament për të $265 për një natë për një shtëpi private ose shtëpi me pamje nga liqeni.

Cyrihu në Wengen Me Një Tren

Gjenevë në Wengen me një tren

Bern në Wengen me një tren

Bazeli në Wengen me një tren

 

Vende të mrekullueshme për pushime në Alpet Zvicerane

 

5. Vende të mrekullueshme për pushime me qira në Francë

Franca është një destinacion i mrekullueshëm me qira për pushime në Evropë. Me kaq shumë vende të bukura dhe të gjithanshme, e kemi parë vërtet të vështirë të zgjedhim vetëm një vend të mrekullueshëm për pushime me qira për festën tuaj të ardhshme franceze.

Për shembull, Biarritz ka plazhet më mahnitëse, ndërsa lugina e Dordogne ofron pamje të mahnitshme malore dhe lumore.

Ose vendi i pushimeve që zgjidhni, qiraja juaj e mahnitshme e pushimeve do të jetë e pajisur plotësisht, me kopshte te bukura, dhe në rajonet më të mrekullueshme të Francës.

Llojet e akomodimit:

Në Bretanjë, do të gjeni kështjella për pushime me qira, ose një vilë me një shteg privat në vijën e bukur bregdetare.

Gamë të çmimeve:

$75 – $145 për një natë

Nantes në turne me një tren

Lille për në Ture me Një Tren

Lille për në Paris me një tren

Turne në Paris me një tren

 

 

6. Vend i mrekullueshëm për pushime me qira në Republikën Çeke: Bohemi

Zvicra Bohemiane është një nga rajonet madhështore në Evropë. Falë maleve të mrekullueshëm me rërë dhe pamjeve të lumit Elba, Zvicra Çeke është një parajsë pushimesh. kështu, është një vend i mrekullueshëm me qira për pushime në Evropë.

Ky vend ofron pamje epike, shumë shtigje alpine, familje vendet për piknik, dhe një lumë për të notuar.

Llojet e akomodimit:

Shtëpi moderne në afërsi të natyrës së egër, dhe jeta e 100 milion vjet. Qyteti i Decin është një vend i mrekullueshëm për të marrë me qira shtëpinë tuaj larg shtëpisë.

Gamë të çmimeve:

$90 – $150 për një natë

Nuremberg në Pragë me një tren

Mynih për në Pragë me një tren

Berlini për në Pragë me një tren

Vjena në Pragë me një tren

 

Vend pushimi me qira në Republikën Çeke: Bohemi

 

7. Vend i mrekullueshëm për pushime me qira në Austri: Styria

E vendosur në Austrinë juglindore, peisazhi alpin Styrian është një nga më të bukurit në Austri. prandaj, Styria është një vend i mrekullueshëm me qira për pushime në Evropë: pikëpamjet, akullnaja, kullota të gjelbërta, dhe natyrën skenike.

Përveç pamjeve madhështore dhe shtigjeve për shëtitje, në Styria, ju do të relaksoheni plotësisht pas një vizite në burimet termike natyrore. alternativ, falë shumë pemëve të mollëve dhe vreshtave, ju mund të vendosni kokën, ose shijoni një piknik të shijshëm.

Llojet e akomodimit:

kabina druri, vila me pishina, chalets.

Gamë të çmimeve:

$65 – $200 për një natë

Salzburg në Vjenë Me Një Tren

Mynih për në Vjenë me një tren

Graz për në Vjenë me një tren

Praga për në Vjenë me një tren

 

Vendi me qira për pushime në peizazhin Alpine Styrian

 

8. Vend i mrekullueshëm për pushime me qira: Londër

Londra është një nga vendet më të mrekullueshme të pushimeve me qira në Evropë, sepse është një qytet me mundësi të pafundme. Këtu do të gjeni lagje unike dhe të bukura, me arkitekture te ndryshme, kulturë, dhe dridhjet. Notting Hill është ëndërrimtar, Hampstead Heath është tradicionale dhe lulëzon, dhe Kensington është e hijshme dhe e modës. Këto janë vetëm disa shembuj të vendeve të mrekullueshme për të rezervuar pushimet tuaja të ardhshme me qira larg shtëpisë.

për më tepër, Londra ofron kaq shumë pamje, tregjet, Muzetë, dhe parqe për çdo lloj shije dhe pushimi. prandaj, Londra do të jetë një fitore absolute për një pushime familjare në Evropë me fëmijë: parqe dëfrimi, pastiçeritë më të mira, dhe Harry Potter natyrisht.

Llojet e akomodimit:

Qira apartamentesh në qendër të Londrës, dhe shtëpitë jashtë Londrës, depending on the zone.

Gamë të çmimeve:

$70- 320 për një natë

Amsterdami për në Londër me një tren

Paris në Londër me një tren

Berlin me Londër me një tren

Brukseli për në Londër me një tren

 

Vendi i pushimeve me qira: Londër

 

9. Vend i mrekullueshëm me qira për pushime në Gjermani: Bavaria

Bavaria është një nga rajonet më piktoreske në Gjermani, sidomos në pranverë. Nga Alpet në lumin Danub, muzikë, dhe shijshme bavareze, me kaq shumë gjëra për të bërë, një 10-udhëtim ditor në Bavari mund të mos mjaftojë për të shijuar gjithçka që ofron ky vend spektakolar.

kështu, duhet të planifikoni shumë përpara për pushimet tuaja në Bavari. Meqenëse Bavaria është një nga destinacionet e preferuara të pushimeve në Gjermani, për vendasit dhe turistët, Rentals për pushime priren të rezervohen disa muaj më parë. Përveç rezervimit të akomodimit, për të bërë më të mirën e pushimeve tuaja bavareze, hulumtoni dhe krijoni një listë të pamjeve dhe aktiviteteve kryesore që duhet të bëni, dhe kanë një itinerar të përgjithshëm.

Llojet e akomodimit:

Vila, apartamente, dhe shtëpitë.

Gamë të çmimeve:

$80- $350 për një natë

Dusseldorf në Mynih me një tren

Dresden për në Mynih me një tren

Nuremberg në Mynih me një tren

Bon në Mynih me një tren

Vendi me qira për pushime në Bavaria piktoreske

 

10. Vend i mrekullueshëm për pushime me qira në Itali: Liqeni i Como

Liqeni Como është një nga destinacionet më të njohura të pushimeve në Itali. Pavarësisht nga fakti që mund të ketë shumë njerëz në sezonin e verës, liqeni dhe pamjet e maleve që të lënë pa frymë, me atmosferën e qetë, vendosni liqenin Como në 10 vendet më të tmerrshme të pushimeve me qira në Evropë.

Koha më e mirë për të pushime në liqenin e Comos është midis marsit dhe nëntorit, kur korrik-gusht janë muajt më të ngrohtë dhe më të ngarkuar. Kështu që, është me të vërtetë e rëndësishme që ju të bëni hulumtimin tuaj paraprakisht. prandaj, gjëja më e rëndësishme është të kontrolloni për akomodim dhe pro dhe kundër për rezervimin e një qiraje pushimesh në liqen, për çdo pjesë të vitit.

Llojet e akomodimit:

Vila luksoze, apartamente, chalets, dhe shtëpitë.

Gamë të çmimeve:

$40 në ditë për të $500 në javë

Firence në Como me një tren

Milano në Como me një tren

Torino në Como me një tren

Genoa në Como me një tren

 

Vendi me qira për pushime në liqenin Como

 

këtu në Save A Train, ne do të jemi të lumtur të ndihmojmë në planifikimin e një udhëtimi në 10 vendet më të tmerrshme të pushimeve me qira në Evropë. Një udhëtim me tren në destinacion dhe një shtëpi e ëndërruar larg shtëpisë është mënyra më e shpejtë dhe më e volitshme e udhëtimit.

 

 

A doni të vendosni në faqen tuaj në internet postimin tonë të blogut "1o Vende me Qira të Mrekullueshme të Pushimeve në Evropë"? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsq%2Fvacation-rental-places-europe%2F- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)