Koha e leximit: 6 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 29/10/2021)

Nëse ju keni filluar vetëm duke planifikuar një udhëtim përmes Bavaria në Gjermani, ndoshta ju jeni duke menduar në lidhje me itinerarin. Ju jeni më shumë gjasa të përshkuar me numrin absolut të mahnitshme vende per te vizituar. Plus, ju doni të përshtaten gjithë ata në një 10 ditë itinerarit në Bavari.

Bavaria ka shumë për të ofruar, dhe kjo është e sigurt. Ju mund të vizitoni një numër të madh të qyteteve madhështore në Bavari, si Mynihu, për shembull. Ju mund të shkoni në anën e madhe bavarez rrugë birrë në qoftë se ju jeni një njohës i birrës.

Ne do të ju jap një itinerar të detajuar për Bavari, dhe të gjithë ju do të duhet të bëni është të ndjekin atë dhe të ketë një kohë të mrekullueshme! Kështu që, le të marrin një vështrim.

 

Çfarë ju duhet të dini para se të marrim filluar me tona 10 Dita Itinerari Në Bavaria?

Para se të fillojmë, ka disa gjëra që ju duhet të dini.

Bavaria është një krahinë e madhe, dhe ju lehtë mund të kalojnë javë në të. Kjo është ndoshta e nevojshme qoftë se ju doni të shihni çdo gjë në hollësi të madhe.

Megjithatë, nëse ju jeni duke shkuar për një 10 Udhëtim ditor, atëherë ju do të keni për të prerë disa gjëra jashtë. Cka eshte me shume, ajo do të jetë mirë për të shkuar tren nëpërmjet. Nëse ju jeni për të bërë këtë, ju do të jetë në gjendje për të marrë në çdo vend në asnjë kohë. Ne krye te kesaj, ju do të keni mundësinë për të dëshmuar mendimet më të mëdha Bavaria oferta.

Për më tepër, shkuar me tren përmes Bavaria është shumë e lehtë dhe të lira. Biletat janë të lirë, dhe ju mund të vizitoni në çdo cep të krahinës.

Në fund, ju duhet të dini se kur për të vizituar Bavaria. Herë tuaj 10 ditë itinerarit në Bavari duhet të mbulojë janë diku nga shtatori deri në tetor. Ju do të shmangur turmave, dhe ju do të merrni shans për të vizituar Oktoberfest.

Tani që të gjithë që është e mbuluar, le të marrin një vështrim në itinerarin tuaj:

Itinerary in bavaria germany

 

Bavaria Day Itinerari 1 Dhe 2: Mynihu

Kur shkon në Bavari, ju duhet të fillojë me Mynih. Para së gjithash, ajo është e lehtë për të arritur, Nuk ka rëndësi se ku je në Evropë. Ti mundesh merr një tren nga pothuajse kudo dhe për të arritur Munich. Ose, në qoftë se ju jeni të vijnë nga diku larg, mund të fluturosh. Mynih është qyteti më i madh në Bavari, dhe aeroplanët fluturojnë në atë nga shumë qytete në të gjithë globin. Nëse jo se, ju lehtë mund të arrijnë atë duke fluturuar në një qytet të madh dhe pastaj duke shkuar në Mynih.

Plus, le të mos harrojmë se çdo 10 ditë Itinerari në Bavari nuk mund të jetë i plotë pa Munich. Ju padyshim do të gjeni këtë qytet në një magjike vend për të vizituar. Nga Kulla e Sahatit mahnitëse në Englisher Garten, ju do të keni shumë vende për të vizituar.

Nëse ju doni të shihni sa më shumë nga ajo që është e mundur, Ne ju këshillojmë që të qëndrojnë në qendër. Ne ate menyre, ju do të jetë në gjendje për të marrë në çdo gjë në këmbë.

Deri në fund të ditës 2, ti duhet paketë çanta tuaj dhe të shkojnë në qytetin e Berchtesgaden.

Dusseldorf për Trenat Mynihut

Dresden për Trenat Mynihut

Nuremberg për Trenat Mynihut

Bonn për Trenat Mynihut

Munich Itinerary in bavaria germany

 

3 Dhe 4: Berchtesgaden Dhe Parku Kombëtar përreth

Berchtesgaden është e vendosur në Lindje Jug të Bavarisë. Kjo është një xhep të vogël të tokës në kufi me Austrinë. Ju do të gjeni më të bukur Park kombetar në Gjermani në këtë fushë. Plus, ju do të merrni edhe të kalojnë disa kohë në qytetin magjike e Berchtesgaden.

Në fund, ju do të keni për të vizituar Liqeni Königsee dhe fole Eagles. Liqeni Königsee është liqeni më i lartë në Gjermani dhe është e rrethuar nga malet madhështore. Sa për Foleja Eagles, Të gjitha buffs historisë do të duan për të vizituar atë, siç ishte komandës postin e nazistëve.

Nëse ju doni të përziejnë gjërat, ju gjithashtu mund të shkoni në Salzburg. Qyteti është në afërsi të kufirit dhe Berchtesgaden, dhe eshte në mënyrë të barabartë magjike në Salzburg!

Ju pastaj mund të përfundojë ditën tuaj të mrekullueshme me darkë në Berchtesgaden. Pasi kaloi natën, ju mund të lëvizin për në destinacionin e ardhshëm në ditë 5.

Salzburg të Berchtesgaden

Mynih të Berchtesgaden

Linz të Berchtesgaden

Innsbruck në Berchtesgaden

 

 

Bavaria Itinerari Days 5, 6, Dhe 7: Garmisch-Partenkirchen, Zugspitze, Dhe Neuschwanstein Castle

Hapi i ardhshëm në tuaj 10 ditë Itinerari në Bavaria përfshin disa nga më të vende piktoreske ne Gjermani. Një ditë 5 fillon, ti duhet hip në një tren në Garmisch Partenkirchen.

Këtu është ajo që ju mund të përjetojnë në këtë fushë:

ditë 5: Vendosen në dhe për të vizituar pjesën kryesore të qytetit.

ditë 6: Shko në Magjike Kalaja Neuschwanstein. Ti e di atë si një nga kështjellat më të portreti në botë. Kjo është një kala autentike përrallë dhe ai që frymëzuar kështjellën Disney.

ditë 7: Vizitoni samitin e Zugspitze, e cila është mjaft e afërt me qytetin. Këtu ju mund të merrni një nga pikëpamjet më të mirë të Alpeve. Disa njerëz rritje, por ne ju këshillojmë që të marrë teleferik.

Kjo do të jetë pjesa më e gjatë e udhëtimit tuaj dhe një e rëndësishme për të boot. në ditën e 8, ti mundesh lëvizin për në Rothenburg.

Ulm për Trenat Füssen

Mynih për Trenat Füssen

Stuttgart për Trenat Füssen

Nuremberg për Trenat Füssen

Neuschwanstein Castle Bavaria Germany

 

8: Rothenburg Itinerari Në Bavaria

ditë 8 është rezervuar për a udhëtim të gjatë tren dhe qytet shumëngjyrësh i Rothenburg ob der Tauber. Ju nuk duhet të shqetësohen se udhëtim është i gjatë, ju do të keni mjaft kohë për të vizituar këtë qytet piktoresk. Ajo është shumë e vogël, dhe ju mund të shihni atë në një pasdite.

Deri në fund të ditës, ju mund të ha drekë në Schneeballen. Nëse ju doni, ju mund të qëndroni natën, ose ju mund të lëvizin për në destinacionin e ardhshëm: Nürnberg ose Wurzburg.

Berlin të Rothenburg ob der Tauber Trenat

Stuttgart në Rothenburg ob der Tauber Trenat

Mynih për Rothenburg ob der Tauber Trenat

Frankfurt të Rothenburg ob der Tauber Trenat

 

Rothenburg Itinerary in bavaria germany

 

Bavaria Itinerari Days 9 Dhe 10: Nuremberg Ose Wurzburg

Nuremberg është qyteti i dytë më i madh në provincën e Bavarisë. Është gjithashtu një vend që duhet vizituar në tuaj 10 ditë itinerarit në Bavari. Megjithatë, në qoftë se ju doni, ju gjithmonë mund të kaloni atë për të Wurzburg. Të dy qytetet janë relativisht të afërt me njëri-tjetrin dhe Rothenburg, kështu që pjesa e udhëtimit do të jetë e lehtë.

Të dy qytetet janë magjike dhe e mbushur me historinë mesjetare dhe kështjella. Kështu që, ajo është me të vërtetë deri në ju për të vendosur që një është më interesante.

Si ju do të keni gati dy ditë të plota, ju mund edhe të jenë në gjendje për të vizituar të dyja.

Bremen për Trenat Nurembergut

Leipzig për Trenat Nurembergut

Hanover për Trenat Nurembergut

Hamburg për Trenat Nurembergut

Wurzburg Bavaria Germany

 

Në fund të fundit

Kështu që, aty ajo është. juaj 10 ditë itinerarit në Bavari, Gjermania. Ne kemi bërë të sigurt që të përfshijë çdo ndalesë të rëndësishëm në këtë rajon madhështore të Evropës. Ne kemi përfshirë edhe se si për të arritur të gjithë ata me tren për të vërtetë të përjetojnë të gjitha magji që ajo ka për të ofruar.

 

Nëse doni të dini më shumë rreth Itinerary në Bavari, të ndjehen të lirë për të kontakt Save A Train.

 

 

A doni të tërheq vëmendjen tonë blog post “A 10 Dita Itinerari Në Bavaria Gjermani” onto faqen tuaj? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/itinerary-bavaria-germany/?lang=sq </s>avkanî- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)