Koha e leximit: 5 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 14/01/2022)

Me të vërtetë nuk ka vend më të mirë për të qenë i dashuruar sesa të zgjedhësh Destinacionet e Muajit të Mjaltit në Evropë.

Me lehtësinë e udhëtimit tren, ju mund të vizitoni ton destinacionet e bukur në muajin e mjaltit tuaj. Me shumë diell, gjiret e bukur, vreshta, dhe pafund romantike hotel dhe restorant options, nuk është çudi që destinacionet më të mira të muajit të mjaltit janë në Evropë! Këtu janë ynë këshilla të lartë për të bërë më të madhe të një vizite me dikë të veçantë.

 

Destinacionet e muajit të mjaltit në Evropë – Positano, Italia

Positano Amalfi Coast - Honeymoon Destinations In Europe

 

Positano është një fshat Cliffside në Amalfi bregdetin jugor të Italisë. Sipas legjendës krijuar nga Neptuni, Zoti i detit që ishte jashtë dashuri për një nimfë. beachfront saj guralecë dhe të pjerrët, rrugët e ngushta veshur me dyqane dhe kafene është ajo që është e njohur për. Ju dhe bashkëshorti juaj duhet të vizitoni Chiesa di Santa Maria Assunta shfaqur një ikonë të shekullit të 13-bizantine të Virgjëreshës Mari.

Pse nuk punojnë jashtë disa që torta e dasmes dhe drejtohuni tek Rruga e perëndive gjurmët hiking, që lidh Positano për qytetet e tjera bregdetare magjike. Mbaro ditën tuaj me një shëtitje nëpër rrugët e lashta, zbulimin restorante autentike, dhe shtëpitë historike nestled në kodër, dhe marrjen e mostrave ushqim autentike. Ju mund të pyes veten se si ju do të largohet ndonjëherë muajin e mjaltit tuaj!

Ky fshat piktoresk dhe romantik është një vend idilik për të kaluar disa ditë si një nga destinacionet tuaja të muajit të mjaltit në Evropë. Pamja e ngjyrë bezhë, rozë, verdhë dhe terra-cotta shtëpitë Cascading poshtë në anën e bregdetit për ujërat kristal blu të Mesdheut është i famshëm në të gjithë botën dhe ka qenë vizitorët mesmerizing në këtë seksion magjepsës të bregdetit italian për shekuj me radhë.
si shkel në një ëndërr, Positano është vendi i përsosur për të festuar të qenë në dashuri! Ka aq shumë për të bërë; ju jeni të sigurt për të bëni një udhëtim të jetës.

Milani për Trenat Salerno

Florence për Trenat Salerno

Bari për Trenat Salerno

Roma për Trenat Salerno

 

Destinacionet e muajit të mjaltit në Evropë – Hvar, Kroacia

Hvar Croatia - Honeymoon Destinations In Europe

 

Kur bëhet fjalë për të gjetur Destinacionet tuaja më të mira të Muajit të Mjaltit në Evropë, Hvar, Kroacia është shpesh në listat çifte! Nofulla-rënë bukurinë natyrore, qytete antike me mure, dhe bluja e pafund e Adriatikut: Kroacia është një zgjedhje e mrekullueshme për një muaj mjalti me distanca të shkurtra ose një mini-pushim romantik. Me shumë diell, vreshta, dhe opsione restorant, do të doni kur të bëni muajin e mjaltit në Evropë në këtë destinacion mahnitës.

Vendosur në bregdetin dalmat të Kroacisë, Hvar është më popullor destinacion ishull verë e vendit. Ne e dimë Dasma mund të jetë i shtrenjtë, kështu që ju do të jetë i lumtur të dinë se ajo është e njohur për të qenë më të përballueshme në listën e destinacioneve të muajit të mjaltit në Evropë!

Ky qytet i vogël me mure plot arkitekturë gotike është përshtatja perfekte për të çiftet që kërkojnë vipa të relaksuar me pak histori dhe ndonjë gjë interesante gjatë ditës. Ndërsa vela është një nga mënyrat më të mira për të parë Kroacinë në përgjithësi-dhe le të përballen me atë, gjithashtu një mënyrë e shkëlqyeshme për të arritur në një muaj mjalti-Si e këtij muaji, Uber ka ul zyrtarisht në rajon, por sigurisht jo në mënyrë që ju mund të mendoni.

Save A Train nuk udhëtojnë direkt në Hvar, Kroacia. Ne bejme, megjithatë, udhëtojnë në lidhje stacione që mund të ju të merrni të vendit ku ju doni të shkoni!

 

UberBoat në Kroaci

Aplikacioni popullor i transportit është liruar UberBoat në Kroaci, duke e bërë më të lehtë se kurrë për të gëzojnë një ditë në det në detin Adriatik me gaz. Nisur më parë në Miami dhe istanbul, UberBoat është ajo që do të ndodhë në qoftë se SUV e tij seksiste mori së bashku me një jaht privat. Tuaj on-thirrje kartës do të jetë po aq e lehtë për të librit në Uber tuaj aplikacioni si një makinë dhe do të jetë në dispozicion në të gjithë Kroacinë në popullor tjera pikat e nxehta turistike si Split, Dubrovnikut, dhe Korcula Island.

 

 

Destinacionet e muajit të mjaltit në Evropë – Cyrihut, Zvicra

Zurich - Honeymoon Destinations In Europe

 

Zvicra mund të mos jetë vendi i parë që ju vjen në mendje kur mendoni për Destinacionet e Muajit të Mjaltit në Evropë, por kjo është padyshim konsideruar vlerë. Edhe pse i vogël në madhësi në krahasim me shumicën e vendeve evropiane, Zvicra ka pamje të hollë natyror. fshatrat piktoresk, Qytetet sofistikuara, trashëgimi e pasur kulturore, dhe një sfond mahnitës për muajin tuaj të mjaltit nëse vizitoni në dimër, pranverë, verë, ose bie.

Zurich është një Kulturore gjallë e qytetit dhe në qytetet tona më të lartë për të vizituar. Korsi përrallë, ujore piktoreske shëtitoret, dhe malet borë mbuluar në sfond të bëjë për fotot e mahnitshme! Disa sugjerime për aktivitete përfshijnë; Duke ecur dorë për dore rreth liqen Zurich bregdetare në buzë të qytetit. Me qira një paddleboat për të parë qytetin nga një kënd të veçantë. Pasi në bord, ju mund të merrni në horizonte romantike të fshatrave përreth çuditshëm në kërkim, shoqëruar nga mjellmat rezidentë.

Nëse pazar për një diamant është në rendin e ditës, atëherë ju jeni në vendin e duhur! Ju do të gjeni shumë më Bahnhofstrasse Cyrihut, e cila shpesh është quajtur Avenue pestë e Zvicrës. Në Cyrih watchmakers Luxe dhe bizhuterive, si dhe dyqane, provokoj blerësit me stoli dritare tregon.

Interlaken për Trenat Cyrih

Lucerne për Trenat Cyrih

Bern të Trenat Cyrih

Gjenevë për Trenat Cyrih

 

destinacioni ynë i fundit është – Romën, Italia

Rome - Honeymoon Destinations In Europe

 

Kryeqyteti i Italisë është një kënaqësi për çiftet newlywed. ajo është një nga më të vizituar në listën e destinacioneve Muajin e mjaltit në Evropë, Ajo është e përkryer për të shijuar ditët e para të jetës martesore. nga e saj rrugët me kalldrëm dhe monumentet të Muzetë, teatro, dhe romantike restorante, ju do të keni një përvojë të pafund për të shijuar së bashku.

Ju duhet të vizitoni amfiteatro romake! Ata janë të njohur në të gjithë botën për madhështinë e tyre dhe vëmendje në detaje. teatro boshe janë një pamje të ja. Kur fillon të jehojë me shfaqjet e artistëve më të mirë të operës, përvoja është e vështirë për të përshkruar.
Dëshmitarët e një interpretimi të drejtpërdrejtë të operës në një amfiteatër romak duhet të jenë në listën tuaj të të bërit.

Për çiftet që vijnë me kalimin nga qytete të tjera italiane, duke arritur në Romë me tren mund të jetë një mundësi ideale. Termini Roma, Roma hekurudhor është i lidhur me të ndryshme italiane dhe Qytetet evropiane. Rezervoj vendin tuaj paraprakisht. Përdorni Save Një tren të librit, pa një tarifë udhëtimet tuaja tren në minuta.

Milani për Trenat Romës

Florence për Trenat Romës

Bologna për Trenat Romës

Napoli për Trenat Romës

 

 

Shpresojmë se ju kemi dhënë frymëzim për destinacionet tuaja të muajit të mjaltit në Evropë. Sigurohuni që ju libër tërë udhëtimit tuaj tren nëpërmjet Ruaj një tren për të siguruar të shpejtë, shërbimit të përballueshme!

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japin kredi me një lidhje për këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fhoneymoon-destinations-europe%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)