Koha e leximit: 4 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 08/10/2021)

Ushqimi është kështu i lavdishëm, veçanërisht ushqim i shijshëm. Është kaq e lehtë të jetë i fiksuar me të, kur jetojnë në Evropë ju jep aq shumë arsye për të! Qytetet më të mira për foodies janë në Evropë, na besoni ne jemi foodies si edhe, dhe kështu do të ju kur ju jeni me me këtë blog! vetëm, Lexo me kujdes.

 

Këtu është një përzgjedhje e qyteteve më të mira për foodies në Evropë që ju mund të arrijnë me tren:

 

Lion, Franca

Gjithkush e di se deri tani - në qoftë se ju jeni duke shkuar në Evropë të bjerë në dashuri, ju jeni duke shkuar në Francë. Pak nuk e dini pse se ju jeni duke shkuar në Francë për të bie në dashuri me eateries saj, gjithashtu! Në një vend të njohur për dashurinë e tij të ushqimit dhe të përgatitur atë, është e vështirë të marr një vend të preferuar për të festës. Bëni asnjë gabim, megjithëse – Lyon është një nga vendet më të lartë të Francës Foodie për të eksploruar! rekomandimi ynë: rosettes feta sallam shërbyer me turshi të freskëta jeshile cornichon dhe patate të skuqura. Lyon është e lidhur me Zvicra me hekurudhë kështu që ju gjithmonë mund të pop mbi këtë "vendi çokollatë"Për një fund të ëmbël vakt.

Lyons merr brenda rangut tonë më të mirë Qytetet për foodies në Evropë për kënaqësitë e saj çokollatë dhe më shumë.

Brukseli në Lyon Highspeed Train

London për Trenat Lyon

Marseille për Trenat Lyon

Amsterdam për Trenat Lyon

 

 

Vjena, Austria

Qyteti gumëzhimë e Vjenës është ajo ku ju do për çokollatë më të mirë tortë në Evropë - Sachertorte. E pasur në shije, të errët dhe të thellë, Per kete arsye, ekspert tonë cake dhënë Austrisë për të qenë një nga qytetet më të mira për foodies në Evropë. kështu ku mund të gjeni një të tillë? Në ndonjë nga shtëpitë e kafe të Vjenës! Kjo është tortë nënshkrimi i vendit, dhe vendasit sigurohuni që ju e dini se është aq.

SHËNIM: Snap një fotografi pak të qytetit dhe ushqimin e tyre, ndërsa ka – ju doni të të bëjë të shkëlqejë tuaj Instagram, nuk ya?

Salzburg për Trenat e Vjenës

Mynih për Trenat e Vjenës

Innsbruck për Trenat e Vjenës

Stuttgart për Trenat e Vjenës

 

Qytetet më të mira për foodies, tabela është shërbyer

 

Shën Sebastiani, Spanja

Kur ju ndjeheni si goditur të gjitha palët të mirë në qytet, vetëm shtroj në San Sebastian! Për të qenë i sinqertë, ju mund të hani tapas kudo në Spanjë, dhe ju do të love it. POR, për të marrë më të mirë të BEST, provoni atë në këtë qytet bregdetar. Çfarë e bën këtë vend në mënyrë të veçantë është kryesisht gama e flavors dhe mjeshtërisë ju mund të zgjidhni nga. Spicy dhe i lagësht, nxehte dhe ftohte, fshatar dhe i sofistikuar, janë të gjithë të gjendet në një bar të vetme. Provoni disa pjesë në çdo vend që ju të gjeni. Ju do të jetë i plotë, por ajo do të jetë e vlefshme.

 

 

Kopenhagen, Danimarkë

po, ushqim tren mund të jetë spektakolare, por jo edhe ushqimi më i mirë i trenit krahasohet me Noma Kopenhagës! është fener e ushqimit nordike, dhe ju duhet të bëjë gjithçka në fuqinë tuaj për të shkuar të kontrolluar atë. Jo vetëm që e bën këtë një është një nga qytetet më të mira për foodies në Evropë, por ngrënie ka qenë edhe Nr. 1 spot në listën San Pellegrino për vite! po, çmimet janë të larta, por shije ju jeni marrë është e vlefshme. Nëse ju dëshironi të pop mbi Skandinavi me tren, Kopenhagë është një ndalesë e madhe portë për të bërë vetëm atë.

Bonn për Trenat e Kopenhagës

Hanover për Trenat e Kopenhagës

Frankfurt për Trenat e Kopenhagës

 

ne vulë lista jonë e Qyteteve më të Mira për Foodies me Trieste, Italia

Ne nuk mund të shkruani në lidhje më të mira qytete për foodies në Evropë pa përmendur të gjitha deliciousness e Italia. Well ... jo të gjithë, por të paktën disa.

Trieste përkiste Perandorisë Austro-hungareze deri në Luftën e Parë Botërore. Ky fakt të drejtë këtu shton rëndësinë e enët e shijshme Trieste-së. Përse? Sepse historia Trieste të lënë një ndikim të konsiderueshëm në kuzhinën e saj. Atipike e Pjata tipike italiane, Trieste krenohet në combos tilla pazakontë e makarona dhe pica së bashku me lakër turshi dhe sallam me feta, dhe të ngjashme. Gëzojnë ushqim i mrekullueshëm, çokollatë butë, dhe kafe pabesueshëm në qytetin ku James Joyce filloi të shkruajë Uliksin. Një pamje mahnitëse përtej Adriatikut nuk do të dëmtojë oreksin tuaj, qoftë. Lidhja mes Italisë dhe Sllovenisë është i përsosur me hekurudhë, kështu që ju mund t'i jepni Sllovenisë një shans ndërsa jeni në lagje.

Genoa për Trenat Trieste

Roma për Trenat Trieste

Milani për Trenat Trieste

Florence për Trenat Trieste

 

histori, ushqim, dhe Evropa gjithmonë shkojnë dorë për dore, dhe ju tani kanë një mundësi për të eksploruar të gjitha shumë të lehtë. hyj Ruaj një tren për të blerë vetes një biletë hekurudhor dhe të fillojnë aventurën tuaj Foodie sot!

 

A doni të embed blog post tonë në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-cities-foodies-europe%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)