Време на читање: 4 минути
(Последно освежено на: 08/10/2021)

Храната е толку славна, особено вкусна храна. Тоа е толку лесно да се биде опседнат со него кога живеат во Европа ви дава толку многу причини за тоа! Најдобрите градови за Foodies се во Европа, доверба нас ние сме foodies, како и, и така ќе ти кога си преку со овој блог! Само, внимателно прочитајте.

 

Еве еден избор на најдобри градови за foodies во Европа која може да се стигне со воз:

 

Лион, Франција

Секој тоа го знае од сега - ако ви се случува во Европа за да падне во љубов, ти си оди во Франција. Воопшто не знаете дека иако се случува во Франција да падне во љубов со своите ресторани, исто така! Во земја познат по својата љубов на храната и подготовка, тоа е тешко да се избере омилено место за празникот. Не прават грешка, иако – Лион е една од Франција врвот foodie места да се истражуваат! нашата препорака: слојна салами розети служи со свежа зелена cornichon кисели краставички и помфрит. Лион е поврзан со Швајцарија од страна на железнички така што секогаш може да се појави во текот на оваа "чоколадо земја"За слатка оброк завршница.

Лион добива во внатрешноста на нашите ранг на најдобри градови за Foodies во Европа за својата чоколадо задоволства и повеќе.

Брисел до Лион Хајспед воз

Лондон во Лион возови

Марсеј во Лион возови

Амстердам до Лион возови

 

 

Виена, Австрија

зуењето градот Виена е местото каде што ви се случува за најдобар чоколадо торта во Европа - Sachertorte. Богати со вкус, темна и длабока, Од оваа причина, нашата торта експерт доделени Австрија да биде еден од најдобрите градови за Foodies во Европа. па каде да се најде еден? Во секој од кафе куќи во Виена! Ова е потпис торта на земјата, и на локалното население бидете сигурни дека знаете што е толку.

ЗАБЕЛЕШКА: Прибере неколку слики од градот и нивната храна додека има – ти сакаш да направите вашиот Instagram сјај, не ya?

Салцбург во Виена возови

Минхен во Виена возови

Инсбрук во Виена возови

Штутгарт во Виена возови

 

Најдобрите градови за Foodies, се служи на маса

 

Сан Себастијан, Шпанија

Кога ќе се чувствуваат како притискање на сите од најдобрите партии во градот, само да вечераат во Сан Себастијан! Да бидам искрен, може да се јаде предјадења насекаде во Шпанија, и ќе го сакам. НО, за да го добиете најдоброто од најдоброто, таа се обиде во овој крајбрежен град. Она што го прави ова место толку посебен е првенствено спектар на вкусови и уметност може да изберете од. Зачинета и кисело, топло и ладно, селски и софистициран, се сите може да се најде во еден бар. Се обиде на неколку парчиња во секое место ќе се најде. Ќе биде полн, но тоа ќе биде достоен за тоа.

 

 

Копенхаген, Данска

Да, воз храна може да бидат спектакуларни, но дури и не најдобрите воз храна споредува со Нома во Копенхаген! е светилник на нордиските храна, и треба да стори сé што е во ваша моќ за да оди провери го ова. Не само што ова е еден од најдобрите градови за Foodies во Европа, но ресторан исто така беше бр. 1 место на листата на Сан Пелегрино години! Да, цените се високи,, но вкусот сте добивање е достоен за тоа. Ако сакате да се појавуваат во текот на Скандинавија со воз, Копенхаген е голем портал станица за прави токму тоа.

Бон во Копенхаген возови

Хановер во Копенхаген возови

Франкфурт во Копенхаген возови

 

ние печат нашата листа на најдобри градови за храна со Трст, Италија

Ние не може да се пишува за најдобри градови за Foodies во Европа без да се спомене сите deliciousness на Италија. Па ... не сите, но барем некои.

Трст и припадна на Австро-унгарската империја до Првата светска војна. Овој факт, токму тука додава на значењето на вкусни јадења Трст. Зошто? Затоа што историјата Трст го напушти значително влијание врз својата кујна. Нетипично за Типичен италијански јадења, Трст гордее со такви чудни комбинации на тестенини и пица заедно со кисела зелка и исечени колбаси, и слични. Уживајте во прекрасниот храна, крем чоколадо, и прекрасен кафе во градот, каде што Џејмс Џојс почна со пишување на Одисеј. А прекрасен поглед низ Јадранското нема да наштети на вашиот апетит, или. Врската помеѓу Италија и Словенија е совршен со железница, за да можете да и дадете шанса на Словенија додека сте во соседство.

Џенова до Трст возови

Рим до Трст возови

Милан во Трст возови

Фиренца во Трст возови

 

историја, храна, и Европа секогаш одат рака под рака, и сега ќе имаат можност да се истражуваат сето тоа многу лесно. внесете Зачувување на железничката да се купи железнички билет и да почне вашиот foodie авантура денес!

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-cities-foodies-europe%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/fr_routes_sitemap.xml и можете да го промените / fr да / де / или es и на повеќе јазици.