Koha e leximit: 6 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 05/11/2021)

Nga kështjellat e Evropës dhe qytetet e lashta të vjetra deri te Hong Kongu emocionues, këto 7 destinacionet e dashurisë në të gjithë botën do ta bëjnë dashurinë tuaj të rritet. këto 7 destinacionet e dashurisë janë vendndodhja perfekte për një kapitull të mrekullueshëm në historinë tuaj të dashurisë, dhe për të rindezur magjinë.

 

1. Destinacioni Më Romant i Dashurisë në të gjithë botën: Parisi

Nëse kërkoni sinonime në fjalor për "dashuri", do ta gjeni Parisin të shkruar me shkronja të mëdha. Sharmi i saj i pashpjegueshëm, bukuria naten, pastiçeri, dhe shumë spote për foto romantike, e bëjnë Parisin një nga 7 destinacione dashurie në të gjithë botën.

Shëtitje nëpër lagjen e bukur La Marais, duke dëgjuar muzikë në rrugë, ose duke bërë një piknik në vendet më të bukura, Parisi është mishërimi i romancës. po, mund të mos vijë si befasi që Parisi është në krye destinacioni i muajit të mjaltit në Europë, dhe mund të mendoni se të gjitha spotet e saj romantike do të rezervohen plotësisht. Megjithatë, ky qytet i bukur është plot pika, ku mund të bërtasësh dashurinë tënde, ose keni një punë të lehtë pa turistë. Parisi është padyshim qyteti i fundit i dashurisë, për të gjitha çiftet, në të gjitha ngjyrat e ylberit.

Gjërat më romantike për të bërë në Paris

Enden përreth Musee Carnavalet, puthje ne Canal Saint-Martin, dhe shijoni një piknik romantik në hapësirën ikonike të Champs de Mars.

Amsterdami në Paris me një tren

Londër për në Paris me një tren

Roterdam për në Paris me një tren

Brukseli në Paris me një tren

 

A wedding in paris is the most romantic love destination on the planet

2. Destinacioni më i mirë i dashurisë në Itali: Venediku

Ndërsa Venecia është një nga qytetet më turistike në Evropë, do të gjeni shumë pika të fshehura, ku të ndahet një gelato ose pizza. Urat e qytetit do t'ju çojnë ju dhe të dashurin tuaj në qoshet e shtegut të rrahur, rrugicat, dhe restorante lokale, ku mund të gllabëroje Kuzhina italiane, dhe dolli për të dashur me verë italiane ose Aperol.

Dita e përsosur romantike në Venecia do të fillojë me eksplorimin e shumë urave. Pastaj, ju mund të hani një pizza për të 2 dhe gelato. Rekomandohet të lini vizitën në 2 ishujt simpatikë Burano dhe Murano, për gjysmën e dytë të ditës, pasi turmat e turistëve largohen. Kjo mënyrë, ju do të keni ishuj të gjithë për veten tuaj, për foto romantike.

Gjërat më romantike për të bërë në Venecia

Enden rreth Dorsoduro, lagje lokale, ose darkoni në Cantina Do Spade, ku Casanova merrte darkë. Pastaj, ju mund të keni një drekë romantike në ishullin Burano që të lë pa frymë, dhe shijoni një udhëtim me gondolë në perëndim të diellit. Ju mund të filloni pushimet tuaja romantike me një udhëtim romantik me tren nga Londra ose Zvicra në Venecia.

Firence në Milano me një tren

Firence në Venecia me një tren

Milano në Firence me një tren

Venecia në Milano me një tren

 

Romantic Love Gondola ride in Venice

 

3. Destinacionet e Dashurisë në Evropë: Liqeni i Como

Dielli po perëndon në alpe, duke reflektuar në liqen, dhe ju po shëtisni së bashku me të dashurin tuaj Ecja e të dashuruarve, gjurma e të dashuruarve në Varenna. Me siguri do të pranoni që kjo e bën Liqeni Como një destinacion i paharrueshëm dashurie për një largim romantik për 2.

Përveç qytetit simpatik të Varenna, Bellagio, dhe Vezio ofrojnë pamje spektakolare të Liqenit Como dhe shumë pika romantike.

Gjërat më romantike për të bërë në liqenin Como

Gëzoni një shëtitje super romantike në malet Lari deri në një piknik magjik në Monte Crocione. Nëse jeni një çift adrenalinë-dashur, atëherë një fluturim me aeroplan mbi liqen do të zgjojë ato fluturat!

Firence në Como me një tren

Milano në Como me një tren

Torino në Como me një tren

Genoa në Como me një tren

 

A couple sitting by lake Como lake

 

4. Destinacionet e Dashurisë në Kinë: Hong Kongu

modern, drithërues, dhe interesante, Hong Kongu është një nga qytetet më romantike në botë. E rrokaqiejt e qytetit, dhe ishujt, ofroni pamje të mrekullueshme për foto që do të kapin dashurinë tuaj. Hong Kongu është i mrekullueshëm në dritën e ditës dhe të natës, perëndimi i diellit dhe lindja e diellit, duke ofruar shume aktivitete romantike, per nje pushime relaksuese per dy, ose një aventurë epike, duke e vendosur në majë 7 destinacione dashurie në të gjithë botën.

Gjërat më romantike bëjnë në Hong Kong

Dita e përkryer romantike do të fillojë me një lundrim rreth Victoria Port, ose piknik në plazhet me rërë të Repulse Bay. Pasdite, ju mund të merrni një orë private gatimi, dhe përfundo me ngritjen e syzeve për të dashur në perëndim të diellit.

 

 

5. Dashuria e Destinacionit në të gjithë botën: Austria

Austria, vendi i kështjellave, kopshte të mrekullueshme, dhe qytete magjepsëse, është një destinacion popullor dashurie në Evropë. Nëse doni të shpëtoni nga turmat, atëherë Halstatt është destinacioni perfekt, përveç të tjerave Udhëtime ditore të mrekullueshme nga Vjena.

Rezervat mahnitëse të natyrës si Innsbrucker ofrojnë pamjet më piktoreske të maleve dhe luginës austriake, për një rritje romantike. veç, qytetet antike simpatike që janë vendi i përsosur për histori legjendare dashurie për fat të mirë. Megjithatë, nëse preferoni një largim më urban, atëherë Vjena është absolutisht perfekte për një fundjavë romantike. për më tepër, Vjena është një nga destinacionet më miqësore për LGBT në të gjithë botën, kështu që i mirëpret të gjitha çiftet, në çdo status marrëdhënieje, dhe vetëm duke pritur për ju dhe tjetrin tuaj të rëndësishëm.

Gjërat më romantike për të bërë në Austri

Një ditë romantike në Austri do të fillojë me një strudel austriak për mëngjes në një kafene lokale. Pastaj, dilni për një shëtitje në një kopsht a kështjellë austriake. veç, nëse jeni një çift sportiv atëherë një rritje në alpet austriake, do të jetë ideale.

Salzburg në Vjenë Me Një Tren

Mynih për në Vjenë me një tren

Graz për në Vjenë me një tren

Praga për në Vjenë me një tren

 

A couple sitting in a valley in austria watching the mountains

 

6. Dashuri Destinacione në të gjithë botën: Pragë

E imët dhe simpatike, Praga është jashtëzakonisht romantike dhe me të drejtë zë një vend në vendin tonë 7 destinacionet më të mira të dashurisë në botë. po, është e mbushur me turistë, por ka shumë pikëpamje dhe parqe të gjelbërta, për të shmangur turmat e udhëtarëve, dhe ende gëzojnë më e mira e Pragës së vjetër.

Bare të vogla të lezetshme, ura madhështore, dhe lagjja Mala Strana janë vendi i përsosur për romancë. Ndërsa Praga është një nga destinacionet më të njohura në Evropë, ka mjaft pika të fshehura; lagjen simpatike Mala Strana, dhe park me pamje të qytetit, Ura Palacky, janë vetëm një pak nga romantikët e fshehur.

Gjërat më romantike për të bërë në Pragë

Një shëtitje në Mala Strana, birrë buzë lumit Vltava, darkë me pamje të qytetit, dhe kokteje në lokalin Hemingway.

Nuremberg në Pragë me një tren

Mynih për në Pragë me një tren

Berlini për në Pragë me një tren

Vjena në Pragë me një tren

 

A couple strolling and holding hands on the streets of Prague

 

7. Dashuri Destinacione në të gjithë botën: Liqeni i Qarkut në Angli

Kur një vend frymëzoi poezinë romantike të William Woodsworth, atëherë është një destinacion i dashurisë kryesore. Me të vërtetë, do të shihni se toka e Liqenit në Anglinë Perëndimore është jashtëzakonisht romantike. Faleminderit 6 rezervatet natyrore të fshatit dhe peizazhit anglez, dhe 16 liqene të lë pa frymë.

E vendosur në rajonin e Cumbria, toka e liqeneve është një nga rajonet më të bukura në Angli. prandaj, duke ecur nëpër kodra, te liqenet dhe liqenet, është një nga gjërat më romantike për të bërë në botë. Do të ndiheni sikur po shkelni në një roman magjik të Jane Austen, ku dashuria sfidon të gjitha pengesat.

Vendet më romantike në Cumbria

Liqeni i Keswick, për një shëtitje të mrekullueshme deri në një piknik buzë liqenit. veç, Maja e Helvellyn, dhe ujëvara janë vende krejt ëndërruese për dy.

Amsterdami për në Londër me një tren

Paris në Londër me një tren

Berlin me Londër me një tren

Brukseli për në Londër me një tren

 

England love destination

 

këto 7 destinacionet e dashurisë janë vende të mrekullueshme për të nuhatur marrëdhënien tuaj. këtu në Ruaj një tren, ne do të jemi të lumtur t'ju ndihmojmë të planifikoni largimin tuaj romantik në këto destinacione dashurie ëndërruese dhe emocionuese.

 

 

A doni të vendosni në faqen tuaj në internet postimin tonë të blogut "7 Destinacione Dashurie në të gjithë botën"? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsq%2Flove-destinations-worldwide%2F- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)