Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 12/11/2021)

Brenda vetëm disa orë, ju mund të eksploruar një numër të vendeve të reja të ndritshme dhe sparkly. por, çfarë është mënyra më e mirë për të arritur atje. Tren kundrejt Bus në Europe kur udhëtojnë?

 

Më të shpejtë dhe më të mirë në kërkim!

Trenat, ndryshe nga autobusët, të udhëtojë drejt përmes fshat. Kjo do të thotë që në vend të ndezur në një autostradë të mërzitshëm, ose orë të shpenzimeve thjesht duke lëvizur nga vendi në vend, ju keni mundësi për të Shiko më e vendit tuaj të zgjedhur. Pasi të jeni gati për të kaluar në destinacionin tuaj të ardhshëm, ju do të merrni atje në asnjë kohë. Shpejtësi e lartë Tren kundrejt Bus në Evropë. Kjo është një jo-brainer.

Frankfurt për Trenat Cologne

Dresden për Trenat Cologne

Mynih për Trenat Cologne

 

Nuk ka bllokime

Nga 'jo dehja', Ne nuk do të thotë 'nuk rreh ëmbël'. Ne do të thotë asnjë Bllokimit të trafikut. Kjo është çështja e binarëve hekurudhor – asgjë nuk po e bllokon rrugën. Ata janë një vijë të drejtë e drejtë për destinacioni juaj.

Dijon për Trenat Paris

Reims për Trenat e Parisit

Lille për Trenat Paris

Tours në Trenat e Parisit

 

tren kundrejt autobus, Ky është autobusi
vende autobusëve janë më e dendur se vende trenit

Komoditetin e Train kundrejt Bus

Kur bëhet fjalë për të udhëtuar me tren kundrejt autobusit. Comfort është mbret. Kur ju jeni të vendosur në mes tren kundrejt Bus në Evropë, Trenat fitojë jo vetëm në rrugë, por në mes, shumë! Në stacionet e trenit, ti mundesh prisni për tren tuaj në rehati dhe siguri, me shumë vende për t'u ulur poshtë, të ngrënë dhe të pi ose blerë furnizime për udhëtimin tuaj.

Në një autobus, ju ndajnë një hapësirë ​​të vogël (dhe një tualet të vogël!) me pasagjerët e tjerë. Ju nuk do të jetë në gjendje për të marrë deri dhe të zgjas këmbët tuaja, ose të shkojë në një karrocë të qetë, dhe nuk mund të jetë ndonjë ushqim apo pije në dispozicion.

Luksemburgu për Trenat Brukselit

Antwerp për Trenat Brukselit

Amsterdam për Trenat Brukselit

Paris për Trenat Brukselit

 

tren kundrejt autobus, kjo është e vende Trajnimi
vendet e trenit janë më të rehatshme se vende të autobusëve

Fleksibiliteti i trenit kundrejt autobusit

Ne nje udhëtim Train, njoftime do të sigurojë detajuar up-to-date informacion mbi tren tuaj, prej kur ajo e lë të ku ajo ndalon dhe e cila platformë ajo niset nga, dhe në qoftë se ju doni të krahasoni tren kundrejt autobus për fleksibilitet, pastaj në tren, ju e dini se në 90% saktësi kur ju do të mbërrijë.

Një autobus do të merrni ju nga A në B, por në qoftë se ju doni të shkoni më tej, ju do të kandidojë në probleme të kushtueshme. vonesa të paparashikueshme shkaktuara nga trafiku në rrugë mund të thotë humbur lidhjen tuaj, ju kushton shumë më tepër.

Në një tren, ju keni fleksibilitet total; vetëm të kthehet dhe të hidhen në cilado trenat që i përshtaten planet tuaja.

Kjo nuk ka rëndësi në qoftë se ju shkoni në tren tuaj - ju vetëm mund të hip në një tjetër!

A jeni i bindur në Tren kundrejt Bus në Evropë debat ende?

Milani për Trenat Venecia

Padua për Trenat Venecia

Bologna për Trenat Venecia

Roma për Trenat Venecia

 

Vazhdo, rezervoni udhëtimin tuaj tren me Ruaj një tren. Me shumë më shumë hapësirë ​​në tren, ju do të keni hapësirë ​​për të rri duarkryq, relax dhe gëzojnë peizazh, ndërsa ju planit tuaj të ardhshëm.

 

A doni të embed blog post tonë në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftrain-versus-bus%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)