Koha e leximit: 4 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 12/11/2021)

A keni kërkuar ndonjëherë për të vizituar Evropën nga diçka i cilësisë së mirë, si një tren? Si e bën atë të tingëllojë për të udhëtuar deri në 300 kilometra në orë? Evropa ka një rrjet të madh të trenave me shpejtësi të lartë që do të ju shpejt në destinacionin tuaj. Shërbimet e trenave me shpejtësi të lartë të ndalet vetëm në qytetet kryesore. Trenat ofrojnë vagonë ​​të rehatshme e 1 dhe të klasës 2, si dhe të mirë shërbimet hotelierike. Këtu ka shumë për me i shpejti trenat në Evropë.

 

alfa pendular

Alfa pendular udhëton përgjatë bregut të Portugalisë, nga Braga në Faro, dhe ndalon në Porto, Koimbra, dhe Lisbonës. Në më pak se 6 orë, ju mund të arrijnë në anën tjetër të vendit dhe të gëzojnë objekte të shkëlqyer në bord.

 

Alvia Trenat në Evropë

Alvia, Janë spanjolle Trenat e shpejta në Evropë konkurrent, udhëtojnë në distanca të gjata me shpejtësi deri në 250 kilometra në orë. Përveç që lidh qytetet kryesore të Spanjës, ky tren gjithashtu ofron pajisje moderne. Këto janë vende të mëdha në tryezë bashkë me më shumë se hapësirë ​​të mjaftueshme për këmbët, një tavolinë e palosshme, dhe audio dhe video rezultatet.

 

AKULL

trenat ICE në Evropë lidhë të gjitha qytetet e mëdha në Gjermani dhe shumë qytete në vendet fqinje. Ky tren moderne me shpejtësi të lartë me shërbimet për orë ofron shume: ndër të tjera, vagonë ​​me ajër të kondicionuar, hapësirë ​​të madhe për të zgjas këmbët, ekranet video, dhe sistemet audio. ICE do t'ju çojë kudo në Gjermani dhe është një mënyrë e shkëlqyer për të udhëtuar në vende të tjera, të tilla si Austria, Franca, dhe Zvicra.

Cologne për Trenat Frankfurt

Mynih për Trenat Frankfurt

Hanover për Trenat Frankfurt

Hamburg për Trenat Frankfurt

 

 

shigjeta

shigjetat trenat (i njohur më parë si Eurostar Italia) përbëjnë një rrjet të moderne me shpejtësi të lartë dhe ata janë konkurrent italiane në Trenat më të shpejtë në Evropë. Travel me shigjeta për të shijuar një lidhje të shpejtë në zemrën e shumë qytete italiane si Roma, Venediku, Firence, milan, Verona, dhe Napoli. Ekzistojnë tri lloje të trenave Le Frecce që ju sigurojnë lidhje më të shpejtë të mundshme jo vetëm për qytetet më të njohura në Itali, por edhe në qytete të vogla e fshat italian.

Milani për Trenat Romës

Florence për Trenat Romës

Pisa për Trenat Romës

Salerno për Trenat Romës

 

Eurostar është nën fituesin e detit për trenat më të shpejtë në Evropë

Eurostar me shpejtësi të lartë tren është alternativa më e mirë për udhëtojnë nga Londra në Bruksel ose në Paris. Ky tren do të marrë ju nëpërmjet Tuneli i Kanalit në zemër të Londrës. nënujore Travel duke shijuar të gjitha comforts e një treni moderne me shpejtësi të lartë.

Amsterdam për Trenat Londër

Lille për Trenat Londër

Paris për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

Eurostar Trenat e shpejta në Evropë

 

Hekurudhor

Këto trenat me shpejtësi të lartë drejtuar në mes të Austrisë, Republika Çeke, Gjermania, Hungari, dhe Zvicra. trenat Railjet janë shtet-e-artit-modele që japin një kthesë në përvojën e udhëtimit duke ofruar shërbim me shpejtësi të lartë me rehati të madhe. Objektet mbresëlënëse në bord dhe shërbime të shkëlqyera janë disa nga karakteristikat. Shpejtësi deri në 230 kilometra në orë janë arritur. Railjet ju lejon të udhëtoni nëpër Austri dhe në vendet fqinje si Gjermania, Zvicra, dhe Hungaria.

Salzburg për Trenat e Vjenës

Mynih për Trenat e Vjenës

Zurich për Trenat e Vjenës

Pragë për Trenat e Vjenës

 

 

TGV – Është marr tonë për Trenat më të shpejtë në Evropë

Që veprojnë në të gjithë Francën dhe më gjerë, TGV mban rekordin e shpejtësisë botë për trenat konvencionale. Aktiv 3 prill 2007, U arrit treni TGV POS 357.2 mph (574.8 km / h), duke e bërë atë treni pestë më të shpejtë në Evropë. TGV trainset ka arritur edhe 515.3 km / h (320 mph) në kushte të veçanta të testit dhe nuk është ndërprerë nga Kushtet e motit të tilla si mjegulla e dendur apo të tjera.

Train à Grande Vitesse do të marrë ju në një udhëtim romantik tren në Paris apo kudo përgjatë brigjeve të Mesdheut në qoftë se ju në mënyrë të, ju lutem. Blej një biletë TGV dhe kapur një film në Kanë me famë botërore dhe shijoni vreshta të bukura e Loire Valley, më pas. Shtoni pak më shumë aventurë për udhëtimin tuaj nga qytete të vizituar të tilla si Marseille, Lion, dhe Bordeaux.

Montpellier për Trenat Marseille

Nice to Trenat Marseille

Paris për Trenat Marseille

Lyon për Trenat Marseille

 

 

SJ

SJ suedez i shpejtësisë së lartë është një nga trenat më të shpejtë në Evropë, i projektuar posaçërisht për terrenin skandinav dhe ecën me një shpejtësi deri në 200 kilometra në orë. Këto trena ofrojnë një nivel të lartë të rehati dhe të ju lejojnë për të udhëtuar me shpejtësi në qendër të shumë qytete suedeze të tilla si Stokholm, Goteborg, dhe Malmo. Këto trenat me shpejtësi të lartë të udhëtojnë direkt në Kopenhagë (Danimarkë) nëpërmjet rrugës më të gjatë dhe urë hekurudhore në Evropë, spektakolare Oresund Urë.

Të reja dhe të cilësisë së mirë në një - trenat më të shpejtë në Evropë ofrojnë mundësi që. Zgjidhni një tren nga lista e mësipërme dhe ne jemi të sigurt që ju do të gëzojnë përvojë ju merrni.

 

Ju mund të rezervoni biletat tuaja të trenit në mesin e trenave më të shpejtë në Evropë Save-A-Tren për pothuajse çdo destinacion listuar më sipër në 3 minuta, në lirë bileta treni normat dhe lirohet nga tarifat prenotim padurueshëm!

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fwhich-are-the-fastest-trains-in-europe-and-the-world%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)