Koha e leximit: 10 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 10/09/2021)

Një nga më të zakonshme dhe mënyrat më të lehta për të udhëtuar në mes të Londrës dhe Parisit është nëpërmjet Eurostar, treni me shpejtësi të lartë që lidh dy kryeqytetet. Ndërsa ka një bollëk të opsioneve për udhëtarët në kërkim për të bërë hop, Eurostar mbetet një nga opsionet më të mira për shpejtësi, kosto, dhe lehtësinë. Treni merr avantazhin e tunelit nën ujë channel, ose “Chunnel,” e ndërtuar në mes të Anglisë dhe Francës në mënyrë që të merrni ju shpejt në destinacionin tuaj.

poshtë, ju mund të gjeni të gjitha detajet që ju do të duhet për të ndihmuar ju të menaxhuar Londrën tuaj në udhëtimin Paris Eurostar.

 

Pse Travel Europe By Train?

Para se të fillojmë, Le të kuptoj se pikërisht pse Evropa është përjetuar më mirë me anë të udhëtimit të trenit- pas te gjithave, ky kontinent ka qenë i banuar për mijëra vjet, që do të thotë infrastruktura e saj është shpesh shumë të zhvilluar. mënyrat e tjera të transportit janë lehtësisht të disponueshme, por ka diçka për të thënë për të joshë e madhe të udhëtimit të trenit. Kjo është veçanërisht e vërtetë për udhëtarët për herë të parë, të cilët mund të përfitojnë nga oraret e trenave të hip në bord vetëm para se të niset. Kjo është në kontrast të thellë me aeroportet Evropës, ku koha juaj minimale mbërritjes para nisjes është të paktën dy orë, dhe ju të shpenzojnë kohë shtesë dhe Commuting parave në vendin e aeroportit.

Duke folur për kohën e udhëtimit, Evropa është i njohur për hekurudhat e saj me shpejtësi të lartë, e cila tani lë pas autostrada e saj dredha-dredha dhe aeroportet të vendosura inconveniently. Trenat në të gjithë kontinentin janë të shpejtë dhe shpesh të drejtpërdrejtë, që do të thotë më pak kohë Commuting dhe më shumë kohë duke eksploruar.

stacionet e trenit gjithashtu kanë avantazhin e të qënit e përshtatshme të vendosura në destinacionet kryesore turistike dhe tërheqjet, kështu që është e lehtë për të hap jashtë tren tuaj dhe kokën direkt në destinacionin tuaj.

më në fund, bileta treni janë më përfshirëse, duke e lejuar ju për të sjellë bagazhin dhe të zgjedhin vendet tuaja pa paguar tarifat shtesë rënda.

E gjithë kjo do të thotë se, ndërkohë që Evropa ka shumë opsione për udhëtarët, asgjë nuk mund udhëtimin mirë të vjetër tren.

Londra në Bruksel Eurostar Trenat

Trenat në Londër në Paris Eurostar

Trenet në Lyon në Londër Eurostar

Londra në Amsterdam Eurostar Trenat

 

Prenotim biletë tuaja në një Eurostar tren

London To Paris In 2hrs 16mins By The Eurostar Train

Një nga karakteristikat më të mira për të marrë trenin kundrejt një aeroplan është se Eurostar shkon nga qendra e qytetit në qendrën e qytetit. Aeroportet ndryshe largëta të tilla si Londër Heathrow dhe Paris Charles De Gaulle, treni yt niset nga Londra St-Pancras International dhe arrin në Gare Du Nord, ku ju lehtë mund të ecin në të gjitha pamjet më të mira të qytetit.

Siç u përmend, Biletat gjitha Eurostar përfshijnë të paktën dy copa të valixhe dhe një kuletë. Nëse ju jeni duke sjellë një shumë të bagazhit, ju gjithashtu mund të zgjidhni një biletë të klasit më të lartë që ju lejon të sillni më shumë çanta. në të kundërt, linjat ajrore të buxhetit mund të paguani më pak për rezervime tyre fillestare, por tarifat qese dhe ngarkesat zgjedhje e sigurimit të shtoni deri shpejt.

Çmimet e biletave për këtë udhëtim kanë tendencë të luhatet shumë, kështu që ne rekomandojmë blerjen e biletave sa më shpejt që ju jeni në gjendje. Në përgjithësi, Këto bileta të dalin në shitje tre muaj më parë, edhe pse në varësi të sezonit ju mund të gjeni edhe ato deri në gjashtë muaj në paradhënie. Ne rekomandojmë përdorimin tonë website për të gjetur dhe të rezervoni biletat tuaja tren, i cili kërkon automatikisht të gjithë inventarin në dispozicion për t'ju siguruar çmimin e mundshëm, garantuar.

Londra në Antwerp Eurostar Trenat

Treni Lille në Londër Eurostar

Londra në Strasbourg Eurostar Trenat

Trenat në Londër në Roterdam Eurostar

 

Çmimet dhe Llojet e biletave

Treni Eurostar vepron kabina tre të klasit, në varësi të buxhetit tuaj. Për ata thjesht duke kërkuar për të marrë nga një vend në tjetrin, biletat e klasit të dytë janë opsioni juaj më i mirë. Ata në udhëtimet e biznesit mund të në vend preferojnë biletë Standard Premier ose Business Premier, dy nga të cilat ju lejojnë të ulen në trajnerë të klasit të parë dhe të sigurojë një vakt gjatë udhëtimit tuaj, kështu që le të mësojmë pak për biletat e trenit nga Londra në Paris:

fare Lloji pajisje kufizimet
Klasa e dyte
 • 2 pjesë bagazhi dhe një kuletë të përfshirë
 • Zgjedhja Seat dispozicion pas prenotim
 • Ushqimi në dispozicion për blerje
E pakthyeshme. Para nisjes trenit, ju mund të shkëmbejnë biletën tuaj. Një tarifë ndryshim i 40 vlen Euro dhe fare dallim. Nëse biletë e re është më pak e shtrenjtë se biletë origjinale, diferenca e çmimeve nuk do të kthehet.
standard Premier
 • 2 pjesë bagazhi dhe një kuletë të përfshirë
 • vende përmirësoi shfaqë më shumë legroom dhe një përvojë premium
 • Një vakt të lehta dhe pije do të shërbyer në vendin tuaj
E pakthyeshme. Para nisjes trenit, ju mund të shkëmbejnë biletën tuaj. Një tarifë ndryshim i 50 vlen Euro dhe fare dallim. Nëse biletë e re është më pak e shtrenjtë se biletë origjinale, diferenca e çmimeve nuk do të kthehet.
Kryeministri i biznesit
 • 3 pjesë bagazhi dhe një kuletë të përfshirë
 • vende përmirësoi shfaqë më shumë legroom dhe një përvojë premium
 • Chef-projektuar ushqimi dhe shampanjë do të shërbehet në vendin tuaj
 • Qasja në një sallë pritjeje të veçantë para nisjes
 • Shërbimet Prenotim Taxi janë në dispozicion
 • anullime lira dhe shkëmbimet pakufizuar deri në 60 ditë pas largimit në të gjitha rrugët mes Mbretërinë e Bashkuar, Franca, dhe Belgjika.
 • anullime lira dhe shkëmbimet pakufizuar deri nisjes në rrugë të drejtpërdrejtë midis Mbretërisë së Bashkuar dhe Holandës, plus shkëmbimet lirë në rrugë të tërthortë (Thalys / Eurostar nëpërmjet Bruksel) deri nisjes.

Siç e kemi përmendur më parë, çmimi varion sipas datat tuaja të udhëtimit, kështu që ju do të dëshironi të rezervoni një herë Disponueshmëria hap. Nëse ju libër aq larg sa më parë, ju do të jetë në kërkim të paguajnë rreth 55 dollarë një-mënyrë, ose 90 dollarë vajtje-ardhje. Duke pritur deri në minutën e fundit mund të përzënë çmimet shumë i lartë, me shpenzimet e pothuajse dyfishuar më vonë keni blerë biletën tuaj. Kjo është e vërtetë për të dy vajtje-ardhje dhe një mënyrë biletat.

Vlen të përmendet se Eurostar nuk është në dispozicion për të gjithë ata që mbajnë një kalim hekurudhor, kështu që nëse doni ta bëni këtë udhëtim joshës dhe të përballueshëm, blej biletën tuaj trenit paraprakisht. Ju mund të gjeni trenat bileta online në faqet e internetit të ndryshme, edhe pse çmimet e biletave tren mund të fryrë në krahasim me Ruaj një tren.

Trenat në Calais në Londër Eurostar

Bruges në Londrën Eurostar Trenat

Trena Eurostar i Hagës në Londër

Trenat në Berlin deri në Londër Eurostar

 

Check-In Në Londër St Pancras Station-

Në varësi të klasës suaj fare, ju do të dëshironi për të arritur në stacionin e nisjes tuaj të paktën 40-60 minuta para se treni të niset nga Londra për në Paris. Nëse keni rezervuar një biletë të klasit të parë Business Premier nga Londra në Paris, ju do të keni qasje në sallë pritjeje të veçantë. ndryshe, ka shumë dyqane dhe restorante në dispozicion për ju për të lexoj. Disa nga restorantet tona të preferuara përfshin:

 • Kafe AMT – Një dyqan kafeje me dy vende në kuadër të stacioneve. Ajo ofron pije të punuar me dorë dhe gota plotësisht compostable, të cilat e bëjnë mjedisin të buzëqeshë.
 • Fuçi Vault – Një pub tradicionale English se birra ofron artizanale, ale e vërtetë, Gins, kafe, dhe shpirtërore. Ajo gjithashtu shërben mëngjes dhe fare klasike pijetore.
 • Chop'd – Një restorant shëndetësore të fokusuara, Chop’d ofron një larmi supash, Salads, zierje, dhe përfundon për të gjitha llojet e udhëtarëve.

Në rast se ju jeni vetëm duke bërë një ditë udhëtim, stacioni gjithashtu përmban vende majtë valixhe për ju për të ruajtur bagazhin tuaj. Këto opsione magazinimit janë të lirë dhe shpesh ofrojnë orë të zgjatura të shërbimit.

Këln në Londër Trenat Eurostar

Ghent në Londrën Eurostar Trenat

Trenat Middelburg në Londër Eurostar

Leiden to London Eurostar Trenat

 

London UK

 

Bord Eurostar tren

Pasi në bord, koha totale e udhëtimit nga Londra në Paris është përafërsisht 2 orë dhe 16 minuta. Kombinuar me ardhjen tuaj para nisjes, Koha totale juaj udhëtim do të jetë rreth 3 orë.

Vetë Treni përmban shtrojë standarde, si dhe tabelat që ju lejon për të punuar dhe për të ngrënë me lehtësi. Këto kanë tendencë të librit deri në fillim, megjithëse, prandaj sigurohuni që të marr paraprakisht nëse kjo është ajo që ju dëshironi. Pavarësisht se ku ju uleni, ju jeni të garantuara për legroom mirë dhe priza për të ngarkuar pajisjet tuaja.

Siç u përmend më parë, ka WiFi falas në bord, kështu që ju mund të mbani me të gjithë email-it tuaj dhe nevojat e mediave sociale. Në varësi të biletën tuaj, ju gjithashtu mund të shkojnë në trajnerin e ngrënies, ku ju mund të gjeni ushqim, pije, dhe snacks. Në qoftë se ju jeni ulur në një kabinë të klasit të parë, ushqimi do të sillen direkt në vendin tuaj.

Dusseldorf to London Eurostar Trenat

Essen në Londrën Eurostar Trenat

Munsteri në Londrën Eurostar Trenat

Leuven në Londrën Eurostar Trenat

 

Arritja në Paris Gare du Nord Stacioni i Trenit

Trenat nga St. Stacioni Pancras të mbërrijë në mes të Parisit, në stacionin Gare du Nord. Ky stacion i mrekullueshëm është një vepër arti në vetvete, me fasada e saj e ndërtuar në mes të 1800-së dhe të mirëmbahen bukur. Merrni një moment për të shijuar e ndërtesës para se të nisej jashtë për të vizituar qytetin.

Sepse ju do të keni përfunduar tashmë kontroll-në para se të nisej në Mbretërinë e Bashkuar që ju nuk do të duhet për të përfunduar një proces të mbërritjes. Kjo është edhe aktualisht e vërtetë për kontrollin e pasaportave, edhe pse me Mbretërinë e Bashkuar duke e lënë BE-ja është e mundshme që këto procese do të pësojë ndryshime të rëndësishme.

Pasi të keni arritur, ju do të jetë në zemër të qytetit, me dhjetra e opsioneve për ushqim, dyqane, dhe pije. Nëse ju vendosni për të lënë stacionet, ju do të gjeni aty pranë bar Terminus Nord, një i njohur Art Nouveau style restorant drejtpërdrejt nëpër rrugë nga stacioni i trenit. ndryshe, ju duhet vetëm të bredhin në çdo drejtim për të gjetur disa prej ushqimeve më të mirë dhe pije në Evropë.

Brenda vetë stacioni i trenit, ju do të gjeni metro dhe RER trenat, si dhe trenat që udhëtojnë në të gjithë Francën. binarët lokale dhe trenat metro mund të ju merr të gjitha në të gjithë kryeqytetin francez, me shumë Muzetë, galeritë, dhe turistët tërheqjet brenda.

Nëse ju jeni të vijnë herët dhe shkon direkt jashtë në turne para se të check-in në hotelin tuaj, ajo mund të jetë një ide e mirë për të përfituar nga Opsionet e majtë valixhe në dispozicion në stacionin e trenit. Këto Objektet e magazinimit janë relativisht të lira dhe mund të jetë një alternativë e shkëlqyer për ata që kërkojnë për të maksimizuar ditët e tyre.

Si mbajtës të biletave Eurostar drejtpërdrejtë trenit, ju jeni në gjendje për të fituar 2 për 1 qasje në shumë prej këtyre muzeve dhe galerive, të cilat mund të ju kursejnë qindra dollarë.

Frankfurti në Londra Eurostar Trenat

Trenat e Mynihut në Londër Eurostar

Moutiers to London Eurostar Trenat

Marsejë në Londra Eurostar London Trenat

 

 

Train Times për në Londër në Paris me Eurostar

Eurostar shkon shpesh, me deri në 19 nisje në ditë në varësi të festave dhe fundjavë. Treni i parë i ditës niset në 05:40 dhe merr një total prej 2 orë dhe 37 minuta. Kjo është shpesh një nga biletat më të lira në dispozicion, kështu që nëse ju nuk jeni urrejtës të urgjencë ju mund të kurseni ca para dhe kreu jashtë në agim. Një përfitim tjetër i këtij largimit të hershëm është se koha juaj mbërritjes në Paris është 09:17, që do të thotë se ju keni një ditë të plotë përpara jush për çdo aktivitet që ju do të donte për të zgjedhur.

herë rrugë janë ndryshe orë ose më shumë, e cila ju jep shumë opsione nga të cilat për të zgjedhur. Treni i fundit i natës niset në 18:31 dhe arrin në 21:47, duke ju lënë mjaft kohë për të marrë në hotelin tuaj apo edhe kreu jashtë për një vakt natën vonë dhe një vështrim në dritat stoli e Kullës Eifel. Këto trena natën mund të shfaqë makina fle, të cilat janë një mënyrë e mirë për të rrëmbyer disa minuta të gjumit para se të vazhdoni në udhëtimin tuaj. Për më tepër, disa trena të mund të udhëtojnë në mes të destinacione popullore gjatë gjithë natës.

Den Helder në Londrën Eurostar Trenat

Maastricht to London Eurostar Trenat

Trenat Dijon në Londër Eurostar

Bon në Trenet Eurostar në Londër

 

eiffel tower

 

Rrugë të tjera me trenin Eurostar që nuk janë Londër në Paris

Ndërsa ky artikull është duke u përqëndruar kryesisht në të udhëtimit në mes të St. Pancras Station International dhe Gare Du Nord, Eurostar gjithashtu vepron një numër të rrugëve direkte nga Londra:

 • Bruksel – Trenat drejtuar çdo 90 minuta për të 2 orë. Ajo merr pak më shumë se 2 orë për të arritur në Bruksel MIDI / stacion Zuid.
 • Calais / Frethun- Trenat drejtuar çdo orë ose më shumë nga Londra dhe udhëtimi i përgjithshëm i trenit është pak më shumë se një orë.
 • Pak- Trenat lënë pothuajse çdo orë në Lille, e ndodhur në Francën veriore. Ka një lidhje të lehtë me rrjetin French TGV për ju për transferimin. koha udhëtim është përafërsisht 1.5 orë.
 • Disneyland Paris – Trenat drejtuar disa herë në javë gjatë gjithë vitit dhe çdo ditë gjatë pushimeve shkollore. Stacioni i trenit është pikërisht jashtë hyrjes së Disneyland. Udhëtimi merr nën 3 orë gjithsej.
 • Lion, Avignon, dhe Marseilles- Gjatë gjithë vitit një tren vepron nga 1 te 5 ditë në javë, megjithëse është prekur sezonalisht, prandaj sigurohuni që të funksionojë kur të keni nevojë. Ai ndalon në stacionin Lyon Part-Dieu (4.75 orë), stacion Avignon TGV (6 orë), dhe stacioni Marsejë St Charles (6.5 orë).
 • Aime-La Plagne – operativ
 • Amsterdam dhe Roterdam – Një shërbim i ri që filloi në 2018, ju thjesht të marrë një nga trenat e përditshme në Amsterdam, e cila përfshin një ndalesë në Roterdam. Ora krejtësisht udhëtim është rreth 4 orë.

Ka rrugë të tjera sezonale në dispozicion për aktivitete si ski dimrit, në mënyrë të sigurt për të kontrolloni sërish më shpesh për të parë nëse shërbimi është i rrjedhshëm.

Është gjithashtu e mundur për të arritur destinacionet e tjera brenda Evropës, duke përdorur një ndalesë të vetme dhe duke vazhduar tutje nga stacionet vendosura në Lille, Bruksel, dhe Paris. Marrja e biletave të trenit është e lehtë dhe kërkon vetëm një itinerar të vetëm.

në mënyrë të ngjashme, në qoftë se ju jeni të udhëtojnë për në Londër nga vende të tjera në Britani të Madhe, ju gjithashtu mund të zgjidhni për të filluar udhëtimin tuaj Eurostar në Ebbsfleet stacioneve ndërkombëtare ose Ashford Stacionin Ndërkombëtar vend të St. Pancras. Kjo është veçanërisht e dobishme për ata me automjete, si Ashford ofron një garazh parkimi dhe qasje të drejtpërdrejtë në stacionin e trenit.

 

Rezervoni biletat me Save një tren për në Londër juaj në Paris Train

Kërko faqen tonë për bileta libër për të gjithë Destinacionet më të mira të Evropës, duke përfshirë Belgjika, Italia, Zvicra, dhe Britani e Madhe (përfshirë trenin London në Paris me Eurostar). search engine ynë është projektuar për të kurse para në të gjitha biletat dhe nuk përfshin tarifa rezervimi. Ne bëjmë të lehtë për ju për të blerë duke pranuar mënyra të shumta për të paguar, duke përfshirë kartë krediti, Giropay, iDeal, dhe shumë më tepër.

 

Kështu që, Cilado qoftë arsyeja juaj për të udhëtuar, nëse ju jeni të udhëtojnë vetëm ose me të tjerët, merrni pak minuta për të kërkuar për bileta treni në Save një tren, e cila ofron çmime më të ulët, garantuar.

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj? Kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Flondon-paris-train%2F%0A%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)