Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 12/11/2021)

Во рок од само неколку часа, можете да се истражуваат мноштво на светла и светликаво нови земји. но,, она што е најдобар начин да одам таму. Воз наспроти автобус во Европа кога патувате?

 

Побрз и подобар изглед!

Возови, за разлика од автобуси, патуваат директно преку село. Ова значи дека наместо загледан во една здодевна автопат, или трошење часови едноставно поместување од место до место, Ние ви даде можност да се види повеќе на вашата избрана земја. Откако ќе бидете подготвени да продолжите на следната дестинација, ќе одам таму во ниеден момент. Голема брзина Воз наспроти автобус во Европа. Тоа е прилично очекувано.

Франкфурт во Келн возови

Дрезден во Келн возови

Минхен во Келн возови

 

Не метеж

Со "не метеж", ние не значи "не слатка отчукувања". Ние значи не Сообраќаен метеж. Тоа е работата со железничките пруги – ништо не го блокира патот. Тие се во право директно на линија вашата дестинација.

Дижон во Париз возови

Ремс во Париз возови

Лил во Париз возови

Патувања во Париз возови

 

обука наспроти автобус, ова е автобус
Автобуска места се поцврсти од воз места

Удобноста на воз наспроти автобус

Кога станува збор за патување со воз наспроти автобус. Comfort е цар. Кога ќе се одлучат меѓу железничката наспроти автобус во Европа, Возови победи не само на патот, но во меѓу, премногу! На железничките станици, ти можеш чекаат за вашиот воз во удобност и безбедност, со многу места за да седнат, јадат и пијат или да купат резерви за вашето патување.

Во автобус, ќе споделување на помал простор (а помал тоалет!) со другите патници. Вие нема да бидете во можност да се нагоре и се водат твоите нозе или се движи кон помирна превоз, и не може да биде било храна или пијалок на располагање.

Луксембург, Брисел возови

Антверпен во Брисел возови

Амстердам возови во Брисел

Париз во Брисел возови

 

обука наспроти автобус, ова е возот места
Воз места се чувствуваат поудобно отколку магистрални места

Флексибилноста на возот наспроти автобусот

На Патување со воз, најави ќе обезбеди детална до-to-date информации за вашиот воз, од кога го остава таму каде што престанува и која платформа што заминува од, и ако сакате да се споредуваат воз наспроти автобусот на флексибилност, потоа на воз, знаете во 90% точност кога ќе дојде.

Еден автобус што ќе добие од А до Б, но ако сакате да одиме понатаму, ќе работи во скапи проблеми. Непредвидливи доцнења предизвикани од сообраќајот на патиштата може да значи пропуштање на вашата врска, да ве чини многу повеќе.

Во воз, имате целосна флексибилност; само се сврти и се фрламе на кое обучува за да одговараат на вашите планови.

Тоа не е важно дали сте го изгубиле Вашиот воз - вие само може да хоп на следниот!

Дали сте убедени во Воз наспроти автобус во Европа уште дебатираат?

Милан во Венеција возови

Падова во Венеција возови

Болоња во Венеција возови

Рим во Венеција возови

 

Продолжи, книга вашиот патување со воз Зачувај воз. Со многу повеќе простор на возот, ќе имаат простор да седат назад, опуштите и да уживате во сценографијата додека планирате вашиот следен потег.

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftrain-versus-bus%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/ru_routes_sitemap.xml и можете да го промените / ru да / де / или тоа и на повеќе јазици.